روسیه: آمریکا درگیر روس هراسی ساختگی است

شناسه خبر: 138710 سرویس: جهان سه شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۷, ۰۸ : ۲۲ : ۰۰
روسیه: آمریکا درگیر روس هراسی ساختگی است
سخنگوی کاخ کرملین به اظهارات سناتور جمهوری خواه «جان نیلی کندی» عضو هیات پارلمانی آمریکا که مقامات کرملین را با مافیا مقایسه کرده بود، واکنش نشان داد و گفت که مقامات آمریکایی درگیر روس هراسی ساختگی هستند.
۵۵آنلاین :

 «دیمیتری پسکوف» در واکنش به اظهارات کندی به خبرنگاران افزود: مقامات کرملین «عینک توهم» بر چشم نزده اند و به خوبی می دانند که حکومت آمریکا اسیر فشارهای دیرینه و تکراری استوار بر روس هراسی داخلی در این کشور است.

کندی پس از سفر به روسیه در مصاحبه با خبرگزاری آسوشیتدپرس درباره مقامات کاخ کرملین گفت: نباید به ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه اعتماد کرد و وی باید کنترل شود.
وی همچنین مدعی شد: در روسیه فلسفه سیاسی وجود ندارد و می توان گفت این کشور در مافیا خلاصه می شود، فلسفه آنها پول و قدرت است و این فلسفه پوتین است.
این سناتور آمریکایی همچنین در این گفت و گو، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه را هم فردی پرقدرت و خشن توصیف کرد.
هیات پارلمانی آمریکا به سرپرستی سناتور جمهوریخواه ریچارد شلبی رئیس کمیته بانکی سنای آمریکا ابتدای هفته گذشته وارد روسیه شد و با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه و هیاتی از دومای روسیه و شورای فدراسیون به سرپرستی ویاچسلاو والودین رئیس دوما دیدار و مذاکره کرد.
سفر این هیات در راستای تلاش ها برای فراهم آوردن مقدمات دیدار روسای جمهوری روسیه و آمریکا برنامه ریزی شده بود.
پیش از آن نیز جان بولتون مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا به مسکو سفر کرد و در جریان مذاکرات وی با رئیس جمهوری روسیه برای دیدار سران دو کشور توافق شد. 
روابط روسیه و آمریکا تیره است و واشنگتن از سال 2014 (1393) و در رابطه با مساله اوکراین چندین بسته تحریم اقتصادی و مالی بر مسکو وضع کرده است.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

تفاوتِ اروپا با آمریکا در مورد ایران

قدرتِ فراوان باعثِ بی تفاوتی نسبت به دیگران می شود. ریشۀ اهمیت دادن به دیگران در نیاز و وابستگی است. این یک واقعیت اجتناب ناپذیر زندگی انسان هاست. تربیت ها و آموزش های فراوانی باید صورت پذیرد و ساختارهای بی شماری بِنا شود تا قدرتِ فراوان و اخلاق نسبی ممزوج گردند. به سختی بشر بتواند قدرت، انصاف، اخلاق و راست گویی را در یک شبکه جمع کند. متاسفانه، وقتی قدرت افزایش می یابد، دیگران اهمّیت خود را از دست می دهند. درروابط بین الملل، اهمّیت دادن عمدتا اقتصادی است.

ظریف: آیا ایران باید مثل مرده دراز بکشد و به همه خواسته‌ها تن بدهد؟

یکی باید بایستد و بگوید اینجا جنگل نیست و قانون جنگل نیز نیست که عده‌ای بخواهند در امور داخلی دیگر کشورها دخالت کنند و اینگونه اقدامات را انجام دهند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: اینگونه است که خرج دولت از فایده اش بیشتر میشود

ویدیو: خالق یکی از بهترین نجات دروازه های تاریخ جام جهانی درگذشت

خالق یکی از بهترین نجات دروازه های تاریخ جام جهانی درگذشت. گوردن بنکس دروازه بان تیم ملی انگلیس و فاتح جام جهانی ۱۹۶۶ در ۸۱ سالگی درگذشت. او در جام جهانی ۱۹۷۰ با مهار این ضربه سر از #پله جاودانه شد. از این نجات دروازه به عنوان یکی از بهترین سیوهای تاریخ جام های جهانی یاد می شود.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر