نتیجه‌ای یافت نشد.

رییس دفتر امنیت ملی سوریه به آلمان سفر کرد

شناسه خبر: 163150 سرویس: جهان ، گوناگون سه شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۷, ۳۱ : ۱۹ : ۰۰
رییس دفتر امنیت ملی سوریه به آلمان سفر کرد
روزنامه 'الجمهوریه' در ادعایی به نقل از منابع آگاه در دولت لبنان خبر داد که «علی المملوک» رییس دفتر امنیت ملی سوریه اخیرا به آلمان سفر کرده است.
۵۵آنلاین :

این روزنامه در مطلبی کوتاه با اشاره به کشمکش موجود در داخل لبنان برای رسیدن به نقطه تفاهم در خصوص آوارگان سوری این مطلب را نوشت .
الجمهوری مدعی شد: مقامات دولتی در لبنان به اطلاعاتی دست پیدا کرده اند که نشان می دهد المملوک اخیرا سفری به اروپا و مشخصا آلمان داشته است.
بیش از 12 میلیون سوری از زمان آغاز بحران در اسفند ماه 1389 در این کشور آواره شدند که نیمی از آنان در این کشور مستقر و نیم دیگر به کشورهای همسایه سوریه از جمله لبنان و یا کشورهای افریقایی و اروپایی رفته اند.
بر اساس اعلام مقام های لبنانی حدود 2 میلیون نفر از آواره های سوری در این کشور حضور دارند و حتی برخی آمارها این رقم را تا 2 میلیون و نیم نیز اعلام می کند.
در حال حاضر یکی از مسایل مورد توجه دولت لبنان حل مشکل آوارگان سوری است تا آنان نیز مانند آوارگان فلسطینی در این کشور ماندگار نشود.
به خاطر وجود بازار کار و در آمد در بخش ساختمان آوارگان سوری در این زمینه ها جذب شده و برخی معتقدند که شماری از آنان تمایلی برای بازگشت به کشور خود ندارند.
مملوک در ماه های اخیر رایزنی هایی را نیز با مقام های مصری در قاهره در ارتباط با روابط بین دو کشور و تحولات منطقه داشت.
سوریه نیز با فراهم کردن زمینه های بازسازی این کشور به خصوص در ارتباط با زیرساخت ها تلاش می کند آوارگان به خانه و کاشانه خود بازگردند.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در ورزشگاههای فوتبال چه خبر است؟

نفرت پراکنی قومیتی و شعارهایی با محوریت تفرقه افکنانه روز به روز در ورزشگاههای ایران در حال پر رنگ تر شدن است و کسی هم به این بحران و تهدید جدی واکنش خاصی نشان نمی دهد.

توازن منطقه اى،توسعه روستايى و توانمند سازى اقشار آسيب پذير چگونه انجام ميشود؟

با توجه به گذشت بیش از پنجاه سال از عمر برنامه‌ریزی در ایران و علی‌رغم تجربه‌ای نسبتاً طولانی در این دوران، نگاه بخشی بر نظام برنامه‌ریزی ایران غالب بوده‌است تا جایی که کشور ایران دچار عدم تعادل‌های منطقه‌ای بالایی در جغرافیای خود به ویژه در میان بخش شهری و روستایی بوده‌است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر