ساخت مدرنترین سینما در جزیره ای مورد مناقشه

شناسه خبر: 108688 سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶, ۲۲ : ۱۵ : ۰۰
ساخت مدرنترین سینما در جزیره ای مورد مناقشه
در یک اقدام جالب مقام های چینی قصد دارند تا در جزیره ای مورد مناقشه یکی از بزرگترین مجموعه های سینمایی و هنری را دایر کنند
۵۵آنلاین :

«شانشا یین لونگ » دارای 4 هزار پروژکتور و بیش از 200 صندلی است که در جزیره «وودی » جایی که چین نام آن را جزیره «یونگ شینگ »  نامیده است ساخته می شود.

ساخت این سینمای پر طرفدار در جزیره ای کوچک در جنوب چین آخرین حرکتی است که مقام های چینی برای تثبیت حاکمیت خویش این جزیره انجام می دهند.این در حالی است که تایوان و ویتنام ادعا می کنند که این قلمرو به آنها تعلق داشته ودر 320 کیلومتری استان هینان قرار دارد.

«گو سعیجینگ » مدیر کل گروه سازنده هینان در این باره به رسانه ها گفت:« سینما هر روز حداقل یک فیلم را نمایش خواهد داد و ساکنان و سربازان مستقر در جزیره «یونگینگ » می توانند فیلم را در سراسر منطقه تماشا کنند. شرکت هینان برای پوشش نمایش فیلم در موبایل به صورت رایگان نیز حمایت شرکت های ذیربط را جلب کرده  است.»

در این جزیره هم اکنون حدود 1100 نفر زندگی می کنند.

اختلاف بر سر جزیره

پکن سالهاست که بر سر اراضی در دریای چین و جزایر موجود با کشورهای تایوان و مالزی، ویتنام ، فیلیپین و برونئی  اختلاف دارد.

در سال 2012 میلادی چین شهر «سانشا» را در این جزیره ساخت تا ادعای خود را برای تملک این جزیره به اثبات برساند. از آن پس چین تلاش کرد تا گردشگری و رشد اقتصادی را در این شهر و در مناطق جنوبی چین افزایش دهد.

بسیاری از برنامه های دولت نشان از مراسمی تشریفاتی شامل بالابردن پرچم کشور چین و آواز سرود ملی این کشور در این جزیره است که مدام این برنامه ها اجرا می شود.از سوی دیگر چین تدارکات نظامی قوی دراین جزیره  صورت داده و سربازان را مسلح کرده است.ساخت فرودگاه و استحکامات دفاعی لازم از دیگر برنامه های توسعه ای بر تملک این جزیره دارد.

آزادی در ناوبری

پکن فعالیت های خود را در جنوب این کشور برای مقابله با آمریکا نیز آغاز کرده است.آزمایش ناوگان دریایی در این منطقه  از سوی چین نیز دیده شده است.

ماه گذشته ناوشکن نیروی دریایی آمریکا در 19 کیلومتری جزیره تریتون استقرار یافت  ، مکانی که چین، تایوان و ویتنام ادعا ی تملک بر آن را دارند.

«هری هریس » فرماندار ارشد نیروی دریایی آمریکا در اقیانوس آرام در این باره گفت:« مردم واقعی در جزایر جعلی زندگی می کنند. من اعتقاد دارم که چینی ها توانایی مبارزه و تثبیت موقعیت و جایگاهشان را برای حاکمیت در منطقه دارا هستند.»

با این وجود چین این سخنان را نوعی تحریک سیاسی و نظامی برای بحران آفرینی  در منطقه عنوان کرد و به ایالات متحده آمریکا هشدار داد.


منبع : ایران
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

سهم تحولات داخلي و خارجي در مهاجرت ايرانيان

مهاجرت، اقدامي خطير و گاه قمارگونه است که نياز به همت و تهوري دارد که مهاجر نگران، بي‌پناه و نيازمند به احساس امنيت مادي و معنوي در زمين بيگانه را محکوم به تلاش بيشتر براي کسب موفقيت و آرامش مي‌‌کند.

وقتی اسم علی دایی ، بازار تونس را برای معاون وزیر باز کرد!

مهدی کرباسیان ، معاون وزیر صنعت خاطر جالبی دارد از علی دایی!

اخبار ویدئویی

بیشتر

شان پن برای هدف قرار دادن ترامپ، رمان نوشت

شان پن در رمانی با عنوان «باب هانی تنها کسی که کار کرد» به ماجراهای روز دنیا پرداخته و با نقد دونالد ترامپ و توجه به جنبش «من هم همین طور»، به تجربه درگیر شدنش در ماجرای ال چاپو، سلطان مواد مخدر هم اشاره کرده است.

ویدیو: تبریک متفاوت نوروز توسط سفیر آلمان در ایران

اقدام جالب سفیر آلمان در تهران؛ تبریک نوروز به زبان فارسی با خواندن شعری از حافظ، کنار سفره هفت سین

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان