نتیجه‌ای یافت نشد.

سردار سلامی: هیچ تصمیمی بدون ایران در منطقه قابل اجرا نیست

شناسه خبر: 147896 سرویس: گوناگون سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷, ۲۹ : ۱۷ : ۰۰
سردار سلامی:  هیچ تصمیمی بدون ایران در منطقه قابل اجرا نیست
جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: سیاست‌های منطقه و جهان به سیاست راهبردی و قدرت میدانی ایران گره خورده است و هیچ تصمیمی بدون حضور مؤثر ایران در منطقه قابل اجرا نیست.
۵۵آنلاین :

 سردار حسین سلامی روز سه شنبه در آیین تکریم و معارفه فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: امروز شرایط نظامی و دفاعی جمهوری اسلامی از هر زمان دیگری برای غلبه و پیروزی قاطع و آشکار بر دشمن فراهم است.
وی تصریح کرد: آخرین فرازها از نبرد علیه دشمن فرا رسیده و این همان سیلی محکمی است که بارها رهبری فرزانه انقلاب مطرح کردند و با آن جهان را بیدار خواهیم کرد.
سردار سلامی به ظرفیت‌ها، منابع و استعدادهای فراوان اقتصادی در کنار قدرت دفاعی و امنیتی ایران اشاره کرد و گفت: رمز پیروزی در بعد اقتصادی تکیه بر توان داخلی و ظرفیت‌های موجود و در حوزه جنگ و عملیات روانی نیز شناخت دشمن است که این شناخت و هوشیاری حاصل شده است.
جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ملت ایران یک تاریخ مجسم از یک جهاد جامع علیه استکبار در طول چهار دهه گذشته بوده است.
وی یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران بارها جنگ روانی، نظامی، سیاسی ، اقتصادی، اطلاعاتی ، امنیتی ، فرهنگی ، اجتماعی و حتی اعتقادی را با استکبار دیده و تجربه کرده است.
سردار سلامی خاطرنشان کرد که دشمن امروزه نه تنها به عقب رانده شده بلکه متحمل شکست های مفتضحانه شده است.
وی ابراز داشت: عده ای فکر می کنند که برخی فشارهای جانبی آمریکا و استکبار در حوزه اقتصادی و یا سیاسی ناشی از غلبه اوست در حالی که امروز دشمن و امریکای جنایتکار راهی جز اعمال این فشارها ندارد.
سردار سلامی یادآور شد: آمریکا هر چه توان و قدرت و ابزار فشار داشته بر جمهوری اسلامی وارد کرده و تاکنون نیز هیچ نتیجه نگرفته و این تهدیدها و تطمیع ها و تحریم ها ناشی از قوی تر شدن و نفوذ روزافزون جمهوری اسلامی در سطح منطقه و جهان است.
وی با بیان اینکه محاصره و تحریم های آمریکا نمی تواند عامل تنش و ناامنی در منطقه باشد بر ضرورت هوشیاری و مقاومت در برابر زیاده خواهی ها و قدرت طلبی های استکبار تاکید کرد.
این مقام ارشد نظامی جمهوری اسلامی تاکید کرد: ملت بزرگ ایران امروز به حدی از درک و شناخت و آگاهی رسیده اند که در زمین دشمن بازی نکنند و نشان دادند که آرمان خواه، بیگانه ستیز و استقلال طلب هستند و هر چه آمریکا بگوید و بخواهد عکس آن در جمهوری اسلامی شکل می گیرد.
سردار سلامی تاکید کرد که مقاومت ملت بزرگ ایران در برابر استکبار امروز با الهام گرفتن از عاشورا است و یک ایرانی مسلمان و رهرو امام حسین (ع)هرگز تسلیم نمی شود.
وی گفت: ملت ایران همان امتی است که در آغاز راه انقلاب با قدرت و اعتماد به نفس و با سلاح ایمان بر مظهر طغیان و فساد چیره شد و سقوط رژیم شاه یعنی شکست آمریکا و این یک اعجاز الهی بوده است.
سردار سلامی ادامه داد: جمهوری اسلامی در طول چهار دهه گذشته از گردنه های سختی عبور کرده ، توطئه ها و ترفندها، انواع جنگ ها و فشارها را متحمل و همه آنها را نیز خنثی کرده است.
وی گفت: از شکست توطئه های تجزیه طلب در اقصی نقاط مرزی کشورمان تا پیروزی در یک جنگ بزرگ که یک طرف آن شیاطین کوچک و بزرگ عالم قرار داشت و درسوی دیگرش پیکارگرانی که از روح عاشورا الهام گرفته بودند از جمله گردنه های سختی بود که ملت ایران با اتحاد، انسجام و همبستگی و ایستادگی پشت سر گذاشت و پیروز شد.
سردار سلامی ابراز داشت: این پیروزی ها تجسم یک واقعیت است که می توان با مقابله، ایستادگی و شناخت هر تهدید و ارعابی از سوی دشمن را خنثی کرد و این راه نیز همچنان با قدرت استمرار می یابد.
وی از دوران هشت سال دفاع مقدس به عنوان نابرابرترین جنگ در تاریخ یاد کرد و گفت: ملت سرافراز و رشید ایران پس از آن نیز و در طول 40 سال گذشته با انواع تهدیدها و فشارها و جنگ ها اعم از تهاجم فرهنگی،حصر اقتصادی ، عملیات های روانی و ارعاب نظامی و تلاش برای منزوی کردن سیاسی ایران روبرو بوده اند.
وی گفت: تمامی این تهدیدها و فشارها حکایت از یک جنگ تمام عیار جهانی علیه ملت بزرگ ایران دارد که البته تا به امروز به زیبایی هرچه تمام‌تر پشت سرگذاشته است.
سردار سلامی تصریح کرد: آمریکا همواره در هر سرزمینی که وارد شده همراهش فقر، درماندگی، عقب ماندگی و تحقیر ملت‌ها بوده به جز در سرزمین ایران اسلامی که هر چه توطئه کرده جوابش را با شکست دریافت کرده است.
جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآور شد: ملت ایران هرجا که با تهدید و تحریم و فشار دشمن روبرو بوده در نقطه فشار قوی‌تر شده است.
وی گفت: نباید به دشمن خوش بین بود و این تصور که کوتاه آمدن در برابر دشمن می تواند راه سعادت و رفع مشکلات را در کشور هموار کند یک اشتباه راهبردی است.
وی افزود: شکست ایران و تحقیر ملت همواره آرمان و هدف استراتژیک دشمن و استکبار است و می خواهد که ایران فاقد قدرت دفاعی و نظامی باشد تا هرگاه بخواهد بر این کشور با منابع عظیم و ظرفیت های متنوع یورش ببرد.
جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی چرخش مدیریتی و جابه‌جایی فرماندهان در نواحی مختلف سپاه را امری عادی و در راستای کادرسازی و تقویت نیروی انسانی در بدنه این نهاد دانست و اظهار داشت: سپاه مأموریت و رسالتی جز خدمت صادقانه به مردم و دفاع از آرمان‌های انقلاب ندارد.
سردار حسین سلامی از فرمانده جدید سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد خواست با تمام توان، ظرفیت و استعداد و با تعامل و همدلی در خدمت صادقانه به مردم و دفاع از آرمان‌های امام، انقلاب و ولایت گام بردارد.
وی تعصب، غیرت دینی و ملی، جوانمردی، شجاعت، محبت به اهل بیت (ع)، ولایتمداری، آزادگی، وفاداری و دینداری را از صفات و ویژگی‌های بارز مردم کهگیلویه و بویراحمد ذکر کرد.
در این آیین سرهنگ پاسدار حمید خرمدل به عنوان فرمانده جدید سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد معرفی و از خدمات سردار یدالله بوعلی فرمانده پیشین تجلیل شد.
مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان بوشهر، فرمانده سپاه مالک اشتر شهرستان بوشهر و معاونت اطلاعات و جانشین سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر از جمله سوابق فرمانده جدید سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد است.
 


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

اعتبار «تکرار» کننده و نمک‌دان شکسته

مردی که پست مشاوره و حضور در قوه مجریه را به واسطه « تکرار می‌کنم» دارد از « تکرار» گلایه دارد. گویا جناب آشنا فراموش کرده‌اند که اعتبار ریخته، خرج خود همین آقایان شد. حضراتی که امروز نظاره گر مشکلات هستند و کاری از دستشان بر نمی‌آید، در حالی که در ایام انتخابات قول داده بودند با کلیدشان قفل‌ها را باز کنند.

دیپلماسی به سبک بابانوئل

روانشناسان معتقدند که هدیه می‌تواند گویای خیلی چیز‌ها درباره اهداکننده و دریافت کننده هدیه باشد. می‌گویند، هدیه بازتاب دهنده دنیای درون اهدا کننده است؛ حال باید دید در دنیای دیپلماسی این سبک هدیه دادن چه تعبیری را به همراه دارد

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر