نتیجه‌ای یافت نشد.

رییس دفتر امنیت ملی سوریه به آلمان سفر کرد

شناسه خبر: 163150 سرویس: جهان ، گوناگون سه شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۷, ۳۱ : ۱۹ : ۰۰
رییس دفتر امنیت ملی سوریه به آلمان سفر کرد
روزنامه 'الجمهوریه' در ادعایی به نقل از منابع آگاه در دولت لبنان خبر داد که «علی المملوک» رییس دفتر امنیت ملی سوریه اخیرا به آلمان سفر کرده است.
۵۵آنلاین :

این روزنامه در مطلبی کوتاه با اشاره به کشمکش موجود در داخل لبنان برای رسیدن به نقطه تفاهم در خصوص آوارگان سوری این مطلب را نوشت .
الجمهوری مدعی شد: مقامات دولتی در لبنان به اطلاعاتی دست پیدا کرده اند که نشان می دهد المملوک اخیرا سفری به اروپا و مشخصا آلمان داشته است.
بیش از 12 میلیون سوری از زمان آغاز بحران در اسفند ماه 1389 در این کشور آواره شدند که نیمی از آنان در این کشور مستقر و نیم دیگر به کشورهای همسایه سوریه از جمله لبنان و یا کشورهای افریقایی و اروپایی رفته اند.
بر اساس اعلام مقام های لبنانی حدود 2 میلیون نفر از آواره های سوری در این کشور حضور دارند و حتی برخی آمارها این رقم را تا 2 میلیون و نیم نیز اعلام می کند.
در حال حاضر یکی از مسایل مورد توجه دولت لبنان حل مشکل آوارگان سوری است تا آنان نیز مانند آوارگان فلسطینی در این کشور ماندگار نشود.
به خاطر وجود بازار کار و در آمد در بخش ساختمان آوارگان سوری در این زمینه ها جذب شده و برخی معتقدند که شماری از آنان تمایلی برای بازگشت به کشور خود ندارند.
مملوک در ماه های اخیر رایزنی هایی را نیز با مقام های مصری در قاهره در ارتباط با روابط بین دو کشور و تحولات منطقه داشت.
سوریه نیز با فراهم کردن زمینه های بازسازی این کشور به خصوص در ارتباط با زیرساخت ها تلاش می کند آوارگان به خانه و کاشانه خود بازگردند.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

تاثیر ارتباطات جدید بر ابعاد زندگی بشری

قصد داریم نگاهی داشته باشیم بر تاثیرات ابزارهای ارتباطی نوین بر ابعاد مختلف زندگی بشری در عصر حاضر.

مدلینگ کودکان تجاوز به حقوق آن‌هاست

مدیر عامل انجمن حمایت از حقوق کودکان گفت: کالا شدن کودک در بازار، تجاوز به حقوق کودک است. در بسیاری از موارد حوزه مدلینگ کودکان را می‌توان با نگاهی عمیق‌تر در دسته کودک آزاری مورد بررسی قرار داد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: نامزد رهبری حزب محافظه کار بریتانیا به خاطر تریاک کشیدن در ایران عذرخواهی کرد

نامزد رهبری حزب محافظه کار بریتانیا به خاطر تریاک کشیدن در ایران عذرخواهی کرد آقای استورات گفته است: "من در یک مراسم عروسی بودم و یک نفر در اتاق وافور را دستم داد و من هم آن را کشیدم. نباید این کار را می کردم، اشتباه بود." "روری استوارت، نامزد رهبری حزب محافظه کار بریتانیا، به خاطر کشیدن تریاک در ایران عذرخواهی کرد

ویدیو : درگیری خرس و روستاییان

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر