رویترز: جنگ یمن تا پایان سال ۲۰۱۹ خاتمه می یابد

شناسه خبر: 182719 سرویس: جهان ، سیاست ، گوناگون جمعه ۴ مرداد ۱۳۹۸, ۳۶ : ۱۰ : ۰۰
رویترز: جنگ یمن تا پایان سال ۲۰۱۹ خاتمه می یابد
به دنبال تصمیم امارات برای خروج از جنگ طولانی یمن، رویترز به نقل از منابع دیپلمات نوشت: تا پایان سال جاری میلادی طرف های درگیر در یمن، جنگ را به پایان رسانده و به یک آتش بس دست خواهند یافت.
۵۵آنلاین :

به دنبال تصمیم امارات برای خروج از جنگ طولانی یمن، رویترز به نقل از منابع دیپلمات نوشت: تا پایان سال جاری میلادی طرف های درگیر در یمن، جنگ را به پایان رسانده و به یک آتش بس دست خواهند یافت.

رویترز شامگاه پنجشنبه در گزارشی با عنوان "امیدهای آتش بس یمن در سال جاری" نوشت: خروج امارات از جنگ یمن، امیدها برای دستیابی به یک آتش‌بس سراسری در این کشور در سال جاری میلادی را تقویت می‌کند.

دو منبع دیپلماتیک در مصاحبه با رویترز گفتند که گفت وگوهای صورت گرفته در مورد یک آتش‌بس به رهبری سازمان ملل متحد که در زمان حاضر در شهر بندری الحدیده برقرار است، ممکن است تا پاییز امسال به یک آتش بس سراسری تبدیل شود. این اقدام راه را برای مذاکرات در خصوص تدوین یک چارچوب سیاسی برای پایان دادن به جنگ میان حوثی‌ها (انصارالله) و نیروهای یمنی تحت حمایت ائتلاف عربستان سعودی هموار می‌سازد.

به گفته منابع دیپلماتیک، امارات پس از چهار سال حضور در جنگ یمن در کنار نیروهای عربستان به این نتیجه رسیده است که این جنگ، پیروز نظامی ندارد و با توجه به افزایش تنش در منطقه خلیج فارس درصدد آن است تا هرچه سریع تر از این جنگ طولانی خارج شود.

یک منبع دیپلماتیک مطلع از بحث های صورت گرفته در منطقه، به رویترز گفت: با در نظر گرفتن چنین شرایطی، انتظار می رود که جنگ یمن تا ماه دسامبر سال جاری به پایان برسد.

عربستان سعودی و امارات در سال ۲۰۱۵ میلادی برای مقابله با نفوذ حوثی ها (انصارالله) به یمن حمله کردند و نتیجه این جنگ بعد از چهار سال، چیزی جز کشته و زخمی شدن دهها هزار شهروند غیرنظامی یمنی و از بین رفتن زیرساختهای این کشور نبوده است.


منبع : انتخاب
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پاکستان چگونه در تله فقر گرفتار شد؟

چهاردهم آگوست ۱۹۴۷، روزی به یادماندنی در تاریخ پاکستان است، روز استقلال. روزی که محمدعلی جناح، قائد اعظم، پس از رهایی از استعمار حکومت بریتانیا در یک سخنرانی در کراچی اعلام کرد، امروز پس از ۱۰ سال تلاش و ممارست، به خواست خداوند کشوری تشکیل شد که هدف آن، زندگی و توسعه بر اساس فرهنگ و تمدن اسلامی است.

تورم از کجا به کجا رسید؟‌

تورم بالا از جمله مسائلی است که طی چهار دهه اخیر همیشه همراه اقتصاد ایران بوده و البته همواره برای کاهش آن برنامه ریزی شده است با این حال این رقم هیچ گاه به سطح متوسط کشورهای جهان نزدیک هم نبوده و حتی هیچ گاه به طور پایدار تک رقمی نمانده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ انفجار مهیب کارخانه مواد شیمیایی در ترکیه

ویدئو : وقتی یورونیوز اشتباه خبرگزاری های ایرانی را رو می کند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر