نتیجه‌ای یافت نشد.

رونق تولید همراه با حفظ محیط زیست اولویت دارد

شناسه خبر: 169951 سرویس: سیاست ، گوناگون شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۸, ۳۳ : ۲۰ : ۰۰
رونق تولید همراه با حفظ محیط زیست اولویت دارد
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور با اشاره به شعار امسال مبنی بر رونق تولید گفت :تسریع در رونق تولید و حفظ چرخه صنعت در کنار حفاظت از عرصه های محیط زیست اولویت ماست.
۵۵آنلاین :

عیسی کلانتری شنبه در حاشیه بازدید از پارک ملی بمو شیراز افزود: حرکت در مسیر توسعه پایدار به منزله حفظ محیط زیست و ایجاد بهره وری در تولید صنعتی است و این دو مقوله در کنار هم و همراه با سیاست های کلان اقتصادی دنبال می‌شود.
وی اضافه کرد : سیاستگذاری در محیط زیست باید به گونه ای باشد که علاوه بر اعمال کامل ضوابط و مقررات زیست محیطی، در طرح های توسعه و عمرانی، نهایت همکاری و تسریع در تولید و چرخه صنعت به عمل آید.
وی همچنین بر لزوم بهره گیری ضابطه مند از مواهب طبیعی تاکید کرد و ادامه داد: پارک های ملی بستر مناسبی برای ایجاد دوستی با طبیعت و حیات وحش هستند و فرهنگ پاسداشت ارزش های زیست محیطی باید از سنین کودکی آموزش داده شود.
رئیس سازمان حفاظت محیط ‌زیست در بازدید از موزه حیات وحش شهید اردشیر امینی در پارک ملی بمو اظهار داشت: ضرورت ایجاب می کند مدیران برنامه مدونی به منظور اشاعه فرهنگ زیست محیطی و آشنایی دانش آموزان و آینده سازان کشور با پارک های ملی و مناطق حفاظت شده ارائه دهند و از این پتانسیل ارزشمند به نحو مطلوب استفاده کنند.
کلانتری با بیان اینکه تاثیر سیلاب ها بر حوزه محیط زیست کشور، چندان خسارت بار نبوده است، دغدغه موجود را احتمال ایجاد گرد وغبار، ناشی از خاک های ریزدانه بجا مانده از رسوبات سیل دانست.
وی همچنین بر پیگیری و حل موضوع گردوغبار در استان سیستان و بلوچستان، بعنوان اولویت دولت و سازمان محیط زیست تاکید کرد.
کلانتری، در خصوص وضعیت تالاب های کشور نیز، با توجه به دغدغه رییس جمهوری بر تخصیص مناسب حقابه ها از جانب وزارت نیرو تاکید کرد و گفت: تالاب های غرب و جنوب غرب کشور، همچنین 25 تا 30 درصدی تالاب های سیستان و استان فارس ابگیری شد.‌
کلانتری چهارشنبه از تالاب‌های بختگان، طشک ،مهارلو، کمجان و دریاچه سد درود زن به صورت هوایی بازدید کرد.
6113 / 1876


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

فساد؛مخرب درونی اقتصاد کشور ها

یجاد رانت به علاوه عدم نظارت توسط افراد و دستگاه‌های مسئول و همچنین عدم پاسخگویی توسط دولت ها و دستگاه‌های ذیربط به مردم جامعه.

چرا رشد اقتصادی باید بر ایجاد اشتغال ارجح باشد؟

تاریخچه تصمیم گیری ها و سیاستگذاری های اقتصادی در ایران با در نظر گرفتن ایجاد نهادهای مدرن حاکمیتی شاید به بیش از ۷۰ سال برسد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر