زمان مناسب برای درخواست ارتقای شغلی

شناسه خبر: 141768 سرویس: توسعه ، گوناگون جمعه ۱۹ مرداد ۱۳۹۷, ۱۱ : ۲۲ : ۰۰
زمان مناسب برای درخواست ارتقای شغلی
درخواست ارتقاء شغلی یا پیشرفت موقعیت سازمانی یکی از دغدغه های کارکنان در هر شرکتی است. در این مقاله نتایج یک تحقیق دراین‌باره ارائه شده‌است.
۵۵آنلاین :

آیا شما هم به درخواست ارتقا در شغل خود می‌اندیشید؟ شرکت ویزیر، به عنوان یک تحلیلگر شخصیتی افراد، شروع به یافتن زمان مناسب برای درخواست ارتقا کرد. ویزیر بر اساس دیتابیس خود که تقریبا از ۳/۵ میلیون نفر کارکنان در ۸۰ شرکت جمع‌آوری شده‌است، زمان و موقعیت مناسب برای درخواست ارتقا را پیدا کرد.

اگر برای اعلام درخواست ترفیع خود منتظر خنک‌تر شدن هوا هستید، بهتر است دوباره فکر کنید. تحقیق نشان داد که تابستان بهترین فصل برای این کار بوده‌است. در واقع، کارکنان در پاییز کمترین شانس را برای دریافت ارتقا داشتند.

طبق تحقیقات ویزیر، مشخص شد که بهترین زمان برای درخواست ارتقا در سومین سال کار کردن کارمند در شرکت است. البته تعهد شرکت‌ها برای ارتقا همیشگی نیست. افرادی که بیش از ۱۵ سال برای شرکت کار می‌کنند، به احتمال زیاد شامل ترفیع می‌شوند.

شما به دنبال این هستید که استعداد جوانی خود را حفظ کنید. ویزیر متوجه شد که نرخ استعفای مدیران نسل جوان که طی دو سال اخیر در آمریکا پیشرفت شغلی دریافت کرده‌اند، به میزان ۳/۱ درصد کمتر از میانگین است.

و البته شما نسل جوان روی شانس هستید. تحقیقات نشان داده‌است کارمندان دارای سنین ۲۵ تا ۳۰ سال از شانس بیشتری برای دریافت ترفیع شغلی نسبت به سایر گروه‌های سنی برخوردارند. موقعیت جغرافیایی نیز در ارتقاء شغلی تاثیر دارد. در برخی مناطق درصد آن بیشتر از سایر شهرهاست.

آیا شما در محل کار با این چالش روبه‌رو بوده‌اید؟ در بخش کامنت‌ها نظرات خود را با ما در میان بگذارید.


منبع : زومیت
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

فيلمي براي تمام كساني كه بودجه كشور در دست آنهاست

فيلم تنگه ابوقريب در سينماها اكران شده است مردم پاسدار خون شهدا هستند بهتر است بقيه هم اين فيلم را ببينند

ده نکته درباره قاجار، پهلوی، وطن‌پرستی و خزر

برخی خوشحال می‌شوند که جمهوری اسلامی خاک بدهد تا مثلا خزر را در ردیف ترکمنچای و بحرین بگذارند، اما وطن‌پرست هرگز از تاراج وطنش خوشحال نمی‌شود. شما چه؟ خوشحال می‌شوید؟

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: جالب ترین رونمایی در پنجره تابستانى فصل نقل و انتقالات

جالب ترین رونمایی در پنجره تابستانى فصل نقل و انتقالات. رونمایی دیوید کاپرفیلدی "ویارئال" از سانتی کازورلا. این دومین بازگشت او به ویارئال است.

ویدیو: روش های نوین پخت نان

روش های نوین پخت نان که توسط یک گروه نانوای ترک ارائه می شود. با این روش می توان ۵۰۰ قرص نان در هر ساعت تولید کرد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر