روسیه و فرانسه درباره برجام گفت وگو می کنند

شناسه خبر: 150253 سرویس: گوناگون شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷, ۴۹ : ۲۱ : ۰۰
روسیه و فرانسه درباره برجام گفت وگو می کنند
سفیر روسیه در پاریس از برنامه دیدار وزیران خارجه روسیه و فرانسه و گفت وگوی آنان در خصوص برنامه جامع اقدام مشترک موسوم به برجام خبر داد.
۵۵آنلاین :

 «آلکسی مشکوف» اعلام کرد: اواخر ماه نوامبر سرگئی لاوروف و ژان-ایو لودریان در پاریس دیدار و در خصوص برنامه هسته ای ایران و مسائل سوریه و اوکراین گفت وگو خواهند کرد.

سفیر روسیه در پاریس با بیان اینکه دستور کار نهایی دیدار وزرای خارجه روسیه و فرانسه در کاخ ورسای هماهنگ خواهد شد، ادامه داد: بدیهی است در آن دیدار وزیران خارجه روسیه و فرانسه در وهله اول به بررسی موضوعات مهم و ضروری بین المللی خواهند پرداخت.
مشکوف ابراز امیدواری کرد که در این دیدار وزرای دو کشور بتوانند به بررسی کامل و مفصل مسائل و موضوعات دوجانبه دو کشور بپردازند.
سفیر روسیه در فرانسه خاطرنشان کرد: در سال های اخیر روابط بین مسکو و پاریس در جریان مثبت و همگرایی قرار گرفته است.
گفتنی است، روسیه و فرانسه هرچند که بر اثر تحریم های غرب علیه روسیه تا حدودی از یکدیگر فاصله گرفتند اما در موضوع برجام همکاری های نزدیک دارند.
دو کشور در قالب مذاکرات گروه 1+4 با ایران و پس از خروج یکجانبه آمریکا از برجام به تلاش برای حل اختلافات پیرامون برنامه هسته ای ایران ادامه می دهند.
روسیه و فرانسه برای تداوم همکاری های اقتصادی ایران و جامعه جهانی و اجرای ساز و کار مالی اروپایی مواضع یکسان دارند.
در مساله سوریه نیز هرچند فرانسه عضو گروه کوچک کشورهای غربی است که در سال های اخیر از گروه های افراط گرا و دارای گرایش تروریستی در سوریه حمایت کرده است اما اخیرا روسای جمهوری روسیه، ترکیه و فرانسه و صدراعظم آلمان در اجلاس چهارجانبه در استانبول برضرورت حل مسائل سوریه از طریق مذاکره تاکید کردند.


منبع : ايرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

مسیح علی‌نژاد، کودکان شوشتر و یتیمی ملت ایران

علینژاد اگر چنین عکسهایی را از کودکان بریتانیایی/آمریکایی منتشر میکرد تمام اکانتهای مجازیش بلافاصله بسته، توسط پلیس بازداشت و تا دادگاه از روزنامه‌نگاری منع میشد و رساته‌ها بصورت خودکار و براساس عرف از تریبون دادن به او خودداری میکردند. اما انگار کودکان و جامعه ایرانی یتیم اند

چرا ادبیات نمی دانیم؟

کشوری که بنیان فکریش بر شعر و نظم ادبی استوار شده به جایی رسیده است که نسل دانشجوی هنر، شاعر ملی اش را نمی شناسد دلیل کجاست؟

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: مرزبانان ربوده شده

گروه «جیش العدل» که اخیرا ۱۲ مرزبان ایرانی را ربوده، فیلمی از ربوده شدگان منتشر کرده که آن ها نام شان را اعلام می کنند.

ویدیو: چین؛ افتتاح یک هتل پنج ستاره در یک معدن متروکه

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر