روسیه: سوریه نیازی به حمله شیمیایی در دوما نداشت

شناسه خبر: 131311 سرویس: جهان ، گوناگون جمعه ۲۴ فروردين ۱۳۹۷, ۰۴ : ۲۲ : ۰۰
روسیه: سوریه نیازی به حمله شیمیایی در دوما نداشت
نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره حقوق بشر به درخواست روسیه برگزار شد.
۵۵آنلاین :

شورای امنیت سازمان ملل، امروز به درخواست روسیه، درباره بحران سوریه تشکیل جلسه داد. 

دبیر کل سازمان ملل در ابتداین این جلسه از افزایش تنش ها در سوریه ابراز نگرانی کرد.

گوترش تاکید، افزایش تنش ها بین قدرت های جهانی می تواند به تقابل نظامی گسترده منجر شود. 

نماینده روسیه با تاکید بر اینکه  حکومت سوریه نیازی به حمله شیمیایی به دوما نداشت گفت:  تمام ادله‌ای که در خصوص حمله شیمیایی آورده می‌شود، از سوی مخالفان دولت سوریه مطرح شده است. 

واسیلی نبنزیا با اشاره به اینکه کارشناسان ما هیچ نشانه‌ای از حمله شیمیایی به دوما نیافتند ادامه داد: حمله شیمیایی ادعایی به دوما، تنها یک بهانه برای آمریکاست

وی تاکید کرد: باید از تکرار سناریو‌های عراق و لیبی در سوریه جلوگیری کرد.

نماینده روسیه آمریکا را لایق عضویت دائم در شورای امنیت نداست و گفت: اطلاعاتی در اختیار داریم که دستگاه اطلاعاتی برخی کشورها در صدد تکرار سناریوی خان شیخون برای توجیه حمله نظامی به سوریه بودند.

در همین حال نیکی هیلی نماینده آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل ادعاهای قبلی  خود درباره سوریه را تکرار کرد و گفت:  روسیه از مسئولیت خود در قبال استفاده از سلاح شیمیایی علیه غیرنظامیان غافل مانده است.

هیلی با انتقاد از مواصع روسیه عنوان کرد:  نباید کشور‌هایی که می‌خواهند علیه استفاده سلاح شیمیایی توسط یک کشور اقدام کنند را محکوم کنیم، بلکه باید کشور‌هایی که مانع مجازات استفاده‌کنندگان از سلاح شیمیایی می‌شوند را محکوم کنیم و آن روسیه است.

وی درباره حمله احتمالی آمریکا به سوری گفت: رئیس‌جمهور ما هنوز درباره اقدام نظامی علیه سوریه تصمیم نگرفته است.

نماینده دایم چین در سازمان ملل متحد  خواستار پرهیز از هرگونه اقدامی شد که به بحرانی‌تر شدن اوضاع منجر می‌شود
 
نماینده چین اذعان کرد: بحران سوریه راه حل نظامی ندارد و باید از طریق سیاسی حل و فصل شود. اولویت حفظ استقلال، یکپارچگی و ثبات در سوریه است و شورای امنیت باید ماموریت حفظ صلح و ثبات در این کشور را بر عهده بگیرد.
 
نماینده فرانسه در سازمان ملل که کشورش در کنار انگلیس و آمریکا بر طبل جنگی حمله به سوریه می کوبد مدعی شد نظام سوریه مسئول حملات شیمیایی در شهر دوما در غوطه شرقی است.
 
نماینده دایم انگلیس در شورای امنیت مدعی شد دولت سوریه بار‌ها از تسلیحات شیمیایی علیه مردم خود استفاده کرده است و بر استفاده از این تسلیحات اصرار دارد. کسانی که از تسلیحات شیمیایی استفاده می‌کنند باید محاکمه و مجازات شوند.

منبع : میزان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

بستن راه رانت مهم‌تر است یا شفاف‌سازی رانت؟

در حدود 40 سال عمر نظام جمهوری اسلامی ایران، فقط در مقطع کوتاهی در سال 1372 و کمتر از 10 سال بین سال‌های 1381 تا 1391، ارز تک‌نرخی در کشور حاکم بوده است.

غرضی: بحث پارازیت فعلا حل نمی شود

روزنامه اعتماد با محمد غرضی، وزیر اسبق پست وتلگراف و تلفن در مورد نصب نمایشگر تشعشعات و امواج که آذری جهرمی، وزیر جوان کابینه خبر داده، گفت وگو کرده است. او معتقد است مساله پارازیت ها تا زمانی که از حوزه سیاسی به حوزه تخصصی و فنی منتقل نشود قابل حل نیست.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: یک گردباد کوچک، مسحور کننده و ترسناک!

یک گردباد کوچک، مسحور کننده و ترسناک! این گردباد کوچک که بهش "شیطان شنی" هم میگن وقتی ایجاد میشه که تو یک روز گرم و خشک به هر دلیلی بخشی از زمین سریعتر از جاهای دیگه گرم بشه!

ویدیو: لحظات دراماتیک خارج شدن زنی از سیلاب بعد از 3 کیلومتر کشیده شدن با آب!

لحظات دراماتیک خارج شدن زنی از سیلاب بعد از 3 کیلومتر کشیده شدن با آب! تو سیل سال گذشته تو پرو 62 نفر کشته و 12000 خانه خراب شد!

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر