روسیه: آمریکا مسئول رویدادهای اخیر عفرین سوریه است

شناسه خبر: 123439 سرویس: جهان يكشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶, ۲۴ : ۲۲ : ۰۰
روسیه: آمریکا مسئول رویدادهای اخیر عفرین سوریه است
وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: آمریکا مسئول بروز وضعیت کنونی در عفرین سوریه است که در آن ارتش ترکیه علیه کردهای این کشور عملیات نظامی اجرا می کند.
۵۵آنلاین :

وزارت دفاع روسیه دربیانیه ای نوشت: وضعیت بحرانی که در شمال غرب سوریه بر اثر آغاز عملیات نظامی ترکیه بوجود آمده بخاطر اقدامات تحریک آمیز آمریکا است. 
در این بیانیه آمده است:عامل اصلی بروز بحران در این منطقه از سوریه، اقدامات دسیسه جویانه آمریکا است که سبب جدا شدن مناطق کردنشین از سایر نقاط سوریه شده است. 
وزارت دفاع روسیه خاطرنشان کرده است: تصمیم واشنگتن برای تشکیل نیروی مرزبانی در مناطق مرزی سوریه و ترکیه و سایر اقدامات آمریکا برای فروپاشی حکومت سوریه و حمایت از جنگجویان، با واکنش شدید آنکارا مواجه شد. 
ترکیه اعلام کرده که عملیاتی به نام «شاخه زیتون» را در مرزهای جنوبی خود با سوریه و علیه شبه نظامیان کرد یگان های مدافع خلق (ی.پ.گ) و اتحاد دموکراتیک سوریه (پ.ی.د) و همچنین داعش آغاز کرده است. 
جنگنده های ارتش ترکیه روز شنبه برخی از مواضع متعلق به گروه های کرد را در اطراف عفرین بمباران کردند. ترکیه گروه های کردی را با حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) مرتبط می داند. 
درهمین حال، تصاویری ویدیویی منتشر شده است که نشان می دهد چندین کامیون حامل خودروهای زرهی و تانک از دروازه مرزی ئونجوپینار استان کیلیس ترکیه به سمت عفرین سوریه حرکت کردند. 
این خودروها به سمت شهر «اعزاز» در سوریه که تحت کنترل ترکیه قرار دارد، رفتند. 
«بینالی ییلدریم» نخست وزیر ترکیه گفته که احتمال دارد امروز یکشنبه عملیات زمینی در عفرین آغاز شود. 


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

بهبود سبک زندگی

یک فرد در جهت بهبود سبک زندگی خود، باید برای جنبه‌های مختلف زندگی اهدافی را تعریف کند و به این اهداف، آگاهی داشته باشد. برای تنظیم این اهداف، توجه به این امور لازم است:

غرضی: رفراندومی که مقامات درخواست کنند مضر است

محمد غرضی در مورد پیشنهاد رئیس‌جمهوری برای برگزاری رفراندوم گفت: پشت ذهن آقای روحانی برای برگزاری رفراندوم جز این نیست که گروهی بر گروه دیگر غالب شود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو : فاصله نزدیک هواپیمای تهران یاسوج از کنار دنا

تصاویر مربوط به پروازهای قبل است

ویدئو: فیلم انفجار پمپ گاز جاده فتح

مصدومیت ۵ نفر بر اثر انفجار در جایگاه CNG سخنگوی آتش نشانی تهران : بر اثر انفجار مخزن خودروی نیسان در جایگاه تزریق گاز CNG پنج نفر مصدوم شدند که حال دو نفر از آنها وخیم است. در محل حادثه مشاهده شد مخزن یک دستگاه خودروی نیسان به هنگام تزریق گاز CNG به دلیل نامشخصی که در حال بررسی است.

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان