روستای سریزد میراث رها شده در خاک

شناسه خبر: 125104 سرویس: فرهنگ و میراث فرهنگی چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶, ۰۷ : ۱۹ : ۰۰
روستای سریزد میراث رها شده در خاک
خانه‌های تاریخی مرمت نشده، تکه‌‌های سرامیکی آبی رنگ روی زمین و دیوارها پخش شده که حداقل هر یک از آن‌ها حدود 700 سال قدمت دارند و ... از جمله مواردی است که از بی‌توجهی مسئولان استانی و میراثی‌ به این منطقه خبر می‌دهد.
۵۵آنلاین :

این نابسامانی‌ها در روستای سریزد حاکی از آن است که سازمان میراث فرهنگی یزد نظارت درستی بر آثار تاریخی این منطقه ندارد تا جایی که دوره‌های تاریخی این آثار مشخص نشده، در این شرایط نمی‌توان انتظار رسیدگی‌های جدی، مرمت و نگهداری از آثار را داشت.

منطقه روستایی سریزد در حدود 50 کیلومتری یزد است و همانند دیگر آثار میراث فرهنگی برای مسئولان دارای اهمیت چندانی نبوده که این شیوه همچنان ادامه دارد.

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

از بس که شادی نداریم

احساس شادکامی و نشاط، برآیند سیاستگذاری های توسعه ای- رفاهی و معیاری است که میزان رضایت مندی و امنیت روانی- اجتماعی شهروندان را نشان می دهد، اما ایران با توجه به آمارهای جهانی در این زمینه رتبه پایینی دارد.

چرا اینقدر اشتباه می کنیم؟

اشتباه کردن مهم نیست. تعداد اشتباهات مهم است و بلکه تکرار اشتباهات مخرب است

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو : حمله مجدد دراویش گنابادی با خودرو به پلیس

حمله مجدد خودرویی به ماموران پلیس رد درگیری های امشب با دراویش گنابادی در حمله قبلی که با اتوبوس صورت گرفت سه پلیس به شهادت رسیدند. از آمار قربانیان حمله جدید خبری در دست نیست.

ویدیو : حمله دراویش گنابادی به پلیس با اتوبوس

در حمله یک اتوبوس حامی دراویش گنابادی در خیابان پاسداران تهران امشب سه مامور نیروی انتظامی شهید شدند و تعدای از دروایش گنابادی هم زخمی شدند . راننده اتبوس و هفت درویش دیگر دستگیر شدند .

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان