روسیه: اس ۴۰۰ را به آمریکایی‌ها هم می‌فروشیم اگر بخواهند

شناسه خبر: 125472 سرویس: جهان ، سیاست يكشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶, ۱۳ : ۱۶ : ۰۰
روسیه: اس ۴۰۰ را به آمریکایی‌ها هم می‌فروشیم اگر بخواهند
یک مقام ارشد روس اعلام کرد که سیستم موشکی زمین به هوای اس ۴۰۰ یک سیستم دفاعی است که اگر آمریکا هم بخواهد روسیه می‌تواند به آنها بفروشد.
۵۵آنلاین :

سرگئی چمزوف، مدیرعامل هولدینگ دولتی "روس‌تک" در مصاحبه‌ای با روزنامه واشنگتن پست گفت: اگر واشنگتن درخواست کند روسیه می‌تواند سیستم‌های موشکی زمین به هوای اس ۴۰۰ را به آنها بفروشد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره هدف استراتژیک روسیه در فروش اس ۴۰۰ به ترکیه که یکی از اعضای ناتو است، گفت: سیستم موشکی اس ۴۰۰ یک موشک تهاجمی نیست، بلکه سیستمی دفاعی است. اگر آمریکایی‌ها هم بخواهند ما می‌توانیم به آنها نیز بفروشیم. پس این مساله نقطه نظر استراتژیکی ندارد و هیچ مشکلی برای روسیه در حوزه امنیتی نمی‌بینم.

وی با تاکید بر اینکه اگر کشوری بتواند از امنیت هوایی خود حفاظت کند بیشتر احساس امنیت خواهد کرد، اظهار کرد که کشورهای زیادی هستند که می‌خواهند این سلاح را داشته باشند.

اس ۴۰۰ مدرن‌ترین سیستم دفاعی ضد هوایی و ضد موشکی روسیه است که می‌تواند برای اهداف زمینی نیز استفاده شود. این سیستم موشکی از برد ۴۰۰ کیلومتر نیز می‌گذرد و می‌تواند تا ارتفاع ۳۰ کیلومتری اوج بگیرد.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

ورود آقایان هم به ورزشگاه‌ها ممنوع می‌شود؟

کشف حقیقت میان هاله ای از ابهام، شایعات و تخیل کار دشواری است و با حدس و گمان نمی توان نظر قطعی داد اما این اوضاع طبیعی نیست.

واقعیت هایی در مورد سهم ایران در دریای مازندران ‎

سیاست خارجی هر کشوری انعکاس بیرونی توان داخلی کشور ها و ملت ها است . وقتی ما نمی توانیم اقتصادمان را درست اداره کنیم کشورمان را درست اداره کنیم فرهنگ عمومی مردم تضعیف شده باشد . بحران های آب ، حاشیه نشینی ،کاهش ارزش پول ملی ، مصرف بالای انرژی ،بهره وری پایین دولت و مردم ، اجتماعی ،سیاسی،فرهنگی و...لاینحل مانده باشد معلوم است سیاست خارجی قدرتمندانه و عزتمندانه ای نخواهیم داشت

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: جالب ترین رونمایی در پنجره تابستانى فصل نقل و انتقالات

جالب ترین رونمایی در پنجره تابستانى فصل نقل و انتقالات. رونمایی دیوید کاپرفیلدی "ویارئال" از سانتی کازورلا. این دومین بازگشت او به ویارئال است.

ویدیو: روش های نوین پخت نان

روش های نوین پخت نان که توسط یک گروه نانوای ترک ارائه می شود. با این روش می توان ۵۰۰ قرص نان در هر ساعت تولید کرد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر