روسیه: اس ۴۰۰ را به آمریکایی‌ها هم می‌فروشیم اگر بخواهند

شناسه خبر: 125472 سرویس: جهان ، سیاست يكشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶, ۱۳ : ۱۶ : ۰۰
روسیه: اس ۴۰۰ را به آمریکایی‌ها هم می‌فروشیم اگر بخواهند
یک مقام ارشد روس اعلام کرد که سیستم موشکی زمین به هوای اس ۴۰۰ یک سیستم دفاعی است که اگر آمریکا هم بخواهد روسیه می‌تواند به آنها بفروشد.
۵۵آنلاین :

سرگئی چمزوف، مدیرعامل هولدینگ دولتی "روس‌تک" در مصاحبه‌ای با روزنامه واشنگتن پست گفت: اگر واشنگتن درخواست کند روسیه می‌تواند سیستم‌های موشکی زمین به هوای اس ۴۰۰ را به آنها بفروشد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره هدف استراتژیک روسیه در فروش اس ۴۰۰ به ترکیه که یکی از اعضای ناتو است، گفت: سیستم موشکی اس ۴۰۰ یک موشک تهاجمی نیست، بلکه سیستمی دفاعی است. اگر آمریکایی‌ها هم بخواهند ما می‌توانیم به آنها نیز بفروشیم. پس این مساله نقطه نظر استراتژیکی ندارد و هیچ مشکلی برای روسیه در حوزه امنیتی نمی‌بینم.

وی با تاکید بر اینکه اگر کشوری بتواند از امنیت هوایی خود حفاظت کند بیشتر احساس امنیت خواهد کرد، اظهار کرد که کشورهای زیادی هستند که می‌خواهند این سلاح را داشته باشند.

اس ۴۰۰ مدرن‌ترین سیستم دفاعی ضد هوایی و ضد موشکی روسیه است که می‌تواند برای اهداف زمینی نیز استفاده شود. این سیستم موشکی از برد ۴۰۰ کیلومتر نیز می‌گذرد و می‌تواند تا ارتفاع ۳۰ کیلومتری اوج بگیرد.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

«گور پدر ملت آمریکا!»؛ آقای نماینده به کی گل می‌زنی؟

نماینده‌ای در ایران ملت آمریکا را خطاب قرار می‌دهد و به خاطر حمایت‌شان از رییس جمهوری قانونی کشورشان، می‌گوید گور پدرشان!

ردپای دولت احمدی‌نژاد در هپکو

هپکو آن‌قدر قدمت دارد که رنگ شخصیت‌های داستانش از خاکستری دنیای واقعی ما به سیاه و سپید قصه‌ها پهلو بزند و 120 هکتار زمین در دل اراک را به صحنه نبرد قهرمان‌ها و بَدمَن‌ها تبدیل کند. داستانی که از احمدی‌نژاد و دولت خدمتگزارش تا بیژن زنگنه، وزیر اسبق و فعلی نفت در آن نقشی دارند و البته، نمونه‌ای مثال‌زدنی از خصوصی‌سازی در ایران است. نمونه‌ای که می‌توان آن را سیاه‌ترین خصوصی‌سازی تاریخ ایران دانست.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: نجات عجیب کودک خردسال توسط آتش نشانان مشهدی از درون چاه فاضلاب

ویدیو: مشاهده پلنگ ایرانی برای اولین بار در منطقه شکار ممنوع بزمای شهرستان زاوه

مشاهده پلنگ ایرانی برای اولین بار در منطقه شکار ممنوع بزمای شهرستان زاوه پس ازسه سال کمین و ردزنی توسط مرتضی رجبی مقدم و حسین جوان، این پلنگ تصویر برداری شد.

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان