نتیجه‌ای یافت نشد.

روزنامه السفیر لبنان بعد از ۴۲ سال تعطیل میشود

شناسه خبر: 93141 سرویس: اقتصادی يكشنبه ۱۲ دي ۱۳۹۵, ۵۸ : ۰۱ : ۰۰
روزنامه السفیر لبنان بعد از ۴۲ سال تعطیل میشود
روزنامه السفیر لبنان امروز (شنبه) اعلام کرد که آخرین شماره‌اش را منتشر کرده و به دلیل مشکلات مالی مجبور است بعد از ۴۲ سال نشریه را تعطیل کند.
۵۵آنلاین :

به گزارش خبرگزاری رویترز، روزنامه السفیر لبنان در صفحه نخست شماره امروز خود سرمقاله‌ای با تیتر "ملت بدون السفیر" منتشر کرده است.

در این سرمقاله نوشته شده است: اقتصاد لبنان وضع خوبی ندارد و سیاست آن نیز این چنین است. بازتاب و تاثیر این وضعیت را می‌توان در مطبوعات مشاهده کرد. این در حالی است که تلال سلمان، سردبیر روزنامه السفیر چندی پیش خبر از تعطیلی این روزنامه داده و علت آن را کاهش درآمد مطبوعات و مشکلات سیاسی لبنان دانسته بود.

در سرمقاله السفیر نوشته شده است: به رغم آنکه لبنان از خشونتی که در سال‌های اخیر منطقه را دربرگرفته تا حدی مصون مانده است اما تاثیرات اقتصادی و سیاسی آن بر کشور کوچک لبنان که میزبان بالغ بر یک میلیون پناهجو سوری است، مشخص بوده و این مطبوعات لبنان را که زمانی پویایی زیادی داشتند، تحت تاثیر قرار داده است.

روزنامه السفیر لبنان که گفته شده به حزب‌الله لبنان نزدیک است در سال ۱۹۷۴ با شعار "یک صدا برای کسانی که صدایی ندارند" تاسیس شد.

در صفحه نخست آخرین شماره السفیر یک کاریکاتور با طرح یک قلم شکسته و شخصیت کارتونی "حنظله" که ساخته کاریکاتوریست مشهور فلسطینی سابق السفیر است، به نمایش درآمده است. این در حالی است که دیگر مطبوعات لبنان شامل روزنامه النهار که قصد کاهش تعداد زیادی از کارکنانش را دارد نیز تحت تاثیر مشکلات اقتصادی قرار دارند.


منبع : تابناک
برچسب ها
السفیرلبنان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف
۱۳۹۵/۱۰/۱۲ ۰۵:۵۲
بامید روزی که خبر تعطیلی کیهان به تیتر یک رسانه ها بدل گردد!
20 31 پاسخ دادن به این نظر

دیدگاه 55

بیشتر

آنچه آمریکا از ایران هراسی در منطقه دنبال می‌کند: بهانه‌تراشی برای سرکیسه کردن قارون‌های منطقه

آمریکایی‌ها در حالی از عدم اقدام نظامی علیه ایران می گویند و حتی ادعای دادن شماره تلفن برای مذاکره را مطرح می کنند که در رفتار منطقه‌ای آنها اقداماتی خاص مشاهده می‌شود که بیش از هر چیز بوی دلار می دهد. گویی تاجر مسلکان حاکم بر آمریکا همچنان اصرار دارند که از این نمد آشوفته بازار منطقه کلاهی برای خود دست و پا کنند.

پرونده امامی و دلاویز یک پولشویی حرفه ای است

نماینده دادستان: احسان دلاویز متهم ردیف دوم در جلسات به مزاح گفته اگر الان بریزند و ما را بگیرند از من هیچ چیزی ندارند / آن آقای فامیل و صاحب منصب شما، توضیح دهد چرا حیدرآبادی را به بانک سرمایه تحمیل کرد / هادی رضوی گفته دلاویز با من تماس گرفت و درصدی بین یک تا یک و نیم درصد مبلغ وام را مطالبه کرد / امامی و دلاویز لیست بدهکاران کلان بانک سرمایه را در اختیار داشتند و کارچاق کن بودند / دلاویز 200 میلیارد از رضوی گرفت / دلاویز: من برای نظام می میرم و حال بیایم و اخلال کنم؟ من بچه شهرستان را عزت دادند / شهرزاد و شاهگوش را با رضوی شروع کردم؛ در بسیاری از کارها حضور داشتم ولی اسمم نبود / سرمایه سریال شهرزاد آلوده نبود

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: آموزش پلیس آلمان به راننده های گوشی به دست

توی یک بزرگراه در آلمان تصادف وحشتناکی شده و یه عده از راننده ها می خوان از صحنه تصادف عکس و فیلم بگیرن (چیزی که توی ایران عادیه!) پلیس بهشون می گه خیلی دوست دارید اجساد رو ببینید؟ و پیاده شون می کنه و اصرار می کنه راننده را ببرد بالای سر اجساد، ادامش رو خودتون ببینید. در آخر هم جریمه سنگینی براشون می نویسه...

ویدیو: دستگیری مسافری که قصد داشت لحظه قبل فرود شیشه هواپیما را بشکند

تصاویری از دستگیری فردی که لحظاتی قبل از فرود بوئینگ ۷۳۷ در شهر کون مینگ چین قصد شکستن شیشه هواپیما داشت

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر