روسیه: سوریه نیازی به حمله شیمیایی در دوما نداشت

شناسه خبر: 131311 سرویس: جهان ، گوناگون جمعه ۲۴ فروردين ۱۳۹۷, ۰۴ : ۲۲ : ۰۰
روسیه: سوریه نیازی به حمله شیمیایی در دوما نداشت
نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره حقوق بشر به درخواست روسیه برگزار شد.
۵۵آنلاین :

شورای امنیت سازمان ملل، امروز به درخواست روسیه، درباره بحران سوریه تشکیل جلسه داد. 

دبیر کل سازمان ملل در ابتداین این جلسه از افزایش تنش ها در سوریه ابراز نگرانی کرد.

گوترش تاکید، افزایش تنش ها بین قدرت های جهانی می تواند به تقابل نظامی گسترده منجر شود. 

نماینده روسیه با تاکید بر اینکه  حکومت سوریه نیازی به حمله شیمیایی به دوما نداشت گفت:  تمام ادله‌ای که در خصوص حمله شیمیایی آورده می‌شود، از سوی مخالفان دولت سوریه مطرح شده است. 

واسیلی نبنزیا با اشاره به اینکه کارشناسان ما هیچ نشانه‌ای از حمله شیمیایی به دوما نیافتند ادامه داد: حمله شیمیایی ادعایی به دوما، تنها یک بهانه برای آمریکاست

وی تاکید کرد: باید از تکرار سناریو‌های عراق و لیبی در سوریه جلوگیری کرد.

نماینده روسیه آمریکا را لایق عضویت دائم در شورای امنیت نداست و گفت: اطلاعاتی در اختیار داریم که دستگاه اطلاعاتی برخی کشورها در صدد تکرار سناریوی خان شیخون برای توجیه حمله نظامی به سوریه بودند.

در همین حال نیکی هیلی نماینده آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل ادعاهای قبلی  خود درباره سوریه را تکرار کرد و گفت:  روسیه از مسئولیت خود در قبال استفاده از سلاح شیمیایی علیه غیرنظامیان غافل مانده است.

هیلی با انتقاد از مواصع روسیه عنوان کرد:  نباید کشور‌هایی که می‌خواهند علیه استفاده سلاح شیمیایی توسط یک کشور اقدام کنند را محکوم کنیم، بلکه باید کشور‌هایی که مانع مجازات استفاده‌کنندگان از سلاح شیمیایی می‌شوند را محکوم کنیم و آن روسیه است.

وی درباره حمله احتمالی آمریکا به سوری گفت: رئیس‌جمهور ما هنوز درباره اقدام نظامی علیه سوریه تصمیم نگرفته است.

نماینده دایم چین در سازمان ملل متحد  خواستار پرهیز از هرگونه اقدامی شد که به بحرانی‌تر شدن اوضاع منجر می‌شود
 
نماینده چین اذعان کرد: بحران سوریه راه حل نظامی ندارد و باید از طریق سیاسی حل و فصل شود. اولویت حفظ استقلال، یکپارچگی و ثبات در سوریه است و شورای امنیت باید ماموریت حفظ صلح و ثبات در این کشور را بر عهده بگیرد.
 
نماینده فرانسه در سازمان ملل که کشورش در کنار انگلیس و آمریکا بر طبل جنگی حمله به سوریه می کوبد مدعی شد نظام سوریه مسئول حملات شیمیایی در شهر دوما در غوطه شرقی است.
 
نماینده دایم انگلیس در شورای امنیت مدعی شد دولت سوریه بار‌ها از تسلیحات شیمیایی علیه مردم خود استفاده کرده است و بر استفاده از این تسلیحات اصرار دارد. کسانی که از تسلیحات شیمیایی استفاده می‌کنند باید محاکمه و مجازات شوند.

منبع : میزان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

هوش مصنوعی و آینده ما

اخیراً در رقابتی میان چند شرکت و مؤسسه تحقیقاتی، آزمایشگاه هوش مصنوعی دانشگاه استنفورد موفق شد در کویر نِوادای آمریکا، وسیله نقلیه­ ای را بدون راننده برای ۲۱۱ کیلومتر آزمایش کند. این مؤسسه از طرف آژانس پروژه­ های عالی پیشرفته پنتاگون، دو میلیون دلار جایزه گرفت. شرکت فولکس واگن یکی از این رقبا بود که موفقیتی کسب نکرد، هرچند در سال ۲۰۱۷، این شرکت خودروسازی ۱۲٫۱میلیارد یورو برای تحقیقات سرمایه ­گذاری کرده بود.

پیشروی ایران در مسیر توسعه

«موسسه بروکینگز» در یکی از جدیدترین گزارش‌های خود به بررسی مختصات فعلی و مسیر پیش‌رو در اجرای «دستور کار توسعه پایدار ۲۰۳۰» پرداخته ‌است. این دستورکار که در سال ۲۰۱۵ جایگزین «اهداف توسعه هزاره» شد، شامل ۱۷هدف اصلی و ۱۶۹ هدف ویژه است که نقشه راه جامعه بین‌المللی را در زمینه توسعه پایا برای پانزده سال آینده ترسیم می‌کند. مطالعه‌ای که نشان می‌دهد بسیاری از نقاط هدف‌گذاری سازمان ملل متحد برای سال ۲۰۳۰ لااقل در وضعیت فعلی فاصله معناداری با پارامترهای موجود دارد، تا جایی که روند فعلی درجریان در صورت تداوم، در برخی از شاخص‌ها حکایت از دور شدن از این نقاط هدف‌گذاری شده دارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ویدئو رنگی نوحه «بخشو» در مسجد دهدشتی های بوشهر

ویدئو رنگی نوحه «بخشو» در مسجد دهدشتی های بوشهر، سال 1349 كه بعدها نوحه "ممد نبودى" بر روى این ملودى ساخته شد. تاسوعا و عاشورای حسینی تسلیت باد

ویدیو: لحظه درگذشت پیرغلام اهل بیت (ع) در شبیه خوانی

لحظه درگذشت پیرغلام اهل بیت (ع) در شبیه خوانی فوت مرحوم کرم حیدری در گلفرج (جلفا) روز عاشورا ۲۹ شهریور ۱۳۹۷

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر