ساخت مدرنترین سینما در جزیره ای مورد مناقشه

شناسه خبر: 108688 سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶, ۲۲ : ۱۵ : ۰۰
ساخت مدرنترین سینما در جزیره ای مورد مناقشه
در یک اقدام جالب مقام های چینی قصد دارند تا در جزیره ای مورد مناقشه یکی از بزرگترین مجموعه های سینمایی و هنری را دایر کنند
۵۵آنلاین :

«شانشا یین لونگ » دارای 4 هزار پروژکتور و بیش از 200 صندلی است که در جزیره «وودی » جایی که چین نام آن را جزیره «یونگ شینگ »  نامیده است ساخته می شود.

ساخت این سینمای پر طرفدار در جزیره ای کوچک در جنوب چین آخرین حرکتی است که مقام های چینی برای تثبیت حاکمیت خویش این جزیره انجام می دهند.این در حالی است که تایوان و ویتنام ادعا می کنند که این قلمرو به آنها تعلق داشته ودر 320 کیلومتری استان هینان قرار دارد.

«گو سعیجینگ » مدیر کل گروه سازنده هینان در این باره به رسانه ها گفت:« سینما هر روز حداقل یک فیلم را نمایش خواهد داد و ساکنان و سربازان مستقر در جزیره «یونگینگ » می توانند فیلم را در سراسر منطقه تماشا کنند. شرکت هینان برای پوشش نمایش فیلم در موبایل به صورت رایگان نیز حمایت شرکت های ذیربط را جلب کرده  است.»

در این جزیره هم اکنون حدود 1100 نفر زندگی می کنند.

اختلاف بر سر جزیره

پکن سالهاست که بر سر اراضی در دریای چین و جزایر موجود با کشورهای تایوان و مالزی، ویتنام ، فیلیپین و برونئی  اختلاف دارد.

در سال 2012 میلادی چین شهر «سانشا» را در این جزیره ساخت تا ادعای خود را برای تملک این جزیره به اثبات برساند. از آن پس چین تلاش کرد تا گردشگری و رشد اقتصادی را در این شهر و در مناطق جنوبی چین افزایش دهد.

بسیاری از برنامه های دولت نشان از مراسمی تشریفاتی شامل بالابردن پرچم کشور چین و آواز سرود ملی این کشور در این جزیره است که مدام این برنامه ها اجرا می شود.از سوی دیگر چین تدارکات نظامی قوی دراین جزیره  صورت داده و سربازان را مسلح کرده است.ساخت فرودگاه و استحکامات دفاعی لازم از دیگر برنامه های توسعه ای بر تملک این جزیره دارد.

آزادی در ناوبری

پکن فعالیت های خود را در جنوب این کشور برای مقابله با آمریکا نیز آغاز کرده است.آزمایش ناوگان دریایی در این منطقه  از سوی چین نیز دیده شده است.

ماه گذشته ناوشکن نیروی دریایی آمریکا در 19 کیلومتری جزیره تریتون استقرار یافت  ، مکانی که چین، تایوان و ویتنام ادعا ی تملک بر آن را دارند.

«هری هریس » فرماندار ارشد نیروی دریایی آمریکا در اقیانوس آرام در این باره گفت:« مردم واقعی در جزایر جعلی زندگی می کنند. من اعتقاد دارم که چینی ها توانایی مبارزه و تثبیت موقعیت و جایگاهشان را برای حاکمیت در منطقه دارا هستند.»

با این وجود چین این سخنان را نوعی تحریک سیاسی و نظامی برای بحران آفرینی  در منطقه عنوان کرد و به ایالات متحده آمریکا هشدار داد.


منبع : ایران
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

تکرار جلاد و شهید

«بريزيد خون‌ها را؛ زندگي ما دوام پيدا مي‌كند. بكشيد ما را؛ ملت ما بيدارتر مي‌شود» را امام(ره) دو روز پس از شهادت علامه مرتضی مطهری در مدرسه فیضیه و در مقابل مردم بیان کردند.

تجربه ناکام «تغییر ساعت»

طرح تغییر ساعت رسمی «روشنایی ذخیره روز» که برای نخستین بار در خلال جنگ جهانی اول آغاز شد و در ادامه با توجیه صرفه اقتصادی و مصرفی در بسیار از کشورها مورد استفاده قرار گرفت، در حال تبدیل شدن به طرحی منفور در میان کارشناسان و مردم است؛ چراکه تحقیقات نشان داده است این طرح می‌تواند پیامد‌های منفی قابل‌ملاحظه‌ای در میزان سلامتی افراد، افزایش مصرف انرژی و بروز حوادث جاده‌ای داشته باشد. کاهش خلاقیت افراد در طول روز از اثرات دیگر آن به‌شمار می‌رود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ویدئو رنگی نوحه «بخشو» در مسجد دهدشتی های بوشهر

ویدئو رنگی نوحه «بخشو» در مسجد دهدشتی های بوشهر، سال 1349 كه بعدها نوحه "ممد نبودى" بر روى این ملودى ساخته شد. تاسوعا و عاشورای حسینی تسلیت باد

ویدیو: لحظه درگذشت پیرغلام اهل بیت (ع) در شبیه خوانی

لحظه درگذشت پیرغلام اهل بیت (ع) در شبیه خوانی فوت مرحوم کرم حیدری در گلفرج (جلفا) روز عاشورا ۲۹ شهریور ۱۳۹۷

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر