رودخانه‌ای در سیبری به رنگ خون درآمد!

شناسه خبر: 124411 سرویس: تصویر چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۶, ۰۹ : ۲۱ : ۰۰
رودخانه‌ای در سیبری به رنگ خون درآمد!
تغییر رنگ آب رودخانه‌ای در غرب سیبری، موجب نگرانی اهالی محلی شده است.
۵۵آنلاین :

 تغییر رنگ آب رودخانه «موچانکا» در غرب سیبری طی یک هفته گذشته، موجب نگرانی اهالی محلی شده است.

رودخانه ای در سیبری به رنگ خون درآمد+تصاویر

مقامات این شهر پس از انجام آزمایشهایی روی نمونه هایی از آب این روخانه، از انتشار نتایج آن خودداری کرده‌اند. همچنین کارشناسان محیط زیست اعلام کردند موفق به کشف علت قانع کننده ای برای تغییر رنگ آب این رودخانه نشده اند.

رودخانه ای در سیبری به رنگ خون درآمد+تصاویر

سیبری تایمز گزارش داد: رودخانه موچانکا تامین کننده آب شهر تیومن است و  اهالی این شهر طی گمانه هایی از احتمال تخلیه حجم زیادی از مواد  شیمیایی داخل این رودخانه و تغییر رنگ آن خبر دادند.

رودخانه ای در سیبری به رنگ خون درآمد+تصاویر

یکی از ساکنان شهر کوچک تیومن به سیبری تایمز گفت: تغییر رنگ ناگهانی آب رودخانه  ممکن است یک خطر جدی برای اهالی باشد. تغییر رنگ آب رودخانه در برخی مناطق به قرمز و در نواحی دیگر متمایل به نارنجی است. به نظر نمی رسد تغییر رنگ آب تاثیری در غلظت  آن گذاشته باشد.

رودخانه ای در سیبری به رنگ خون درآمد+تصاویر

در همین حال، سخنگوی سازمان نظارت بر محیط زیست سیبری اذعان کرده است هیچ دلیلی در خصوص علت تغییر رنگ آب رودخانه وجود ندارد. وی گفت: تغییر رنگ آب رودخانه مسئله ای است که پیش از این رخ نداده است؛ بنابراین باید منتظر نتایج آزمایش های پیشرفته بود.

یادآور می شود، تا چند صد کیلومتری این رودخانه هیچ معدنی وجود ندارد. بنابر این فرضیه ورود املاح معدنی به آب این رودخانه و ایجاد واکنش های شیمیایی مردود است.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

ده نکته درباره قاجار، پهلوی، وطن‌پرستی و خزر

برخی خوشحال می‌شوند که جمهوری اسلامی خاک بدهد تا مثلا خزر را در ردیف ترکمنچای و بحرین بگذارند، اما وطن‌پرست هرگز از تاراج وطنش خوشحال نمی‌شود. شما چه؟ خوشحال می‌شوید؟

متخلفان در تور «طرح جامع مالیاتی»

تیرماه ‌سال ٩٤، زمانی بود که ماده ۲۷۴ الحاقی قانون مالیات‌های مستقیم تصویب شد و براساس آن مواردی چون تنظیم دفاتر، اسناد و مدارک خلاف واقع و استناد به آن؛ اختفای فعالیت اقتصادی و کتمان درآمد حاصل از آن؛ تنظیم معاملات و قراردادهای خود به نام دیگران، استفاده از کارت بازرگانی اشخاص دیگر به منظور فرار مالیاتی، ممانعت از دسترسی ماموران مالیاتی به اطلاعات مالیاتی و اقتصادی خود یا اشخاص ثالث، جرم شناخته شد و براساس قانون مرتکب یا مرتکبان جرایم مالیاتی حسب مورد به مجازات‌های درجه ششم یعنی ٦ماه تا ٢‌سال محکوم می‌شوند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: جالب ترین رونمایی در پنجره تابستانى فصل نقل و انتقالات

جالب ترین رونمایی در پنجره تابستانى فصل نقل و انتقالات. رونمایی دیوید کاپرفیلدی "ویارئال" از سانتی کازورلا. این دومین بازگشت او به ویارئال است.

ویدیو: روش های نوین پخت نان

روش های نوین پخت نان که توسط یک گروه نانوای ترک ارائه می شود. با این روش می توان ۵۰۰ قرص نان در هر ساعت تولید کرد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر