روزنامه السفیر لبنان بعد از ۴۲ سال تعطیل میشود

شناسه خبر: 93141 سرویس: اقتصادی يكشنبه ۱۲ دي ۱۳۹۵, ۵۸ : ۰۱ : ۰۰
روزنامه السفیر لبنان بعد از ۴۲ سال تعطیل میشود
روزنامه السفیر لبنان امروز (شنبه) اعلام کرد که آخرین شماره‌اش را منتشر کرده و به دلیل مشکلات مالی مجبور است بعد از ۴۲ سال نشریه را تعطیل کند.
۵۵آنلاین :

به گزارش خبرگزاری رویترز، روزنامه السفیر لبنان در صفحه نخست شماره امروز خود سرمقاله‌ای با تیتر "ملت بدون السفیر" منتشر کرده است.

در این سرمقاله نوشته شده است: اقتصاد لبنان وضع خوبی ندارد و سیاست آن نیز این چنین است. بازتاب و تاثیر این وضعیت را می‌توان در مطبوعات مشاهده کرد. این در حالی است که تلال سلمان، سردبیر روزنامه السفیر چندی پیش خبر از تعطیلی این روزنامه داده و علت آن را کاهش درآمد مطبوعات و مشکلات سیاسی لبنان دانسته بود.

در سرمقاله السفیر نوشته شده است: به رغم آنکه لبنان از خشونتی که در سال‌های اخیر منطقه را دربرگرفته تا حدی مصون مانده است اما تاثیرات اقتصادی و سیاسی آن بر کشور کوچک لبنان که میزبان بالغ بر یک میلیون پناهجو سوری است، مشخص بوده و این مطبوعات لبنان را که زمانی پویایی زیادی داشتند، تحت تاثیر قرار داده است.

روزنامه السفیر لبنان که گفته شده به حزب‌الله لبنان نزدیک است در سال ۱۹۷۴ با شعار "یک صدا برای کسانی که صدایی ندارند" تاسیس شد.

در صفحه نخست آخرین شماره السفیر یک کاریکاتور با طرح یک قلم شکسته و شخصیت کارتونی "حنظله" که ساخته کاریکاتوریست مشهور فلسطینی سابق السفیر است، به نمایش درآمده است. این در حالی است که دیگر مطبوعات لبنان شامل روزنامه النهار که قصد کاهش تعداد زیادی از کارکنانش را دارد نیز تحت تاثیر مشکلات اقتصادی قرار دارند.


منبع : تابناک
برچسب ها
السفیرلبنان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف
۱۳۹۵/۱۰/۱۲ ۰۵:۵۲
بامید روزی که خبر تعطیلی کیهان به تیتر یک رسانه ها بدل گردد!
20 36 پاسخ دادن به این نظر

دیدگاه 55

بیشتر

گره تعطیلی روز سرگردان

تعیین تکلیف روز سرگردان هفته (روز پنجشنبه) با گره مواجه شد. طرح برخی نمایندگان برای تعطیلی این روز در کمیسیون اصلی رد اما در کمیسیون فرعی تایید شد.

کشتن سگ ها، راه غلط مقابله

در تمامی کشورهای دنیا مشکل حضور حیوانات غیر خانگی در مناطق مسکونی وجود دارد و هر کشور روش های خاصی را در جلوگیری از این امر دارند.

اخبار ویدئویی

بیشتر
اشتباه مرد، منجر به مرگ همسرش شد.

اشتباه مرگبار مرد منجر به کشته شدن همسرش شد

اشتباه مرد، منجر به مرگ همسرش شد.

ویدیو: ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است

ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است او عاشق مسی و رونالدو است و سعی کرده فنون هر دو را ترکیب کرده و در مهارت خود تلفیق کند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر