نتیجه‌ای یافت نشد.

زیبایی خیره کننده معادن نمک در جهان

شناسه خبر: 169395 سرویس: تصویر دوشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۸, ۵۰ : ۲۰ : ۰۰
زیبایی خیره کننده معادن نمک در جهان
اگرچه نمک بر روی کره زمین به فراوانی یافت می‌شود، اما همچنان باید آن را از مواد ته ‌نشین شده‌ی سنگی و یا آب‌های حاوی نمک استخراج کرد. فرآیند حفاری نمک سبب ایجاد چشم‌انداز جالبی می‌گردد که شامل غارهای عمیق و استوار، آبگیرهای چند رنگ و اشکال هندسی می‌شود. برخی از این مکان‌ها تبدیل به مقاصد توریستی شده‌اند و از آن‌ها به‌عنوان سالن کنسرت، موزه و آب گرم هم استفاده می‌شود.
۵۵آنلاین :

آنچه که در ادامه قرار است شاهدش باشیم، مجموعه‌ای از عکس‌های معادن نمک در سطح زمین و زیر آن و همچنین اعجاز این ماده‌ی معدنی در تالاب‌های تبخیر در سراسر جهان می‌باشد. پس همراهمان بمانید تا این تصاویر حیرت‌انگیز را از نظر بگذرانیم.

۱- دیوارهای چندرنگ یک معدن نمک که ۴۲۰ متر زیر زمین قرار دارد. این معدن در نزدیکی شهر سولیگورسک (Soligorsk) در جنوب مینسک و در کشور بلاروس واقع ‌شده است. بخشی از این معدن به یک کلینیک درمانی تبدیل شده که از طریق ته‌نشینی فلزی در غار در درمان بیماری‌های تنفسی مانند آسم و برونشیت کاربرد دارد.

۲- مردم در حال کار کردن در تپه‌های نمک در منطقه‌ی تبخیر یک دریاچه‌ی نمک در گااوتای در شمال غربی منطقه‌ی گانسوی چین، در ۳۱اکتبر سال ۲۰۱۸. تاریخچه‌ی این معدن به بیش از ۲۰۰۰سال قبل بازمی‌گردد.
 

۳- یک منظره هوایی از تپه‌های نمک در هنگام غروب خورشید در منطقه ساموت ساخون، تایلند
 

۴- تراس‌هایی جهت ایستگاه تولید نمک در دره‌ی نمک آنانا، در نزدیکی آلاوا، اسپانیا، ۱۷ جولای ۲۰۱۵. این دره دارای چشمه‌های طبیعی آب‌شور می‌باشد که از مدت‌ها قبل توسط انسان‌ها برای تولید نمک استفاده می‌شده است.
 

۵- آب‌شور طبیعی که در طول کانالی در جریان است، درحالی‌که نمک سطح زمین را در دره‌ی نمک در آنانا پوشانده است، ۱۷ جولای ۲۰۱۵.
 

۶- کارگری در آنانا نمک‌ها را از روی تراس‌ها جمع‌آوری می‌کند، ۱۷ جولای ۲۰۱۵. در این منطقه نمک به شیوه‌ی سنتی و از طریق تبخیر طبیعی تولیدشده و کریستال‌ها نمک دریایی مطبوع فرانسوی را تولید می‌کنند.
 

۷- نمای داخلی معدن نمک سالینا توردا در ۸ آگوست ۲۰۱۷. این معدن نمک قدیمی در رومانی که حدود ۱۰۰۰ سال فعال بوده، حال تبدیل به یک مقصد توریستی و مرکز درمانی شده است.
 

۸- یک برداشت کننده نمک که محصول خود را برای جابجایی در دریاچه رتبا در داخل یک قایق قرار می‌دهد، سنگال، جولای ۲۰۱۵

۹. منظره‌ای از سالینراس د ماراس (Salineras de Maras)، زمین‌های نمکی به‌هم‌پیوسته که در داخل تنگه‌ی دره‌ی ساکرد در اینکاس قرارگرفته‌اند، منطقه‌ی کوزکو در پرو.

۱۰- سالینراس د ماراس که در ارتفاع ۳۵۰۰ متری در نزدیکی کوزکو، در آنداس پرو قرار دارد. این عکس در ۲۲جولای ۲۰۱۷ گرفته‌شده است.

 

۱۱- دروازه‌های قرارگرفته در داخل یک تالار بزرگ در یک معدن نمک قدیمی، در عمق ۳۰۰متری، در نزدیکی سولدار، اوکراین

 

۱۲. نمایی هوایی از یک قایق توریستی که بر روی دریاچه‌ی نمک چاکا در ۱۲ آگوست ۲۰۱۶ در حال حرکت است. این دریاچه در هایکسی مغولی و اداره خودمختار تبتی در منطقه‌ی کینکای در چین قرار دارد.

 

۱۳. نمایی هوایی از معدنچیان نمک که کاروانی از شترها را در صحرای منطقه‌ی آفار اتیوپی هدایت می‌کنند، ۲۰۱۶

 

۱۴. مردی که بلوک‌های نمک را پس از کنده شدن با دست در منطقه تورفتگی داناکیل ، مرتب می‌کند، ۲۲ ژانویه ۲۰۱۷ در دالول، اتیوپی. این تو رفتگی ۱۰۰ متر پایین‌تر از سطح دریا قرار دارد و یکی از گرم‌ترین و نامساعدترین مکان‌های روی زمین است. باوجود شرایط خسته‌کننده، مردم اتیوپی باتحمل دمای شدید هوا همچنان صنعت قدیمی حفر دستی نمک از زمین را ادامه می‌دهند.

۱۵. اشکال متشکل از نمک معدنی و سولفور در نزدیکی دالول در تورفتگی داناکیل، شمال اتیوپی، ۲۲ آوریل ۲۰۱۳

۱۶. کاروانی از شترها که در حال حمل نمکی هستند که با دست حفاری ‌شده و از یک دشت نمکی در تورفتگی دانکیل در حال گذر هستند، ۲۲ ژانویه ۲۰۱۷، در نزدیکی دالول، اتیوپی

۱۷. تالاب‌های تبخیر نمک در دشت نمک آتاکاما در صحرای شمال شیلی که در این تصویر ماهواره در ۱۸ اکتبر سال ۲۰۱۸ توسط رویترز به تصویر کشیده شده است.

 

۱۸. جوان ویستون، کارگر معدن که قطعه‌ای از یک سنگ نمک به‌دست‌آمده از معدن سنگ نمک وینسفورد، انگلستان را در دست دارد، ۱۲ نوامبر ۲۰۱۴. این معدن که در ۱۵۲ متری زیرزمین واقع‌شده، روزانه ۲۰.۰۰۰ تن نمک تولید می‌کند و طی فصل‌های زمستان نمک موردنیاز برای اتوبان‌های بریتانیا را تأمین می‌کند.

۱۹. پسرها به‌عنوان بخشی از روند درمان، در زمین بسکتبال کلینیک درمانی که از طریق ته‌نشینی فلزی در معدن نمک جمهوری بلاروس انجام می‌شود، در حال بازی هستند، این معدن در نزدیکی شهر سولیگورسک قرار دارد، ۱۹ فوریه ۲۰۱۵.

۲۰. نمایی هوایی از برداشت مکانیزه نمک در دریاچه‌ی توز ترکیه، ۱۹ اکتبر سال ۲۰۱۸

۲۱. توده‌های نمک در یک کارخانه تسویه، در سالین د گیراد، آرلس، فرانسه

۲۲. زنی که در زمین‌های نمک در هون خوی، منطقه خان هوا، ویتنام مشغول کار است، ۱۳ آگوست ۲۰۱۷.

آیا تا به حال این معادن و زمین‌های نمک را از نزدیک دیده‌اید؟ جایی را کشور خودمان می‌شناسید که چنین معدن نمک و کوه‌های نمکی خارق‌العاده با خواص درمانی داشته باشد؟


منبع : خبرانلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

آشنایی با دو نیایشگاه صخره‌ای در بُبانشوار هند

داریوش شایگان فقید درکتاب مشهور خود ادیان و مکتبای فلسفی هند در مورد آیین جِین(Jainism) می‌نویسد:کیش جین همانند آیین بودا درآغاز پیدایش خود سازمانی رهبانی بوده است که به تهذیب اخلاق می‌پرداخته و از راه مهرورزی و گرامی داشتن حق زندگانی همراه با پرهیزکاری و خویشتن‌داری می‌خواسته از اقیانوس سامسارا(Samsara) و چرخۀ زایشهای دوباره یا تناسخ گذرکند. کیش جِین در آغاز مانند آیین بودا تلاش می‌کرد تا با دریافت ریشه‌های اخلاقی و مینوی درست از دایرۀ جهنمی بازپیدایی رهایی جوید و راهی برای گریز از رنج گیتی به دست آورد.

چگونه با وجود مشکلات بی‌پایان، شاد بمانیم؟

اگر بپذیریم که برخی از مشکلات را نمی‌توانیم حل کنیم و برطرف‌کردن برخی از آن‌ها خارج از اراده و توان ما است، بهتر می‌توانیم با آن‌ها کنار بیاییم و زندگی شادتری داشته باشیم.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر