نتیجه‌ای یافت نشد.

ریابکو ایران و روسیه آماده مقابله با تحریم های آمریکا هستند

شناسه خبر: 144721 سرویس: گوناگون چهارشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۷, ۳۳ : ۲۳ : ۰۰
ریابکو  ایران و روسیه آماده مقابله با تحریم های آمریکا هستند
معاون وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد: روسیه و ایران مجموعه تدابیری برای مقابله با تحریم های ضدایرانی آمریکا تعیین کردند.
۵۵آنلاین :

«سرگئی ریابکوف» که به تازگی به ایران سفر کرده است روز سه شنبه در گفت وگو با روزنامه «راسیسکایا گازتا» ارگان دولت روسیه درباره تدابیر روسیه و ایران علیه تحریم ها گفت: یکی از محورهای مذاکرات من با عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه ایران و برخی مقام های این کشور به موضوع مقابله با تحریم های آمریکا اخصاص داشت.
وی افزود: درباره برخی موارد مهم مربوط به مقدمات نشست وزیران مجمع عمومی سازمان ملل که روز 23 ماه سپتامبر (اول مهر) در نیویورک آغاز می شود، با طرف ایرانی گفت وگو کردیم.
معاون وزیر خارجه روسیه خاطرنشان کرد: ما شاهد آمادگی و تمایل طرف ایرانی برای حداکثر تلاش به منظور حفظ برجام هستیم، طرف های برجام تفاهم دارند که حفظ این توافق بین المللی به نفع همه طرفها ازجمله ایران و روسیه است. 
وی ادامه داد: واشنگتن آماده است اقدامات زیادی (علیه ایران) انجام دهد و چنین روندی در سیاست آمریکا بسیار خطرناک است به همین خاطر مجموعه تدابیری را با ایران برای مقابله با تحریم ها تعیین کردیم که باید با طرف های اروپایی مورد بحث قرار دهیم.
**تامین شرایط ادامه صادرات نفت ایران مهم است
ریابکوف در ادامه مصاحبه خاطرنشان کرد: تامین شرایط برای ادامه صادرات نفت ایران به بازارهای جهانی مهم است. 
معاون وزیر خارجه روسیه گفت: ما باید فرمول، ابزار و ساز و کاری را برای پاسخ به موج دوم تحریم ها (علیه ایران) بیابیم تا امکان به حداقل رساندن زیان های ناشی از تحریم های آمریکا را فراهم کند و امکان حل مسائل مربوط به همکاری های اقتصادی را بطور مطمئن تضمین کند تا بازیگران اقتصادی شاهد گزینه دیگری مبنی بر عدم پیروی از سیاست های تحمیلی آمریکا باشند.
معاون وزیر خارجه روسیه خاطرنشان کرد: در این شرایط اراده جمعی ما و توانایی برای ایجاد شرایط ادامه صادرات نفت ایران به بازارهای خارجی اهمیت تعیین کننده ای دارد.
ریابکوف در ادامه مصاحبه تصریح کرد که خودداری برخی شرکت های نفتی اروپا از همکاری با ایران که برای مصون ماندن از فشار آمریکا صورت می گیرد، نادرست است. 
وی افزود: این همان چیزی است که ایالات متحده می خواهد و تلاش می کند این نظریه را به تمام جهان تحمیل کند که باید و لازم است دستوراتی که از واشنگتن صادر می شود را اجرا کنند. 
معاون وزیر خارجه روسیه خاطرنشان کرد که کشورش با تحمیل اراده آمریکا در عرصه های سیاسی و اقتصادی مقابله خواهد کرد.
ریابکوف در بخش دیگری از مصاحبه خود آمریکا و متحدانش را از اقدامات خطرناک در سوریه برحذر داشت.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

آقای جهانگیری به این سوالات جواب دهید

اينكه بيش از بيست ميليارد دلار ارز ٤٢٠٠ توماني را سال گذشته به افرادي داديد و آنها يا جنس وارد نكردند يا اينكه اجناس را با ارز آزاد به مردم فروختند مشكل مديريتي است يا سياسي ؟

بچه بازی را تمام کنید .

مدیران ارشد صدا و سیما بهتر است همین امشب این بچه بازی تمام کنند و علی فروغی را به کلاس اصلاح رفتار کیش شخصیت بفرستند و فروسی پور را هم توبیخ کنند اما نود را با عادل فردوسی پور ادامه دهند .

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: آدم های های پر انرژی

این پیرمرد هر روز با دوچرخه اش که یک ضبط روی آن نصب کرده، توی خیابان های همدان می چرخه و موسیقی سنتی پخش می کنه تا رهگذران لذت ببرند

ویدیو: سلام بر نماینده مجلس شورای اسلامی!

سلام بر نماینده مجلس شورای اسلامی! تراکتورسازی تبریز تیمی درخشان با هواداران پرشور است. آنها چشم نواز بازی می کنند و یکی از معدود تیم های شایسته کسب جام هستند. تراکتورسازان چند هفته مانده به پایان لیگ، با یک بازی بیشتر نسبت به رقبا و یک امتیاز افزون تر در صدر قرار گرفته اند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر