رژیم صهیونیستی به ساخت دیوار سیمانی در مرز‌های شمالی ادامه می‌دهد

شناسه خبر: 126378 سرویس: جهان ، سیاست دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶, ۳۹ : ۲۳ : ۰۰
رژیم صهیونیستی به ساخت دیوار سیمانی در مرز‌های شمالی ادامه می‌دهد
همزمان با حضور معاون وزیر امور خارجه آمریکا در تل آویو ساخت دیوار سیمانی در مرز‌های مشترک با لبنان ادامه دارد.
۵۵آنلاین :

اسرائیل به عملیات ساخت دیوار سیمانی در مرز‌های خود با لبنان ادامه می‌دهد و هدف از ساخت این دیوار را جلوگیری از نفوذ افراد مسلح از خاک لبنان به اسرائیل دانسته است.  

نظال کناعنه گزارشگر اسکای نیوز در قدس گفت: همزمان با ساخت این دیوار سیمانی، دیوید ساترفیلد معاون وزیر امور خارجه آمریکا به تل آویو رفت و آمد دارد. حضور ساترفیلد در تل آویو، در ادامه تلاش آمریکا برای میانجیگری میان لبنان و اسرائیل درمورد ساخت این دیوار است. دیواری که لبنان به شدت با ساخت آن مخالف است. او همچنین تلاش می‌کند در مورد اختلاف مرزی لبنان و اسرائیل بر سر منطقه اقتصادی بین دو طرف، یعنی منطقه موسوم به بلوک ۹ میانجیگری کند. اسرائیل و آمریکا پیشنهاد‌هایی در این باره مطرح کرده‌اند مبنی بر اینکه ۶۰ درصد از این منطقه به لبنان داده شود، منطقه‌ای که بر سر آن اختلاف است و در مقابل ۴۰ درصد آن در اختیار اسرائیل قرار گیرد. آنگونه که ما آگاه شده‌ایم لبنان با این پیشنهاد آمریکا مخالف است و با این حال، تلاش‌ها برای حل اختلاف ادامه دارد. همچنین همزمان با ساخت این دیوار و تلاش‌های معاون وزیر خارجه آمریکا، مانور‌های ارتش اسرائیل در مناطق مرزی ادامه دارد. هم اکنون مانور در سطح لشکر‌های مستقر در مرز‌های شمالی است.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پرندگان کشته می‌شوند تا غریزه شکار ارضا شود؟

گزارشی از چرایی موافقت و مخالفت دادن دو هزار مجوز برای شکار پرندگان تهران

زندگی با فیلتر اینستاگرام

در واقع گویی قاعده‌ای در اینستاگرام شکل گرفته است که بیشتر کاربران صرفاً خوشی و سرخوشی خود را منعکس می‌کنند. حتی وقتی از مرگ هم صحبت می‌کنند تصویر خرما با مغز گردو در داخل یک سینی نقره را به نمایش می‌گذارند...

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تهیه زغال به چه قیمتی!

برای تهیه هر گونی زغال باید شش اصله درخت بیست سالە را قطع کرد. نابودی جنگلها به چه قیمتی!

ویدیو: فریادهای زن معترض فرانسوی

فریادهای این زن معترض فرانسوی بازتابی گسترده در شبکه های اجتماعی داشته است. امانوئل مکرون، دیشب در نطق تلویزیونی با اذعان به اینکه تن دادن به این وضعیت، بزدلانه بوده است بر مبنای مردمی مشروعیت، تاکید و اعتراف کرد که بخش هایی از مردم نادیده گرفته شده بودند. مکرون همچنین از لغو افزایش مالیات سوخت خبر داد.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر