نتیجه‌ای یافت نشد.

رییس اطلاعات ارتش اسراییل: ایران ممکن است از عراق به اسراییل حمله کند!

شناسه خبر: 155798 سرویس: گوناگون سه شنبه ۱۱ دي ۱۳۹۷, ۰۴ : ۱۴ : ۰۰
رییس اطلاعات ارتش اسراییل: ایران ممکن است از عراق به اسراییل حمله کند!
او در عین حال گفت حزب الله به واسطه تنش‌های سیاسی داخلی لبنان و مشکلات تحریمی ایران برای حمایت مالی از این گروه، در تنگنا قرار گرفته است.
۵۵آنلاین :

رییس اطلاعات ارتش اسراییل مدعی شد حضور فزاینده ایران در عراق تهدیدی برای اسراییل محسوب می شود.

به گزارش عصرایران به نقل از وب سایت " تایمر اسراییل"، ژنرال " تمیرهیمن" رییس اطلاعات ارتش اسراییل دیروز (دوشنبه) در یک کنفرانس خبری در تل‌آویو، با ادعای اینکه نفوذ رو به گسترش ایران درعراق یک تهدید بالقوه علیه اسرائیل است مدعی شد، ایران می‌تواند از عراق به عنوان سکویی برای حمله علیه اسرائیل استفاده کند.

این ژنرال اسراییلی با ادعای اینکه حضور نیروهای قدس سپاه پاسداران در عراق می‌تواند تهدیدی برای امنیت کل منطقه خاورمیانه باشد، افزود:" ایران ممکن است از عراق به منزلۀ صحنۀ نمایش بی‌دردسر در پیشبرد تجاوزهایش استفاده کند، همان کاری که تاکنون در سوریه انجام می‌داده است؛ چنین حضوری می‌تواند یک تهدید جدی برای اسرائیل باشد."

این مقام نظامی اسراییلی با اشاره به تثبیت موقعیت بشار اسد در سوریه به کمک ایران، روسیه و حزب الله لبنان، در کنار اعلام خروج نیروهای آمریکائی از سوریه، سال جاری میلادی (2019) را سال تغییر و تحولات بالقوه مهم دانست که اسراییل تحولات منطقه در این سال را از نزدیک دنبال خواهد کرد.

او همچنین با اشاره به پای‌بندی ایران به برجام تاکید کرد اسراییل تلاش‌های خود را برای ممانعت از دور زدن تحریم‌های آمریکا از سوی ایران، به کار خواهد بست.

این ژنرال اسراییلی همچنین درباره چشم‌انداز روابط با حزب الله و حماس در سال 2019 گفت این دو گروه خواهان جنگ با اسراییل نیستند اما در عین حال تاکید کرد بر اثر شرایط متشنج بین اسراییل و حزب الله و حماس، هر نوع اشتباه محاسبه ممکن است به جنگ بینجامد.

او در عین حال گفت حزب الله به واسطه تنش‌های سیاسی داخلی لبنان و مشکلات تحریمی ایران برای حمایت مالی، از این گروه،در تنگنا قرار گرفته است.


منبع : عصرایران
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در ورزشگاههای فوتبال چه خبر است؟

نفرت پراکنی قومیتی و شعارهایی با محوریت تفرقه افکنانه روز به روز در ورزشگاههای ایران در حال پر رنگ تر شدن است و کسی هم به این بحران و تهدید جدی واکنش خاصی نشان نمی دهد.

توازن منطقه اى،توسعه روستايى و توانمند سازى اقشار آسيب پذير چگونه انجام ميشود؟

با توجه به گذشت بیش از پنجاه سال از عمر برنامه‌ریزی در ایران و علی‌رغم تجربه‌ای نسبتاً طولانی در این دوران، نگاه بخشی بر نظام برنامه‌ریزی ایران غالب بوده‌است تا جایی که کشور ایران دچار عدم تعادل‌های منطقه‌ای بالایی در جغرافیای خود به ویژه در میان بخش شهری و روستایی بوده‌است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر