زلزله شب گذشته عراق بیش از ۵۰۰ مصدوم داشته است

شناسه خبر: 117549 سرویس: گوناگون دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶, ۴۸ : ۱۲ : ۰۰
زلزله شب گذشته عراق بیش از ۵۰۰ مصدوم داشته است
مرکز هماهنگی بحران دولت منطقه‌ای کردستان عراق اعلام کرد: در پی وقوع زلزله ۷.۳ ریشتری شب گذشته در عراق دست‌کم شش تن کشته و بیش از ۵۰۰ نفر مصدوم شدند.
۵۵آنلاین :

مرکز هماهنگی بحران دولت منطقه‌ای کردستان عراق اعلام کرد: در پی وقوع زلزله ۷.۳ ریشتری شب گذشته در عراق دست‌کم شش تن کشته و بیش از ۵۰۰ نفر مصدوم شدند.

 برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی در ترکیه و امارات متحده عربی هم این زمین لرزه را احساس کردند.

طبق اعلام مرکز لرزه نگاری آمریکا بیش از ۷۰ میلیون نفر زمین لرزه شب گذشته را احساس کرده‌اند که ۲۳۹ هزار نفر از آنان لرزه‌های آن را بسیار قوی و شدید تجربه کرده‌اند.

دربندیخان شهری است که بیشترین آسیب را دیده و دست کم ۳۰ نفر در این منطقه مصدوم شده‌اند. زمین لرزه همچنین موجب قطعی برق بیمارستانِ این شهر شده و ساختمان‌های شهر نیز به شدت خسارت دیده‌اند.

به گزارش روزنامه اکسپرس، یکی از مقامات دپارتمان هواشناسی عراق اعلام کرد: این زمین لرزه در سراسر کشور از جمله بغداد احساس شده اما بزرگی آن حدود ۶.۵ ریشتر بوده است. در پی این حادثه بسیاری از ساکنان پایتخت عراق وحشت زده خانه‌ها و ساختمان‌های بلند را ترک کرده‌اند.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف
نتیجه‌ای یافت نشد.

دیدگاه 55

بیشتر

گام‌هایی برای داشتن ذهن خلاق

مرحله‌ی نهایی که شما برای حقیقی و عملی کردن رویا و آرزوی خود باید سپری کنید تغییر نوع نگرش و ذهنیت خودتان است.

آب‌وهوای ایران در پایان قرن ۲۱

گزارشی که روز گذشته در سازمان هواشناسی کشور و در جلسه مشترک با هیات بین‌الدولی تغییر اقلیم (IPCC) مستقر در سازمان ملل متحد از تغییرات اقلیمی ایران ارائه شد، ضمن تشریح آنچه که در نیم‌قرن اخیر بر سر اقلیم ایران آمده است، چشم‌انداز وضعیت آب‌وهوای کشور در پایان قرن حاضر را بر اساس سناریوهای محتمل مبتنی بر مطالعات این هیات بین‌المللی ترسیم کرد. این گزارش تنها به اقلیم ایران محدود نیست،‌ بلکه برای مردم و سیاست‌گذاران دولتی در تمام کشورهای جهان و در تمام قاره‌ها، سه پیام دارد که باید مورد توجه قرار گیرد، چراکه بی‌توجهی به آن می‌تواند منجر به گرم شدن کره زمین فراتر از حد خطر (۲ درجه سانتی‌گراد) در ۳۰ سال آینده شود و ساکنان این سیاره را با بحران‌های جدی زیست‌محیطی روبه‌رو کند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: توله سگ شکنجه شده، دستاویز کارزار انتخاباتی ترکیه شد

توله سگ شکنجه شده، دستاویز کارزار انتخاباتی ترکیه شد | اردوغان اعلام کرده است: در صورت پیروزی اش در انتخابات 24 ماه ژوئن قوانین حقوق حیوانات در ترکیه تغییر می یابد

ویدیو: اجرای قطعه ای توسط شهرداد روحانی در سفارت ایران در مسکو

اجرای قطعه ای توسط شهرداد روحانی با یک پیانوی قدیمی در سفارت ایران در مسکو/ اینستاگرام مهدی سنایی سفیر ایران در روسیه

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان