روسیه: آمریکا مسئول رویدادهای اخیر عفرین سوریه است

شناسه خبر: 123439 سرویس: جهان يكشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶, ۲۴ : ۲۲ : ۰۰
روسیه: آمریکا مسئول رویدادهای اخیر عفرین سوریه است
وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: آمریکا مسئول بروز وضعیت کنونی در عفرین سوریه است که در آن ارتش ترکیه علیه کردهای این کشور عملیات نظامی اجرا می کند.
۵۵آنلاین :

وزارت دفاع روسیه دربیانیه ای نوشت: وضعیت بحرانی که در شمال غرب سوریه بر اثر آغاز عملیات نظامی ترکیه بوجود آمده بخاطر اقدامات تحریک آمیز آمریکا است. 
در این بیانیه آمده است:عامل اصلی بروز بحران در این منطقه از سوریه، اقدامات دسیسه جویانه آمریکا است که سبب جدا شدن مناطق کردنشین از سایر نقاط سوریه شده است. 
وزارت دفاع روسیه خاطرنشان کرده است: تصمیم واشنگتن برای تشکیل نیروی مرزبانی در مناطق مرزی سوریه و ترکیه و سایر اقدامات آمریکا برای فروپاشی حکومت سوریه و حمایت از جنگجویان، با واکنش شدید آنکارا مواجه شد. 
ترکیه اعلام کرده که عملیاتی به نام «شاخه زیتون» را در مرزهای جنوبی خود با سوریه و علیه شبه نظامیان کرد یگان های مدافع خلق (ی.پ.گ) و اتحاد دموکراتیک سوریه (پ.ی.د) و همچنین داعش آغاز کرده است. 
جنگنده های ارتش ترکیه روز شنبه برخی از مواضع متعلق به گروه های کرد را در اطراف عفرین بمباران کردند. ترکیه گروه های کردی را با حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) مرتبط می داند. 
درهمین حال، تصاویری ویدیویی منتشر شده است که نشان می دهد چندین کامیون حامل خودروهای زرهی و تانک از دروازه مرزی ئونجوپینار استان کیلیس ترکیه به سمت عفرین سوریه حرکت کردند. 
این خودروها به سمت شهر «اعزاز» در سوریه که تحت کنترل ترکیه قرار دارد، رفتند. 
«بینالی ییلدریم» نخست وزیر ترکیه گفته که احتمال دارد امروز یکشنبه عملیات زمینی در عفرین آغاز شود. 


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

مادران سخت‌گیر و غیر قابل تحمل، دختران موفقی تحویل جامعه می‌دهند

دانشمندی موسوم به «اریکا جی راکسون رامیرز»، که استاد دانشگاه اسکس نیز هست در نتیجه تحقیقات خود ثابت کرده مادران پرتوقع و سخت‌گیر، دختران کاملا موفقی تحویل جامعه می‌دهند.

بفرمایید موز ایرانی بخورید!

گزارشی درباره یک حرکت اقتصادی اینستاگرامی‌ها به نفع مردم سیستان‌وبلوچستان

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: بدون شرح

ویدیو: شعر خوانی پیرمرد کشاورز برای وزیر کشاورزی

یک پیرمرد خطاب به وزیر کشاورزی نهیب می زند؛ از گرانی گوجه شروع می کند و می گوید روزگار خیلی بدی شده، چون دختران و پسران بدخواه مادران و پدران شان شده اند و عاقبت روی دوش وزیر می زند و می گوید خودتون می دونید و مملکت تون!

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر