روسیه توافق همکاری تحقیقات هسته‌ای با آمریکا را تعلیق کرد

شناسه خبر: 87122 سرویس: سیاست پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۵, ۱۱ : ۱۰ : ۰۰
روسیه توافق همکاری تحقیقات هسته‌ای با آمریکا را تعلیق کرد
روسیه توافق همکاری با آمریکا در زمینه هسته‌ای و بخش‌های انرژی را به حالت تعلیق درآورده است که تازه‌ترین نشانه از وخامت روابط میان واشنگتن و مسکو است.
۵۵آنلاین :

روسیه توافق همکاری با آمریکا در زمینه هسته‌ای و بخش‌های انرژی را به حالت تعلیق درآورده است که تازه‌ترین نشانه از وخامت روابط میان واشنگتن و مسکو است.

 این حکم تعلیق که به امضای دیمیتری مدودف، نخست‌وزیر روسیه رسیده است، تاکید دارد که "اقدامی متقابل" علیه تحریم‌های آمریکاست که به بهانه نقش روسیه در درگیری اوکراین اعمال شده است.

قطعا تاثیر این اقدام بسیار کمتر از تعلیق توافق امحای پلوتونیوم با کاربرد تسلیحاتی است که دوشنبه از سوی مسکو به حالت تعلیق درآمد و به آن به چشم نماد احیای روابط آمریکا – روسیه نگریسته می‌شد.

در هفته‌های اخیر تنش‌ها در روابط مسکو – واشنگتن بر سر اوکراین و نیز بر سر شکست آتش‌بس در سوریه و بمباران‌ها در حلب بالا گرفته گرفته است.

مارک تونر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اما گفته که واشنگتن هنوز نامه‌ای درباره این تعلیق دریافت نکرده است.

 


منبع : ایسنا
برچسب ها
تحریمروسیه
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

شغل دوم مردم دنیا!

، «میهمان‌نوازی» شاید توصیف چندان قابل‌باوری نباشد، اما این روزها در هر شهر و کشور اروپایی که قدم بگذارید، خواهید دید که مردم آنجا به هر کاری که مشغول باشند، شغل دومشان میزبانی از توریست‌هایی است که تقریبا همه‌جا پیدا می‌شوند و تمامی هم ندارند.

اين همه ماجرای مافیای خودرو نیست

داستان «مافياي واردات خودرو» يا آنچه اين روزها و در افواه عمومي با عنوان «واردات غيرقانوني يا قاچاق چندين هزار خودروی خارجي» برجسته شده است، پس از گذشت ماه‌ها از طرح آن و تحت فشار افکار عمومي و شايد با پيگيري نهادهاي نظارتي سرانجام و تا اينجاي کار به گزارش وزارت صنعت،‌معدن و تجارت به رئيس‌جمهور محترم و دستورات رئيس قوه مجريه در هامش اين گزارش خطاب به برخي وزارتخانه‌ها و معاونان خود انجاميد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: اگر در دهه هفتاد اجازه میدادند دولت الكترونیك انجام شود

٥٥ آنلاین تلاش میكند در مورد افراد قضاوت نكند و مهم برای ما روش های اداره كشور هست . اما این حرف وزیر ارتباطات در مورد امضاهای طلایی و راهكار دولت الكترونیك كاملا درست است .اگر در دهه هفتاد اجازه میدادند دولت الكترونیك انجام شود. مفسدین از قدرت فاصله میگرفتند

ویدیو: علیخانی حتی مهمانان برنامه را با نظر میرعلی دعوت می کرد

علیخانی حتی مهمانان برنامه را با نظر میرعلی دعوت می کرد. علیخانی: سفارش می کنم قرارداد سال بعدت بهتر باشد؛

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر