روسیه: چاره‌ای جز تقویت قوای نظامی خود نداریم

شناسه خبر: 108800 سرویس: جهان چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶, ۵۹ : ۲۱ : ۰۰
روسیه: چاره‌ای جز تقویت قوای نظامی خود نداریم
وزیر دفاع روسیه تاکید کرد که کشورش مجبور است برای خنثی کردن تهدیدات علیه امنیت ملی خود، ظرفیت ها و توانمندی های رزمی خود را همچنان افزایش دهد.
۵۵آنلاین :

 سرگئی شویگو روز چهارشنبه گفت: در شرایط کنونی روسیه مجبور است برای حذف تهدیدات جدیدی که علیه امنیت ملی خود احساس می کند، تدابیر متقارن اتخاذ کند. روسیه مجبور است تدابیری برای بازدارندگی راهبردی، و افزایش ظرفیت ها و توانمندی های رزمی خود در منطقه نظامی جنوبی در پیش گیرد.

به گفته وزیر دفاع روسیه، از ماه آوریل در مجموع 16 هواپیمای نیروهای هوایی تاکتیکی آمریکا و انگلیس به صورت دائمی در رومانی مستقر شده اند. از ابتدای امسال آمریکا به تنهایی بیش از 130 پرواز شناسایی در امتداد مرزهای جنوبی روسیه انجام داده است.

شویگو همچنین گفت یکی از گام های مهم در مسیر افزایش پتانسیل نظامی روسیه در منطقه نظامی جنوبی تشکیل ارتش ترکیبی در مارس 2017 بود.

وی افزود: افزون بر آن، ما چهار گردان پلیس نظامی تشکیل داده ایم که هم اکنون سرگرم اجرای وظایف خود در مناطق عاری از تنش و درگیری در سوریه هستند.

وزیر دفاع روسیه گفت همه تلاش های سازمانی با عرضه تسلیحات مدرن و جنگ افزار نظامی به منطقه نظامی جنوبی در شش ماه گذشته همراه شده اند.


منبع : العالم
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

بن سلمان؛ یک شکست خورده و در آستانه برکناری

محمد بن سلمان ولیعهد بلندپرواز عربستان با برخی اصلاحات نمادین در داخل به دنبال معرفی خود به عنوان چهره ای جدید و تغییردهنده وضعیت سنتی عربستان بود اما نگاهی به کارنامه او و اوضاع داخلی و منطقه ای نابسامان عربستان نشان می دهد برنامه های اصلاحاتی او راه به جایی نبرده و او اکنون در مسیر سراشیبی و سقوط قرار گرفته است.

آشنایی با تکیه معاون الملک در کرمانشاه

بانی این بنا حسن‌خان معین الرعایا ملقب به معاون الملک بوده است. ایشان پدربزرگ رحیم معینی کرمانشاهی شاعر و ترانه‌سرای فقید بودند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: موتورسیکلت خودران بی ام و که با حفظ تعادل، به راحتی در مسیر حرکت می کند.

ویدیو: مرد بلوچ با دوچرخه در روستاهای چابهار کتابخانه افتتاح می کند

مرد بلوچ با دوچرخه در روستاهای چابهار کتابخانه افتتاح می کند/ در هیاهوی اخبار تلخ و بد، هنوز هم می شود مهربانی و انسانیت و اخلاق را سراغ گرفت

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر