سربازان تنهای ایران در برلین و در همه جا!

شناسه خبر: 127932 سرویس: توسعه ، گوناگون چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶, ۵۰ : ۱۳ : ۰۰
سربازان تنهای ایران در برلین و در همه جا!
ما وقتي ماليات بر درآمد مي دهيم وظيفه دولت است كه شرايط را براي ما مهيا كند تا ما به كشورمان تور و توریست بياوريم.
۵۵آنلاین :

امیرحسین جعفری 

ماجرای یک گپ کوتاه در پرواز ترکیش ایر:

از او که در صندلی کناری ام نشسته می پرسم كه براي غرفه تان در نمایشگاه چقدر هزينه كرده ايد؟ مي گويد هيچ ؟! و توضیح می دهد: ما وقتي ماليات بر درآمد مي دهيم وظيفه دولت است كه شرايط را براي ما مهيا كند تا ما به كشورمان تور و توریست بياوريم.

 

سه شنبه ١٥ اسفند در پرواز تركيش به سوي برلين نشسته ايم تا مسير استانبول به برلين را طي كنيم؛ مهماندار برايمان روزنامه مي آورد. روزنامه وال استريت ژورنال روز ٥ مارچ ٢٠١٨ است و در صفحه A17 تيتر بزرگي چاپ شده است: "دنيا براي متوقف كردن ايران بايد متحد شود"

با كنجكاوي مطلب را مي خوانم و طبق معمول راجع به محدود كردن نظامي و اتمي ايران نوشته و پيشگيري از قدرت ايران در خاورميانه و تهديد ايران براي اسرائيل به عنوان متحد آمريكا و شلوغي هاي اخير ايران و ساير مطالبي كه ايران را نقد مي كند... .
و حال ما به كجا مي رويم ؟
ما براي حضور در نمايشگاه گردشگري ITB برلين آلمان كه از ١٦ تا ٢٠ اسفند برگزار مي شود عازم هستيم با شوق و ذوق... .
و  هدفمان چيست ؟
معرفي ايران به تورگردانان آلمان و جهان و جذب گردشگران خارجي براي سفر به ايران و ارز آوري براي كشور كه در حقيقت همان صادرات است.
در اين پرواز و ساير پروازهاي منتهي به برلين طي اين چند روز، خيلي ها براي حضور در نمايشگاه ITB مي آيند و قطعا اين تيتر و متن خبر را در وال استريت ژورنال مي خوانند.
سربازان تنهای ایران در برلین و در همه جا!
كمي به اين همه تبليغات منفي عليه ايران فکر می کنم و از مسافر صندلي كناري كه خارجي است مي پرسم آيا اين تبليغات در او تاثير دارد؟ و او در جواب مي گويد: "بله".
مي پرسم: شغل ات چيست؟ و مي گويد آژانس مسافرتي دارد و براي ITB عازم برلين است.
مي پرسم كه براي غرفه تان در نمایشگاه چقدر هزينه كرده ايد؟ 
مي گويد هيچ ؟! و توضیح می دهد: ما وقتي ماليات بر درآمد مي دهيم وظيفه دولت است كه شرايط را براي ما مهيا كند و همه ابزارها را فراهم سازد تا ما به كشورمان تور و توریست بياوريم و از محل درآمد آن ،مجدداً ماليات بر درآمد بدهيم.

كمي با خودم فكر مي كنم در اين شرايط سخت و بحراني سياسي و اقتصادي كه همه شيپورهاي جهان بر عليه ايران بوق مي زنند و هر حركت و رفتار و اتفاق ما منجر به تصوير سازي منفي عليه ايران مي شود و نگاه توريست ها را به ايران كمرنگ مي كند پس ما براي چه به ITB مي رويم و مي خواهيم چه كنيم؟ بجنگيم براي ارز آوري و صادرات؟ بجنگيم براي قانع كردن خارجي ها دربارع امنيت ايران؟ بجنگيم براي پُر كردن هتل ها و خطوط پروازي؟ بجنگيم براي ايجاد كسب و كار براي تورليدرها؟ بجنگيم براي ايجاد درآمد مكان هاي تفريحي توريستي؟ بجنگيم براي ورود دلار و يورو به كشور ؟!
آخر مگر ما جنگجو هستيم كه بايد براي منافع روستائيان و صنايع دستي و جوامع محلي مبارزه كنيم؟
بله دقيقا همينطور است، اگر وزرات نفت با فروش منابع كشور به خارجي ها ارز وارد مي كند ، اگر با فروش معادن و تخليه منابع كشور، ارز وارد مي شود، اگر بافنده فرشي با از دست دادن چشمانش فرش مي بافد و صادر مي شود ، ما برای آوردن گردشگر به کشور، نه منابعي مي فروشيم، نه آلايندگي ايجاد مي كنيم ، نه ... و به ازاء هر توريست بيش از هزار دلار وارد كشور مي كنيم. 
در واقع وفادار ترين تجار به كشور ، تورگردانان ورودي هستند كه بدون از دست دادن ذره اي از منابع و ثروت هاي كشور ، لحظات زیبا و به ياد ماندني از ایران به خارجي ها مي فروشند و ارز وارد مي كنند.
اما در چه شرايطي؟ در شرايطي كه كه هيچ چيز به نفع ايران نيست و ما با به تنهایی جنگيدن در این فضای یکسویه، مسافر مي گيريم.

سربازان تنهای ایران در برلین و در همه جا!
شايد شما فكر كنيد كه معرفي ايران و پتانسيل هاي آن به جهان توسط دولت انجام مي شود و تورگردانان فقط به فروش پكيج هاي مسافرتي مي پردازند! ای کاش این گونه بود.
به عنوان مثال من به عنوان مديرعامل شركت سفرهاي علاءالدين در ITB برلين يك غرفه ٣٤ متري در سالن ايران دارم و بابت هر متر غرفه مبلغ ٥٠٠ يورو و جمعا ١٧٠٠٠ يورو پرداخت كرده ام كه تا اينجا مي شود ١٠٠ ميليون تومان، هزينه پرواز سه نفر از ايران و اقامت در هتل و دستمزد كاركنان محلي هم مي شود ٣٠ ميليون تومان و چاپ و توليد بروشور و محصولات معرفي ايران هم حدودا ٥٠ ميليون تومان و اگر بخواهيم واقع بين باشيم با ساير هزينه ها ، معرفي ايران توسط شركت سفرهاي علاءالدين معادل ٢٠٠ ميليون تومان آب خورده است تا بتوانيم در صورت مثبت بودن شرايط براي ايران تور بياوريم و هتل ها را پُر كنيم و به تورليدرها كار بدهيم و كاركنان موزه ها فعال باشند و كنسولگري هاي ايران درآمد صدور ويزا داشته باشند و ... .
واقع بينانه فكر كنيم ؛ اين همه داستان به اينجا ختم نمي شود! كاش فقط ٥٠ ميليارد تومان از اين همه بودجه كشور براي معرفي ايران در گردشگري جهان توسط دولت هزینه مي شد تا بازده چند برابری اش ورود دلار و يورو به كشور باشد و البته بهسازی چهره ایران نزد جهانیان.
آیا چنین تدبیری وجود خواهد داشت یا کسانی که برای آوردن توریست به ایران می کوشند و می جنگند، در برابر همه بی مهری های داخلی، رقبای قدرتمند خارجی و وال استریت ژورنال ها تنها می مانند؟ ما ، البته تا آخر پای میهن مان خواهیم ایستاد حتی اگر همچنان تنها بمانیم.


منبع : عصر ایران
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پرندگان کشته می‌شوند تا غریزه شکار ارضا شود؟

گزارشی از چرایی موافقت و مخالفت دادن دو هزار مجوز برای شکار پرندگان تهران

زندگی با فیلتر اینستاگرام

در واقع گویی قاعده‌ای در اینستاگرام شکل گرفته است که بیشتر کاربران صرفاً خوشی و سرخوشی خود را منعکس می‌کنند. حتی وقتی از مرگ هم صحبت می‌کنند تصویر خرما با مغز گردو در داخل یک سینی نقره را به نمایش می‌گذارند...

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تهیه زغال به چه قیمتی!

برای تهیه هر گونی زغال باید شش اصله درخت بیست سالە را قطع کرد. نابودی جنگلها به چه قیمتی!

ویدیو: فریادهای زن معترض فرانسوی

فریادهای این زن معترض فرانسوی بازتابی گسترده در شبکه های اجتماعی داشته است. امانوئل مکرون، دیشب در نطق تلویزیونی با اذعان به اینکه تن دادن به این وضعیت، بزدلانه بوده است بر مبنای مردمی مشروعیت، تاکید و اعتراف کرد که بخش هایی از مردم نادیده گرفته شده بودند. مکرون همچنین از لغو افزایش مالیات سوخت خبر داد.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر