نتیجه‌ای یافت نشد.

سخنگوی انصارالله یمن : نظامیان سودانی قربانی جیره خواری حکومت خود شده اند

شناسه خبر: 150255 سرویس: جهان ، گوناگون شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷, ۰۳ : ۲۲ : ۰۰
سخنگوی انصارالله یمن :  نظامیان سودانی قربانی جیره خواری حکومت خود شده اند
'محمد عبدالسلام' سخنگوی جنبش انصارالله یمن نوشت: نظامیان سودانی قربانی جیره خواری حکومت خود در یک جنگ ظالمانه و بدون دلیل شده اند.
۵۵آنلاین :

عبدالسلام شنبه شب در صفحه تویتر خود در واکنش به کشته و اسیر شدن شماری از نظامیان سودانی در ساحل غربی یمن افزود: با احترامی که به ملت سودان قائل هستیم امیدواریم نظام سودان موضع خود را درباره مشارکت در تجاوز به یمن تغییر دهد.

وی اضافه کرد: حکومت سودان از این جنگ بیهوده غیراز شکست و نابودی نتیجه ای نخواهد گرفت.
نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن روز شنبه با پاکسازی منطقه 'الجبلیه' در ساحل غربی یمن، مسیرهای تدارکاتی متجاوزان را قطع کرد.
دراین عملیات شماری از متجاوزان از جمله چند نظامی سودانی کشته، زخمی و اسیر شدند.
ائتلاف خودخوانده عربی به سرکردگی عربستان و امارات ازچهارشنبه (23خرداد) به رغم هشدارهای بین المللی درباره وخامت اوضاع انسانی، حملات گسترده ای را برای اشغال بندر الحدیده در غرب یمن آغاز کردند که تاکنون با مقاومت نیروهای ارتش و کمیته های مردمی این کشور روبه رو شده است.
عربستان و امارات از ششم فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن رئیس جمهوری مستعفی این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند.
تجاوز عربستان و امارات به یمن تاکنون منجر به کشته شدن بیش از 16 هزار یمنی بی گناه و ویرانی زیر ساخت های این کشور شده است.


منبع : ايرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

تبعات سیاسی و اجتماعی رکود تورمی در ایران چیست؟

اقتصاد ایران در شرایط کنونی در وضعیتی به سر می‌برد که زمینه بروز و ظهور جریان‌های پوپولیستی را بیش از گذشته مهیا کرده است.

واقعیتِ جامعۀ آلوده به ریا

همین رفتارها باعث شده است تا ما مردی را که ریشی دارد و انگشتری به دست کرده است را مذهبی و دیگری را غیر مذهبی بدانیم. این در حالی است که ممکن است فردی که ظاهر عادی و حتی غیرعادی دارد بسیاری مذهبی‌تر از کسانی باشد که ادعای مذهبی بودن دارند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: آموزش پلیس آلمان به راننده های گوشی به دست

توی یک بزرگراه در آلمان تصادف وحشتناکی شده و یه عده از راننده ها می خوان از صحنه تصادف عکس و فیلم بگیرن (چیزی که توی ایران عادیه!) پلیس بهشون می گه خیلی دوست دارید اجساد رو ببینید؟ و پیاده شون می کنه و اصرار می کنه راننده را ببرد بالای سر اجساد، ادامش رو خودتون ببینید. در آخر هم جریمه سنگینی براشون می نویسه...

ویدیو: دستگیری مسافری که قصد داشت لحظه قبل فرود شیشه هواپیما را بشکند

تصاویری از دستگیری فردی که لحظاتی قبل از فرود بوئینگ ۷۳۷ در شهر کون مینگ چین قصد شکستن شیشه هواپیما داشت

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر