رییس ستاد اربعین: تاکنون 3 میلیون و 300 هزار زائر به عراق ورود داشته اند

شناسه خبر: 194116 سرویس: توسعه ، گوناگون دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸, ۲۳ : ۲۳ : ۰۰
رییس ستاد اربعین: تاکنون 3 میلیون و 300 هزار زائر به عراق ورود داشته اند
رییس ستاد اربعین و معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور گفت: آمادگی خود را برای ارسال خودروها برای کمک در انتقال زائران در عراق اعلام می‌کنیم و از طرف عراقی انتظار داریم که هرچه زودتر مقدمات بازگشایی مرز سومار را فراهم کند.
۵۵آنلاین :

روابط عمومی استانداری کرمانشاه عصر روز دوشنبه به نقل از «حسین ذوالفقاری» در نشست با هیات عراقی در مرز منذریه افزود: در این مقطع در برخی از گذرگاه‌ها امکانات حمل و نقلی عراق پاسخگوی زوار ما نبود. اعلام آمادگی کردیم که خودرو برای کمک در مرز مهران و خسروی بفرستیم که هماهنگی ها زودتر انجام شد.

وی خطاب به مسوولان عراقی تاکید کرد: الان هم آمادگی داریم به هر میزان که احتیاج داشته باشید خودرو برای کمک در انتقال زوار ارایه کنیم. تا الان ۳۰۰ دستگاه خودرو در منذریه برای رفت و برگشت زوار مستقر است.

وی با بیان اینکه تاکنون سه میلیون و ۳۰۰ هزار زائر به عراق ورود داشته اند؛ مراتب قدردانی مسئولان کشورمان را از خدمات و اقدام ها و میزبانی دولت و مردم عراق اعلام کرد.

وی اظهارداشت: یکی از کارهای خوب در توافقات، لغو روادید بود از اول محرم بیش از سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفر زائر داشته ایم که یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از آنها بازگشتند. چون این بازه زمانی بیشتر شد تراکم کمتر هم شد.

رییس ستاد اربعین افزود: من از همکاری دولت عراق در بازگشایی مرز خسروی و میزبانی گرم مردم عراق از زایران قدردانی می کنم و از تلاش دولت و همه نیروهای امنیتی عراق که امنیت کامل اربعین را فراهم کردند سپاسگزارم.

وی اظهار داشت: به مدت ۶۵ روز روادید را برای زوار ایرانی و عراقی لغو کردیم. در مراسم امسال بار سنگین خدمات و امنیت و میزبانی به عهده دولت و مردم عراق بود.

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور در ادامه گفت: مرز سومار مدتها محل تبادل کالا بوده است. تقاضا داریم مقدمات بازگشایی این مرز تجاری هرچه زودتر از سوی طرف عراقی فراهم شود.

ذوالفقاری همچنین افزود: برخی از وحدت و دوستی ما و عراق خوشحال نیستند همه باید بطور جدی مراقب شیطنت ها باشیم در همین مدت هم به زوار تاکید کردیم که مراقب باشند. مردم عراق و دولت عراق میزبانند و آموزش های زیادی دادیم که در رفتار و برخورد دقت کنند نیروهای عراقی هم همین کار را کردند انشاالله به برکت اربعین وحدت دوستی و همکاری ۲ کشور بیشتر شود.

در این دیدار که عصر امروز در مرز منذریه عراق صورت گرفت، رییس پایانه های کشور و معاون وزیر کشور عراق و سفیر ایران در عراق و استاندار کرمانشاه هم حضور داشتند.


منبع : عصرایران
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

جنگ واقعی چین و آمریکا

کیسینجر: جنگ تجاری آمریکا - چین می‌تواند به جنگی واقعی تبدیل شود

دسترسی به اینترنت در حال برقراری است

شورای امنیت کشور دسترسی دوباره به اینترنت را برای برخی مناطق صادر کرده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : پشت پرده هتاکی یک آخوندنما به ملت ایران

ویدئو : اعترافات زنی که لیدر ایجاد خشونت های بنزینی بود

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر