روسیه: اس ۴۰۰ را به آمریکایی‌ها هم می‌فروشیم اگر بخواهند

شناسه خبر: 125472 سرویس: جهان ، سیاست يكشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶, ۱۳ : ۱۶ : ۰۰
روسیه: اس ۴۰۰ را به آمریکایی‌ها هم می‌فروشیم اگر بخواهند
یک مقام ارشد روس اعلام کرد که سیستم موشکی زمین به هوای اس ۴۰۰ یک سیستم دفاعی است که اگر آمریکا هم بخواهد روسیه می‌تواند به آنها بفروشد.
۵۵آنلاین :

سرگئی چمزوف، مدیرعامل هولدینگ دولتی "روس‌تک" در مصاحبه‌ای با روزنامه واشنگتن پست گفت: اگر واشنگتن درخواست کند روسیه می‌تواند سیستم‌های موشکی زمین به هوای اس ۴۰۰ را به آنها بفروشد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره هدف استراتژیک روسیه در فروش اس ۴۰۰ به ترکیه که یکی از اعضای ناتو است، گفت: سیستم موشکی اس ۴۰۰ یک موشک تهاجمی نیست، بلکه سیستمی دفاعی است. اگر آمریکایی‌ها هم بخواهند ما می‌توانیم به آنها نیز بفروشیم. پس این مساله نقطه نظر استراتژیکی ندارد و هیچ مشکلی برای روسیه در حوزه امنیتی نمی‌بینم.

وی با تاکید بر اینکه اگر کشوری بتواند از امنیت هوایی خود حفاظت کند بیشتر احساس امنیت خواهد کرد، اظهار کرد که کشورهای زیادی هستند که می‌خواهند این سلاح را داشته باشند.

اس ۴۰۰ مدرن‌ترین سیستم دفاعی ضد هوایی و ضد موشکی روسیه است که می‌تواند برای اهداف زمینی نیز استفاده شود. این سیستم موشکی از برد ۴۰۰ کیلومتر نیز می‌گذرد و می‌تواند تا ارتفاع ۳۰ کیلومتری اوج بگیرد.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

تعدادی از اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد لغو قراداد شدند!

در ماه گذشته، تعداد قابل توجهی از اعضای هیئت علمی نیمه وقت دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات، به یکباره و به صورت غیر منتظره لغو قرارداد شدند!

افغانهای دوست داشتنی

در ایران اکثریت مهاجران را همسایگان افغانستانی ما شکل می‌دهند و آمار جرم‌خیزی آنان بسیار پایین‌تر از افراد جامعه میزبان است

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: گداهای متفاوت در اندونزی

بعضی گداها در اندونزی لباس عروسک به تن می کنند و در خیابان همراه موزیک می رقصند. آنها قر می دهند، چشمک می زنند و زبان درازی می کنند تا مردم بخندند و پول بدهند.

ویدیو: نجات راننده تایوانی از مرگ در پی سقوط سنگ از کوه

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان