روسیه توافق همکاری تحقیقات هسته‌ای با آمریکا را تعلیق کرد

شناسه خبر: 87122 سرویس: سیاست پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۵, ۱۱ : ۱۰ : ۰۰
روسیه توافق همکاری تحقیقات هسته‌ای با آمریکا را تعلیق کرد
روسیه توافق همکاری با آمریکا در زمینه هسته‌ای و بخش‌های انرژی را به حالت تعلیق درآورده است که تازه‌ترین نشانه از وخامت روابط میان واشنگتن و مسکو است.
۵۵آنلاین :

روسیه توافق همکاری با آمریکا در زمینه هسته‌ای و بخش‌های انرژی را به حالت تعلیق درآورده است که تازه‌ترین نشانه از وخامت روابط میان واشنگتن و مسکو است.

 این حکم تعلیق که به امضای دیمیتری مدودف، نخست‌وزیر روسیه رسیده است، تاکید دارد که "اقدامی متقابل" علیه تحریم‌های آمریکاست که به بهانه نقش روسیه در درگیری اوکراین اعمال شده است.

قطعا تاثیر این اقدام بسیار کمتر از تعلیق توافق امحای پلوتونیوم با کاربرد تسلیحاتی است که دوشنبه از سوی مسکو به حالت تعلیق درآمد و به آن به چشم نماد احیای روابط آمریکا – روسیه نگریسته می‌شد.

در هفته‌های اخیر تنش‌ها در روابط مسکو – واشنگتن بر سر اوکراین و نیز بر سر شکست آتش‌بس در سوریه و بمباران‌ها در حلب بالا گرفته گرفته است.

مارک تونر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اما گفته که واشنگتن هنوز نامه‌ای درباره این تعلیق دریافت نکرده است.

 


منبع : ایسنا
برچسب ها
تحریمروسیه
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

بازگشت اعتماد در گرو اعاده اعتبار

سیاست‌گذاران اقتصادی می‌دانند که اعتماد شهروندان و فعالان اقتصادی، یک عامل اثرگذار در فرآیند سیاست‌گذاری و یکی از عوامل موثر بر پیشبرد سیاست‌ها و برنامه‌های اقتصادی است. اعتماد جامعه وابسته به اعتبار سیاست‌گذار است و این اعتبار زمانی شکل می‌گیرد که سیاست‌های اقتصادی، شفاف و پیش‌بینی‌پذیر باشد

از هم پاشیدن برجام چه تاثیری بر اقتصاد ایران خواهد داشت؟

اگر بخواهم به صورت مختصر توضیح دهم، از هم پاشیدن برجام ضربه بزرگی بر اقتصاد ایران خواهد زد. برجام می‌توانست سرآغاز پیشرفت و شکوفایی اقتصاد ایران باشد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: فضای سبز بدون استفاده

این ویدیو،فضای سبز منطقه ی ۱۴ تهران رو نشون میده،بلوار پاسدار گمنام تقاطع خیابان برادران شهید واضحی فر من سه ساله ساکن این خونه هستم،و تو این سه سال حتی برای نیم ساعت هم ندیدم که در این مجموعه برای استفاده باز باشه همونطور که در فیلم میبینید،که همه وسایل مجموعه در اثر عدم رسیدگی دچار نقص شدن .نمیدونم اگه قرار به استفاده نبوده چرا باید ساخته بشه پولی که میتونسته تو جای درست استفاده شه،اینجا خرج شده

ویدیو: ماجرای جشن جنجالی برج سلمان که بازداشت برخی مسئولان اداره ارشاد مشهد را رقم زد

ماجرای جشن جنجالی برج سلمان که بازداشت برخی مسئولان اداره ارشاد مشهد را رقم زد دادستانی: بازداشت معاون مدیر کل و رییس اداره ارشاد مشهد به دلیل «جریحه دار کردن عفت عمومی و عدم رعایت قوانین» / نماینده مشهد: می خواهند مشهد را تبدیل به شهری توریستی کنند

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان