ساخت مدرنترین سینما در جزیره ای مورد مناقشه

شناسه خبر: 108688 سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶, ۲۲ : ۱۵ : ۰۰
ساخت مدرنترین سینما در جزیره ای مورد مناقشه
در یک اقدام جالب مقام های چینی قصد دارند تا در جزیره ای مورد مناقشه یکی از بزرگترین مجموعه های سینمایی و هنری را دایر کنند
۵۵آنلاین :

«شانشا یین لونگ » دارای 4 هزار پروژکتور و بیش از 200 صندلی است که در جزیره «وودی » جایی که چین نام آن را جزیره «یونگ شینگ »  نامیده است ساخته می شود.

ساخت این سینمای پر طرفدار در جزیره ای کوچک در جنوب چین آخرین حرکتی است که مقام های چینی برای تثبیت حاکمیت خویش این جزیره انجام می دهند.این در حالی است که تایوان و ویتنام ادعا می کنند که این قلمرو به آنها تعلق داشته ودر 320 کیلومتری استان هینان قرار دارد.

«گو سعیجینگ » مدیر کل گروه سازنده هینان در این باره به رسانه ها گفت:« سینما هر روز حداقل یک فیلم را نمایش خواهد داد و ساکنان و سربازان مستقر در جزیره «یونگینگ » می توانند فیلم را در سراسر منطقه تماشا کنند. شرکت هینان برای پوشش نمایش فیلم در موبایل به صورت رایگان نیز حمایت شرکت های ذیربط را جلب کرده  است.»

در این جزیره هم اکنون حدود 1100 نفر زندگی می کنند.

اختلاف بر سر جزیره

پکن سالهاست که بر سر اراضی در دریای چین و جزایر موجود با کشورهای تایوان و مالزی، ویتنام ، فیلیپین و برونئی  اختلاف دارد.

در سال 2012 میلادی چین شهر «سانشا» را در این جزیره ساخت تا ادعای خود را برای تملک این جزیره به اثبات برساند. از آن پس چین تلاش کرد تا گردشگری و رشد اقتصادی را در این شهر و در مناطق جنوبی چین افزایش دهد.

بسیاری از برنامه های دولت نشان از مراسمی تشریفاتی شامل بالابردن پرچم کشور چین و آواز سرود ملی این کشور در این جزیره است که مدام این برنامه ها اجرا می شود.از سوی دیگر چین تدارکات نظامی قوی دراین جزیره  صورت داده و سربازان را مسلح کرده است.ساخت فرودگاه و استحکامات دفاعی لازم از دیگر برنامه های توسعه ای بر تملک این جزیره دارد.

آزادی در ناوبری

پکن فعالیت های خود را در جنوب این کشور برای مقابله با آمریکا نیز آغاز کرده است.آزمایش ناوگان دریایی در این منطقه  از سوی چین نیز دیده شده است.

ماه گذشته ناوشکن نیروی دریایی آمریکا در 19 کیلومتری جزیره تریتون استقرار یافت  ، مکانی که چین، تایوان و ویتنام ادعا ی تملک بر آن را دارند.

«هری هریس » فرماندار ارشد نیروی دریایی آمریکا در اقیانوس آرام در این باره گفت:« مردم واقعی در جزایر جعلی زندگی می کنند. من اعتقاد دارم که چینی ها توانایی مبارزه و تثبیت موقعیت و جایگاهشان را برای حاکمیت در منطقه دارا هستند.»

با این وجود چین این سخنان را نوعی تحریک سیاسی و نظامی برای بحران آفرینی  در منطقه عنوان کرد و به ایالات متحده آمریکا هشدار داد.


منبع : ایران
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

درس خواجه نظام‌الملک برای ما

امسال هزارمین سالگرد تولد خواجه نظام‌الملک طوسی وزیر خردمندی است که سی سال توانست در عمل و نظر آبادانی کشور را رقم زند. یادگاری جهانی به نام سیرالملوک از او به زبان فارسی به جا مانده که در ادامه سعی می‌شود براساس تحلیل لئواشتراوس مفسر فلسفه سیاسی، منولوگ‌های (تک‌گویی‌های) کتاب به روش دیالوگ (گفت‌وگو با زمان حاضر) برای حل مشکلات امروز دولت و ملت بازگویی شود.

کی به چی رای می‌ده؟

شفاف شدن رای نمایندگان باعث می‌شود، مردم بدانند وکلایی که به مجلس فرستاده‌اند در مورد تصمیمات مهم کشوری چه نظری داشته‌اند و چه رایی داده‌اند. برخی در نطق‌های خود راهنمای راست می‌زنند ولی در رای خود به سمت چپ می‌پیچند یا بالعکس

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: اگر در دهه هفتاد اجازه میدادند دولت الكترونیك انجام شود

٥٥ آنلاین تلاش میكند در مورد افراد قضاوت نكند و مهم برای ما روش های اداره كشور هست . اما این حرف وزیر ارتباطات در مورد امضاهای طلایی و راهكار دولت الكترونیك كاملا درست است .اگر در دهه هفتاد اجازه میدادند دولت الكترونیك انجام شود. مفسدین از قدرت فاصله میگرفتند

ویدیو: علیخانی حتی مهمانان برنامه را با نظر میرعلی دعوت می کرد

علیخانی حتی مهمانان برنامه را با نظر میرعلی دعوت می کرد. علیخانی: سفارش می کنم قرارداد سال بعدت بهتر باشد؛

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر