نتیجه‌ای یافت نشد.

روحانی عربستانی که ابتدای انقلاب‌های عربی بازداشت شده بود، آزاد شد

شناسه خبر: 173842 سرویس: جهان ، گوناگون يكشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۵۳ : ۱۶ : ۰۰
روحانی عربستانی که ابتدای انقلاب‌های عربی بازداشت شده بود، آزاد شد
شیخ «توفیق العامر» روحانی شیعه عربستانی که هم‌زمان با انقلاب‌های عربی به جرم درخواست اجرای اصلاحات به زندان افتاد، پس از هشت سال آزاد شد و مورد استقبال مردم منطقه الشرقیه قرار گرفت.
۵۵آنلاین :

 شیخ «توفیق العامر» که در سال ۲۰۱۱ به زندان افتاده بود، شب گذشته (شنبه) آزاد شد و مورد استقبال مردم منطقه «الشرقیه» عربستان قرار گرفت.

جرم این روحانی شیعه، درخواست برای تدوین قانون اساسی برای عربستان بود. در حکم دادگاه جنایی، بخشی از اتهام توفیق العامر «تهمت به ولی‌امر و عدم اطاعت‌پذیری از وی» عنوان شده بود.

او در ماه رمضان سال ۲۰۱۱ به زندان افتاد و آگوست ۲۰۱۴ و پس از گذراندن سه سال زندان، به پنج سال دیگر محکوم شد و به گزارش نهادهای حقوق بشری در این مدت در معرض انواع آزار و اذیت و شکنجه‌ها هم قرار گرفته است.

سازمان «عفو بین‌الملل» در بیانیه خود در سال ۲۰۱۵، دستگیری این روحانی معارض را به عملیات «آدم‌ربایی» تشبیه کرد. پس از دستگیری وی تا هفته‌ها کسی دلیل ناپدید شدن او را نمی‌دانست تا اینکه برخی به خانواده او خبر دادهند که شیخ را در زندان «الدمام» دیده‌اند.

به نوشته پایگاه خبری شبکه تلویزیونی «نبأ» نزدیک به شیعیان عربستان، با وجود آزادی از زندان، او حق مسافرت و هرگونه سخنرانی به مدت ده سال دیگر را نیز ندارد.

«محمد العامر» فرزند این روحانی شیعه، به سازمان عفو بین‌الملل گفته است که پدرش در زندان «الدمام» در معرض انواع شکنجه‌ها و اقدامات غیر انسانی قرار داشته به طوریکه یک بار بینی و فک پایینی او شکسته و چهار عدد از دندان‌هایش بی‌حس شده است و در این مدت نیروهای امنیتی مانع دسترسی وی به پزشک می‌شدند.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

دیدن «دیوها» که کاری ندارد.

در این میان اما راننده‌ای هم در شهر قزوین پیدا می‌شود که روی شیشه خودروی خود نوشته: «کرایه نداری برو، حلالت نگو ندارم، برو بسلامت»

آینده‌پژوهی ایران و اکوسیستم استارتاپی

شناخت مسائل مربوط به آینده کشورها، پیش‌بینی سناریوهای محتمل در حوزه‌های مختلف و تحلیل تغییرات پیش‌رو، به امری بسیار مهم و اساسی برای کشورهای جهان تبدیل شده است. اهمیت این مباحث آن‌چنان است که در کشورهای پیشرفته سال‌های درازی است رشته‌های مرتبط با آینده‌پژوهی

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر