روی پیشخوان آشپزخانه چه باید گذاشت؟

شناسه خبر: 149934 سرویس: اجتماعی ، گوناگون چهارشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۷, ۵۹ : ۰۱ : ۰۰
روی پیشخوان آشپزخانه چه باید گذاشت؟
یکی از بخش‌های بزرگ سازماندهی هر فضایی دانستن این موضوع است که چه چیزهایی را باید در آن‌جا نگهداری کنیم یا نکنیم. این مسأله بویژه برای پیشخوان یک آشپزخانه که اغلب به جایی برای تلمبار شدن برخی وسایل تبدیل می‌شود، اهمیت دارد. در زیر به فهرستی از لوازمی که معمولا در پیشخوان هر آشپزخانه‌ای نگهداری می‌شود، اشاره کرده‌ایم.
۵۵آنلاین :

 

یکی از بخش‌های بزرگ سازماندهی هر فضایی دانستن این موضوع  است که چه چیزهایی را باید در آن‌جا نگهداری کنیم یا نکنیم. این مسأله بویژه برای پیشخوان یک آشپزخانه که اغلب به جایی برای تلمبار شدن برخی وسایل تبدیل می‌شود، اهمیت دارد. در زیر به فهرستی از لوازمی که معمولا در پیشخوان هر آشپزخانه‌ای نگهداری می‌شود، اشاره کرده‌ایم.
 وسایلی که باید روی(بالای) پیشخوان گذاشته شوند
وسایلی که می‌توانند روی(بالای) پیشخوان گذاشته شوند
وسایلی که نباید روی(بالای) پیشخوان گذاشته شوند

وسایلی که
 باید روی(بالای) پیشخوان گذاشته شوند
   قوطی‌های چای یا تنقلات
با چیدن شیشه‌های چای‌دان (کوچک یا بزرگ) می‌توان دکوری زیبا روی پیشخوان ایجاد کرد. همچنین شما می‌توانید از این قوطی‌ها یا شیشه‌ها برای نگهداری تنقلات یا انواع چیزهای کوچک استفاده‌کرده و فضای روی پیشخوان را از آشفتگی و بهم‌ریختگی رها کنید.
   قهوه‌ساز
اگر شما هرروز عادت به درست کردن و نوشیدن قهوه دارید، پس هیچ جایی مناسب‌تر از روی پیشخوان برای قراردادن قهوه‌ساز نیست. درواقع روی پیشخوان و زیر آن بهترین مکان برای نگهداری تمام وسایل مربوط به تهیه قهوه ازجمله فنجان، قهوه، شکر و فیلتر قهوه است.
   قفسه ظروف (جا ظرفی)
جا ظرفی یک وسیله ضروری برای هر آشپزخانه‌ای است؛ چه شما ماشین ظرفشویی داشته باشید چه نداشته باشید. ممکن است تنها چند روز در هفته از ماشین ظرفشویی استفاده کنید و بقیه روزها ظرف‌های آشپزخانه‌تان را با دست بشویید.اما به هرحال می‌توانید جاظرفی خود را بالای پیشخوان قرار دهید.
   مخلوط کن
در هر آشپزخانه‌ای کمد و کابینت برای نگهداری انواع ظروف وجود دارد و شما می‌توانید حجم زیادی از لوازم آشپزخانه خود مانند مخلوط‌کن را در آن‌جا نگهداری کنید، اما گاهی وزن و اندازه یک وسیله ممکن است باعث خراب شدن کابینت شما شود، پس روی پیشخوان پیشنهاد ما به شماست.
   دستمال کاغذی
دستمال کاغذی همیشه باید جلوی دست‌باشد، اما نه هرجایی. بنابراین برای دسترسی راحت بهترین مکان برای قراردادن رول دستمال کاغذی کنار سینک ظرفشویی و روی پیشخوان است.
   شیشه‌ها و جام‌ها(crock)
بهتر است شیشه‌ها و جاقاشقی- که لوازمی مانند کفگیر، قاشق، سطل، قندشکن(انبرک) در آن قرارداده می‌شود- را در کنار اجاق گاز قرار دهید، زیرا دسترسی شما به این لوازم هنگام تهیه و پختن غذا روی اجاق آسان‌تر است البته می‌توانید از  شیشه، گلدان یا جامی توپی شکل که با دکور پیشخوان شما تناسب دارد استفاده کنید.
   نمکدان (جانمکی و فلفل)
از آن‌جا که این مواد جزو لاینفک آشپزی هستند پس بهتر است آن را در دسترس و روی پیشخوان قرار دهید.
   سبد میوه و سبزیجات
برخی از میوه‌ها و سبزیجات را نمی‌توان در یخچال گذاشت چون شاید دلتان بخواهد جلوی چشمتان بوده و هر وقت خواستید آن  را برداشته و میل کنید. پس چاره‌ای ندارید جز آن‌که سبد میوه وسبزیجات مورد علاقه تان را روی پیشخوان قرار دهید.

وسایلی که
 می‌توان روی(بالای) پیشخوان گذاشته شوند
   کتاب آشپزی
در صورت امکان کتاب آشپزی خود را روی یک قفسه روی پیشخوان بگذارید. از این طریق دیگر شما مجبور نیستید برای پاک کردن پیشخوان، مدام آن را بردارید. همچنین گذاشتن کتاب آشپزی روی قفسه باعث می‌شود که هنگام آشپزی کثیف نشود.
   تخته گوشت(برش)
اگر شما زیاد از تخته گوشت برای خردکردن و قطعه قطعه کردن مواد غذایی استفاده می‌کنید، پس روی پیشخوان جای خوبی خواهد‌‌بود.
   توستر
اگر شما هر روز از توستر برای تست کردن نان استفاده می‌کنید می‌توانید آن را روی پیشخوان و در دسترس قرار دهید.

وسایلی که
 نباید روی(بالای) پیشخوان گذاشته شوند
   لوازمی که به ندرت از آنها استفاده می‌کنید
 ساندویچ ساز یکی از لوازمی است که زیاد در خانواده‌ها از آن استفاده نمی‌شود (و بیشتر نوعروسان تنها برای تکمیل جهیزیه خود آن را خریداری می‌کنند). پس توصیه می‌شود از گذاشتن آن روی پیشخوان آشپزخانه‌تان خودداری کنید، زیرا فقط دست و پاگیر خواهد‌بود.
    انواع سرویس و مجسمه‌ها
سرویس‌های تزیینی فنجان، مجسمه‌ها و نصب تابلو اصلا با پیشخوان آشپزخانه تناسبی ندارند.
   روزنامه
اگر به مطالعه روزنامه در بین فواصل کار عادت دارید می‌توانید آن را دسته‌بندی کرده و روی دیوار بالای پیشخوان قرار دهید. در غیراین صورت به هیچ وجه آن را روی پیشخوان قرار ندهید.
   انواع سرویس
سرویس‌های فنجان، لیوان، ظروف و دیس‌ها را تنها در صورتی که هرروز از آنها استفاده می‌کنید، روی پیشخوان قرار دهید در غیراین صورت هرگز برای دکور آشپزخانه از آنها استفاده  نکنید.


منبع : شهروند
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

ظریف: آیا ایران باید مثل مرده دراز بکشد و به همه خواسته‌ها تن بدهد؟

یکی باید بایستد و بگوید اینجا جنگل نیست و قانون جنگل نیز نیست که عده‌ای بخواهند در امور داخلی دیگر کشورها دخالت کنند و اینگونه اقدامات را انجام دهند.

فرهنگ چکیده ای از یک جامعه

در جوامع امروزی هویت یک ملت و یک کشور را با فرهنگ های مثبت و منفی آن می شناسند.کشورها به دو دسته توسعه یافته و جهان سوم تقسیم می‌شوند، که معمولاً کشورهای توسعه یافته فرهنگی بالاتر، وکشورهای جهان سوم از سطح فرهنگی پایین‌تری برخوردارند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: اینگونه است که خرج دولت از فایده اش بیشتر میشود

ویدیو: خالق یکی از بهترین نجات دروازه های تاریخ جام جهانی درگذشت

خالق یکی از بهترین نجات دروازه های تاریخ جام جهانی درگذشت. گوردن بنکس دروازه بان تیم ملی انگلیس و فاتح جام جهانی ۱۹۶۶ در ۸۱ سالگی درگذشت. او در جام جهانی ۱۹۷۰ با مهار این ضربه سر از #پله جاودانه شد. از این نجات دروازه به عنوان یکی از بهترین سیوهای تاریخ جام های جهانی یاد می شود.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر