روسیه ارز مجازی با پشتوانه طلا راه‌اندازی می‌کند

شناسه خبر: 174892 سرویس: جهان ، اقتصادی ، گوناگون دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸, ۳۸ : ۱۶ : ۰۰
روسیه ارز مجازی با پشتوانه طلا راه‌اندازی می‌کند
بانک مرکزی روسیه احتمالا مجوز ارز مجازی با پشتوانه طلا را صادر میکند ولی از طرف دیگر، این بانک ملی ادعا می‌کند این ارز مجازی به عنوان جایگزین روبل روسیه عمل نمی کند.
۵۵آنلاین :

بانک مرکزی روسیه احتمالا مجوز ارز مجازی با پشتوانه طلا را صادر می‌کند.

 بانک مرکزی روسیه احتمالا مجوز ارز مجازی با پشتوانه طلا را صادر میکند ولی از طرف دیگر، این بانک ملی ادعا می‌کند این ارز مجازی به عنوان جایگزین روبل روسیه عمل نمی کند.

مجلس نمایندگان روسیه از ایده ارز پایدار به پشتوانه طلا استقبال کرده است که احتمالا پس از یک قرارداد دو جانبه به صورت بین‌المللی ایجاد می‌شود.

الویرا نابیولینز، رئیس بانک مرکزی روسیه گفت که این بانک در مورد پیشنهاد مجلس برای استفاده از ارز مجازی با پشتوانه طلا در معاملات فکر می کند ولی وی بر انجام پرداخت ها با ارز ملی تاکید کرد.

روسیه مخصوصاً در مورد صنعت ارز مجازی تردید دارد. سال گذشته این کشور سعی کرد این بخش را عادی کند و از سایر کشورها مثل ژاپن و مالت تقلید کند.

طبق گزارشات قبلی، مجلس روسیه هدف خود را برای قانونی کردن صنعت ارز مجازی در آغاز سه ماهه سوم 2018 اعلام کرده بود. در 2019 ولادیمیر پوتین هدف دیگری برای مجلس تعیین کرد که تصویب قانونی در مورد کنترل ارز مجازی بود.

الویرا قصد دارد یک ارز پایدار ارائه دهد، ارزی که مثل بیت کوین غیر قابل پیش‌بینی نباشد چون پشتوانه آن یک منبع مطمئن است. وی اشاره‌ای به ارزی که متصل به طلا است، نکرد.

الویرا گفت کمیته نظارت در حال بررسی ارزهای پایداری است که می‌توانند در بانک نگهداری شوند ولی بانک علاقه ای به اضافه کردن ارز مجازی به سیستم مالی کشور ندارد.

اخیراً ولادیسلاو جینکو، یک اقتصاددان اظهار داشت که افزایش تحریم‌های آمریکا علیه روسیه باعث تشویق این کشور به سرمایه‌گذاری در ارز مجازی می‌شود.

النا سیدورنکو، یک مقام کرملین گفت که بیانیه جینکو غیر منطقی و به دور از ایده های دولت است.


منبع : انتخاب
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چند پلاسکوی دیگر فرو می‌ریزد؟

پاساژ کاشانی در خیابان امیر کبیر قابلیت تبدیل شدن به پلاسکویی دیگر را دارد

ظهور قریب‌الوقوع یک ابرطبقه

مدت‌هاست کشور ما با مفهوم فساد در امور و حوزه‌های گوناگون دست‌و‌پنجه نرم می‌کند؛

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : تراشیدن موی سر در اعتراض به سیاست های کشور

ویدئو : راه اندازی تاکسی آبی در فرانسه

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر