نتیجه‌ای یافت نشد.

روسیه و فرانسه درباره برجام گفت وگو می کنند

شناسه خبر: 150253 سرویس: گوناگون شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷, ۴۹ : ۲۱ : ۰۰
روسیه و فرانسه درباره برجام گفت وگو می کنند
سفیر روسیه در پاریس از برنامه دیدار وزیران خارجه روسیه و فرانسه و گفت وگوی آنان در خصوص برنامه جامع اقدام مشترک موسوم به برجام خبر داد.
۵۵آنلاین :

 «آلکسی مشکوف» اعلام کرد: اواخر ماه نوامبر سرگئی لاوروف و ژان-ایو لودریان در پاریس دیدار و در خصوص برنامه هسته ای ایران و مسائل سوریه و اوکراین گفت وگو خواهند کرد.

سفیر روسیه در پاریس با بیان اینکه دستور کار نهایی دیدار وزرای خارجه روسیه و فرانسه در کاخ ورسای هماهنگ خواهد شد، ادامه داد: بدیهی است در آن دیدار وزیران خارجه روسیه و فرانسه در وهله اول به بررسی موضوعات مهم و ضروری بین المللی خواهند پرداخت.
مشکوف ابراز امیدواری کرد که در این دیدار وزرای دو کشور بتوانند به بررسی کامل و مفصل مسائل و موضوعات دوجانبه دو کشور بپردازند.
سفیر روسیه در فرانسه خاطرنشان کرد: در سال های اخیر روابط بین مسکو و پاریس در جریان مثبت و همگرایی قرار گرفته است.
گفتنی است، روسیه و فرانسه هرچند که بر اثر تحریم های غرب علیه روسیه تا حدودی از یکدیگر فاصله گرفتند اما در موضوع برجام همکاری های نزدیک دارند.
دو کشور در قالب مذاکرات گروه 1+4 با ایران و پس از خروج یکجانبه آمریکا از برجام به تلاش برای حل اختلافات پیرامون برنامه هسته ای ایران ادامه می دهند.
روسیه و فرانسه برای تداوم همکاری های اقتصادی ایران و جامعه جهانی و اجرای ساز و کار مالی اروپایی مواضع یکسان دارند.
در مساله سوریه نیز هرچند فرانسه عضو گروه کوچک کشورهای غربی است که در سال های اخیر از گروه های افراط گرا و دارای گرایش تروریستی در سوریه حمایت کرده است اما اخیرا روسای جمهوری روسیه، ترکیه و فرانسه و صدراعظم آلمان در اجلاس چهارجانبه در استانبول برضرورت حل مسائل سوریه از طریق مذاکره تاکید کردند.


منبع : ايرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

تبعات سیاسی و اجتماعی رکود تورمی در ایران چیست؟

اقتصاد ایران در شرایط کنونی در وضعیتی به سر می‌برد که زمینه بروز و ظهور جریان‌های پوپولیستی را بیش از گذشته مهیا کرده است.

واقعیتِ جامعۀ آلوده به ریا

همین رفتارها باعث شده است تا ما مردی را که ریشی دارد و انگشتری به دست کرده است را مذهبی و دیگری را غیر مذهبی بدانیم. این در حالی است که ممکن است فردی که ظاهر عادی و حتی غیرعادی دارد بسیاری مذهبی‌تر از کسانی باشد که ادعای مذهبی بودن دارند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: آموزش پلیس آلمان به راننده های گوشی به دست

توی یک بزرگراه در آلمان تصادف وحشتناکی شده و یه عده از راننده ها می خوان از صحنه تصادف عکس و فیلم بگیرن (چیزی که توی ایران عادیه!) پلیس بهشون می گه خیلی دوست دارید اجساد رو ببینید؟ و پیاده شون می کنه و اصرار می کنه راننده را ببرد بالای سر اجساد، ادامش رو خودتون ببینید. در آخر هم جریمه سنگینی براشون می نویسه...

ویدیو: دستگیری مسافری که قصد داشت لحظه قبل فرود شیشه هواپیما را بشکند

تصاویری از دستگیری فردی که لحظاتی قبل از فرود بوئینگ ۷۳۷ در شهر کون مینگ چین قصد شکستن شیشه هواپیما داشت

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر