سردار جزایری:آمریکایی ها حرف زیاد می زنند اما ما در زمان خود عمل می کنیم

شناسه خبر: 115288 دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶, ۴۲ : ۱۹ : ۰۰
سردار جزایری:آمریکایی ها حرف زیاد می زنند اما ما در زمان خود عمل می کنیم
معاون ستاد کل نیروهای مسلح در گفتگوی اختصاصی با شبکه العالم گفت: آمریکایی ها باید مراقبت کامل نسبت به رفتارشان در منطقه به خصوص در خلیج فارس داشته باشند اگر چنانچه بخواهند زیاده خواهی کنند بدیهی است که جمهوری اسلامی با آن ها برخورد می کند.
۵۵آنلاین :

 

سردار جزایری سخنگوی ارشد نیروهای مسلح در گفتگوی اختصاصی با شبکه العالم با اشاره به صحبت های اخیر رئیس جمهور آمریکا و استراتژی جدید این کشور علیه جمهوری اسلامی گفت: صحبت های ترامپ از نظر منطق نظامی و فارغ از هرگونه احساسات به منزله یک رئیس جمهور ناکارآمد در مواجه با قدرتی جدید به نام جمهوری اسلامی ایران است، آمریکا راهبرد بزرگ اش در منطقه یا همان ایجاد یک خاورمیانه بزرگ با شکست قطعی روبرو شده است و این شکست بزرگی است برای هر حاکم دولت آمریکا، نکته ای دیگر این است که آمریکایی ها در مواجه با انقلاب اسلامی در طول تاریخ به جز شکست و ناکامی چیز دیگری را تجربه نکرده است و به همین خاطر است آنها همواره در مقابل ما بسیار عصبانی هستند و کاری هم نمی تواند انجام دهد.

فشارهای آمریکا سیاست حمایت ما از جبهه مقاومت را تقویت می کند

سردار جزایری افزود: دکترین سیاسی و دفاعی ایران مبتنی بر ساخت و استحکام درونی نظام اسلامی است و مباحث بیرونی روی آن تاثیر نمی گذارد این استراتژی در طول 40 سال گذشته جواب داده است و مِن بعد هم جواب خواهد داد و قدرت های پوشالی جهان مانند آمریکا نمی‌توانند تأثیری بر آن بگذارند.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران هیچ موقع خارج از دایره تحریم های خصمانه آمریکا و هم پیمانانش نبوده است، ما در نیروهای مسلح براساس فشار هایی که به ما وارد شد یاد گرفتیم که متکی به نیروی داخل باشیم، امروز هم بحث جدیدی نیست و فراتر از این تحریم ها هم ما کار خود را پیش خواهیم برد.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: بدون تردید فشار های آمریکا هرچقدر افزایش پیدا کند انگیزه ما برای مقاومت بیش از گذشته در منطقه و حتی خارج از منطقه خواهد شد، فشار های آمریکا اگر کمک ما به جبهه مقاومت و مردم مظلوم جهان را بیشتر نکند کمتر نخواهد کرد.

وی افزود: آمریکا در مباحث مختلف سیاسی، اجتماعی و نظامی، اقصی نقاط جهان را تهدید می کند، می گویند فلان نقطه دنیا را نابود خواهیم کرد، آیا از این صحبت آنها به جز توحش برداشتی می توان داشت؟ آمریکا حکومتی فاسد و شرور دارد که در مقابل آن یا باید تسلیم شد که تسلیم در قاموس اسلام جایی ندارد و یا باید مقاومت کرد، برای مقاومت باید توان خود را بالا برد که سیاست ما همین است.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح در ادامه گفت: ما نسبت به توانایی های خود اطمینان کامل داریم، آمریکایی ها زیاد حرف می زنند ولی ما در موقع خود عمل می کنیم.

هرگز توان دفاعی و نظامی خود را تحت تاثیر مذاکرات قرار نخواهیم داد

سردار جزایری بر غیر قابل مذاکره بودن توان دفاعی کشورمان تاکیدکرد و گفت: تردید نداشته باشید که این مقوله خط قرمز جمهوری اسلامی ایران و نیروهای مسلح است.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح خاطرنشان کرد تجربه تاریخی نشان داده است در زمانه ای که قدرت های گرگ صفت مشابه رژیم صهیونیستی و آمریکا وجود دارند، باید قوی بود.

جزایری در ادامه افزود: هرگز ما توان نظامی و دفاعی خود را تحت تاثیر مذاکرات و مراودات دیپلماتیک قرار نخواهیم داد.

وی ادامه داد: کشورهایی در جهان بودند که به آمریکا اعتماد کردند و امکانات دفاعی خود را بدون داشتن تضمینی و به ساده و بدون هزینه برای طرف مقابل، در اختیار دیگران قرار دادند و بعد چه صدماتی دیدند.

سردار جزایری برغیرقابل مذاکره بودن صنعت دفاعی جمهوری اسلامی ایران با وجود تهدید های طرف غربی تاکید کرد و گفت: به نظر من اینها بلوف های سیاسی و فشارهایی است که وارد می کنند تا شاید جمهوری اسلامی در این زمینه تمکین به آنها تمکین کند،  ایران هرگز در این خصوص تمکین نخواهد کرد

وی تصریح کرد: در جهان امروز جمهوری اسلامی با دشمنان شروری مثل آمریکا و صهیونیسم بین الملل مواجه هست و باید برای دفاع خود صنعت نظامی اش را گسترش دهد؛ این مرام ماست و مبتنی بر این مرام، طبیعی است که راجع به امکانات دفاعی خودمان مذاکره نخواهیم کرد.

آخرین فراورده های تکنولوژی موشکی را در اختیار داریم

وی در ادامه تصریح کرد، مسئله انرژی هسته ای با مسئله موشکی و دفاعی تفاوت دارد و این دو مقوله جدا از هم هست. در حوزه موشکی ما آخرین فناوری ها را در اختیار داریم  و این خبر خوبی برای دوستان ماست و ما هیچ کمبود و نقصی در این خصوص نداریم. نکته بعدی این است که زمانی که از موشک سخن می گوییم از تمامی ابعاد آن سخن می گوییم ما نمی آییم موشک را تقسیم بندی کنیم به کوتاه برد، میان برد و بلند برد. به صراحت می گویم که ما محدودیتی در این حوزه را نمی پذیریم.

بازرسی از مراکز نظامی جزو خطوط قرمز ماست

سردار جزایری درباره بازرسی از مراکز نظامی ایران نیز گفت: بارها توسط مسئولین نظامی و غیر نظامی در این زمینه اظهار نظر شده و بنده هم اعلام می کنم که ما بازرسی از مراکز نظامی را اجازه نمی دهیم. قبلا به صراحت اعلام کرده ایم که این جزو خطوط قرمز ماست و کشورهای اروپایی و آمریکایی پیرامون این مسئله با ما صحبت نکنند چون جواب ما منفی است.

حضور مستشاران ایرانی تا زمانی که دولت های مربوطه بخواهند ادامه خواهد داشت

وی در ادامه درباره حضور مستشاری ایران خاطرنشان کرد: حضور مستشارهای ایرانی در بعضی کشورهای منطقه بنا به درخواست رسمی دولت هاست و کاملا قانونی است و تا هر زمانی که آن دولت ها تشخیص بدهند ما از کمک آنها دریغ نخواهیم کرد. باید دید شرایط آینده چگونه می شود و دولت های مربوطه چه تقاضاهایی دارند که قاعدتا جمهوری اسلامی ایران بررسی می کند و مبتنی بر خواست دولت قانونی و مردم منطقه تصمیم لازم را خواهد گرفت.

هر کمکی برای حفظ انسجام و یکپارچگی ملت عراق انجام می دهیم

سردار جزایری افزود: از مدت های قبل ما تلاش مان بر این بوده که اولا وحدت درکشور دوست، برادر، مسلمان و همسایه عزیز ما به طور کامل برقرار باشد وحدت بین اقوام ، گروه ها و مذاهب و از طرف دیگر ما به طور جدی به حفظ انسجام کشور عراق معتقد هستیم و هرگونه تجزیه به هرشکلی که بخواهد صورت بگیرد، در همه کشورهای منطقه، را خلاف منافع و امنیت کل منطقه می دانیم بنابر این ما همواره تلاش هایی داشته ایم که انسجام در کشور عراق مبتنی بر خواست دولت قانونی و مردم این کشور حفظ شود. ما هرکمکی در این زمینه بتوانیم حتما انجام می دهیم.

تجزیه عراق به زیان مردم کرد و به نفع آمریکا و اسراییل است

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح گفت: ما همواره در بحران ها و جریان های مختلف با طرف های کرد مذاکره و رفت و آمد داشته ایم امروز هم تلاش ما همین است که این انسجام در عراق حفظ شود. ما مخالف هر گونه جدایی و تجزیه هستیم زیرا هر گونه جدایی که صورت بگیرد مثلا در اقلیم کردی، حتما به ضرر کردها و کل عراق خواهد بود و مردم صدمه خواهند دید. هر گونه تجزیه به ضرر کشور مربوطه و منطقه است که البته هستند کسانی که سود خواهد برد و آن هم آمریکا و اسراییل غاصب است. 

آمریکا بزرگ ترین منبع تروریستی در جهان است

سردار جزایری خاطرنشان کرد، متأسفانه آمریکا و حاکمیت شرور آن بزرگ ترین منبع تروریستی در جهان است و این ادعای من نیست بلکه گفته بسیاری از کشورها،  نخبگان، کارشناسان نظامی و امنیتی و کارشناسان سیاسی است که به صراحت این را مطرح می کنند. به نظر من جهان بایستی به حال رژیم شرور آمریکا فکری بکند در منطقه خودمان مشاهده می کنیم که منبع همه اقدامات ضد مردمی و کسانی که زیر ساخت های کشورهای منطقه را تخریب می کنند وابستگی به آمریکا و رژیم صهیونیستی دارند. دریمن، سوریه، عراق و افغانستان چه فجایع انسانی ایجاد کرده اند که تا ده ها سال جبران نخواهد شد......

آمریکا رژیم تروریسم پرور و شرور است

سخنگوی ارشد ستاد کل نیروهای مسلح گفت:  باید از دولت آمریکا به عنوان رژیمی تروریسم پرور و شرور یاد کرد، در واقع حضور سربازان آمریکایی در منطقه برای حمایت از جنگ نیابتی است که راه انداختند.

وی تاکید کرد: بارها اعلام کردیم آمریکایی ها باید مراقبت کامل نسبت به رفتارشان در منطقه به خصوص در خلیج فارس داشته باشند و بارها به آمریکایی ها تذکر داده شده که مراودات بین المللی را رعایت کنند اما چنانچه بخواهند زیاده خواهی کنند بدیهی است که جمهوری اسلامی با آن ها برخورد می کند.

سردار جزایری در پاسخ به این سوال که عقب نشینی ترامپ از ثبتِ نام سپاه در لیست گروه های تروریستی را چگونه ارزیابی می کنید اظهار داشت: شاید آمریکایی ها به این باور رسیدند که تهدید نیروهای مسلح ایران مبنی بر اقدام متقابل با سربازان آمریکایی خواهد داشت

وی افزود: ما اعلام کردیم اگر سپاه وارد لیست گروه های تروریستی شود تمام ارتش آمریکا برای ما حکم نیروهای تروریست خواهد داشت و همان رفتار با تروریست ها که داریم با آن ها خواهیم داشت اما این نکته هم مهم است که صدها هزار نیروی آمریکایی در منطقه ما حضور دارند.


منبع : العالم
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

باز کردن گره‌های زندگی با دست

در این مطلب فهرستی از این راهکارها که ساده اما موثر و کاربردی می‌باشند را ارائه می‌دهیم تا با انجام آنها بتوانید تغییراتی را در زندگی‌تان ایجاد کنید.

اتحادیه اروپا 12 هزار جوان 18 ساله را رایگان راهی سفر می‌کند

مقامات اروپایی از امکان سفر رایگان ۱۲ هزار جوان اروپایی در منطقه شنگن خبر دادند

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: جنایت بزرگ ترامپ

ترامپ:عربستان از ما ده ها میلیارد دلار اسلحه می خرد و ما حاضر نیستیم به خاطر قتل انسانها، از سر روابطمان با عربستان و قراردادهای پر سود نظامی با آنها بگذریم.

ویدیو: شهر را چگونه به سبک جهادی به تاراج بردند؟

شهر را چگونه به سبک جهادی به تاراج بردند؟ واگذاری ۱۷۰۰ ملک و آپارتمان نجومی در دوره قالیباف

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر