سخنگوی انصارالله یمن : نظامیان سودانی قربانی جیره خواری حکومت خود شده اند

شناسه خبر: 150255 سرویس: جهان ، گوناگون شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷, ۰۳ : ۲۲ : ۰۰
سخنگوی انصارالله یمن :  نظامیان سودانی قربانی جیره خواری حکومت خود شده اند
'محمد عبدالسلام' سخنگوی جنبش انصارالله یمن نوشت: نظامیان سودانی قربانی جیره خواری حکومت خود در یک جنگ ظالمانه و بدون دلیل شده اند.
۵۵آنلاین :

عبدالسلام شنبه شب در صفحه تویتر خود در واکنش به کشته و اسیر شدن شماری از نظامیان سودانی در ساحل غربی یمن افزود: با احترامی که به ملت سودان قائل هستیم امیدواریم نظام سودان موضع خود را درباره مشارکت در تجاوز به یمن تغییر دهد.

وی اضافه کرد: حکومت سودان از این جنگ بیهوده غیراز شکست و نابودی نتیجه ای نخواهد گرفت.
نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن روز شنبه با پاکسازی منطقه 'الجبلیه' در ساحل غربی یمن، مسیرهای تدارکاتی متجاوزان را قطع کرد.
دراین عملیات شماری از متجاوزان از جمله چند نظامی سودانی کشته، زخمی و اسیر شدند.
ائتلاف خودخوانده عربی به سرکردگی عربستان و امارات ازچهارشنبه (23خرداد) به رغم هشدارهای بین المللی درباره وخامت اوضاع انسانی، حملات گسترده ای را برای اشغال بندر الحدیده در غرب یمن آغاز کردند که تاکنون با مقاومت نیروهای ارتش و کمیته های مردمی این کشور روبه رو شده است.
عربستان و امارات از ششم فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن رئیس جمهوری مستعفی این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند.
تجاوز عربستان و امارات به یمن تاکنون منجر به کشته شدن بیش از 16 هزار یمنی بی گناه و ویرانی زیر ساخت های این کشور شده است.


منبع : ايرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

ظریف: آیا ایران باید مثل مرده دراز بکشد و به همه خواسته‌ها تن بدهد؟

یکی باید بایستد و بگوید اینجا جنگل نیست و قانون جنگل نیز نیست که عده‌ای بخواهند در امور داخلی دیگر کشورها دخالت کنند و اینگونه اقدامات را انجام دهند.

فرهنگ چکیده ای از یک جامعه

در جوامع امروزی هویت یک ملت و یک کشور را با فرهنگ های مثبت و منفی آن می شناسند.کشورها به دو دسته توسعه یافته و جهان سوم تقسیم می‌شوند، که معمولاً کشورهای توسعه یافته فرهنگی بالاتر، وکشورهای جهان سوم از سطح فرهنگی پایین‌تری برخوردارند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: اینگونه است که خرج دولت از فایده اش بیشتر میشود

ویدیو: خالق یکی از بهترین نجات دروازه های تاریخ جام جهانی درگذشت

خالق یکی از بهترین نجات دروازه های تاریخ جام جهانی درگذشت. گوردن بنکس دروازه بان تیم ملی انگلیس و فاتح جام جهانی ۱۹۶۶ در ۸۱ سالگی درگذشت. او در جام جهانی ۱۹۷۰ با مهار این ضربه سر از #پله جاودانه شد. از این نجات دروازه به عنوان یکی از بهترین سیوهای تاریخ جام های جهانی یاد می شود.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر