نتیجه‌ای یافت نشد.

روبات اخبارگو در تلویزیون روسیه استخدام شد!

شناسه خبر: 169842 سرویس: فناوری جمعه ۳۰ فروردين ۱۳۹۸, ۴۵ : ۱۹ : ۰۰
روبات اخبارگو در تلویزیون روسیه استخدام شد!
تلویزیون روسیه به طور رسمی از روبات اخبارگو در یکی از بخش های خبری خود استفاده کرد. این اقدام باعث تعجب بسیاری از فعالان خبری و رسانه ای در سطح روسیه و جهان شده است.
۵۵آنلاین :

تلویزیون روسیه به طور رسمی از روبات اخبارگو در یکی از بخش های خبری خود استفاده کرد. این اقدام باعث تعجب بسیاری از فعالان خبری و رسانه ای در سطح روسیه و جهان شده است.

روسیه امیدوار است با کمک روبات ها اخبار محلی خود را دستخوش تغییراتی شگرف کند.

روبات ها در راه رسیدن به قله های موفقیت در مشاغل مختلف هستند. براز روبات های آشپز تا روبات های پزشک و پرستار، همگی با یک هدف فعالیت می کنند و آن هم چیزی نیست جز، جایگزین انسان ها شدن. با این وجود، حضور روبات های اخبارگو در شبکه های رسمی موضوع سابقه داری نیست و بسیار جالب و مهیج به نظر می رسد.

اکنون کانال خبری روسیه 24، تلاش دیگری را در زمینه خودکار سازی بخش های خبری به نمایش گذاشته است. این تلاش چیزی نیست به جز حضور یک روبات به عنوان گوینده رسمی اخبار. این روبات توسط شرکت فن آوری Promobot در شهر پرم در حدود 700 کیلومتری شرق مسکو، توسعه یافته است. البته به اعتقاد تیم سازنده این روبات، روبات اخبارگو هنوز هم نیاز به کار دارد اما با این وجود به خوبی می تواند روند اخبار گویی را کنترل کند.  

این روبات که الکس نام دارد بر اساس چهره سازنده آن یعنی الکسی یوژاکوف مدل سازی شده است. در حالی که نسخه فعلی تنها قادر به حرکت بخش هایی از صورت خود است  مهندسان طراح این روبات می گویند در حال کار روی نسخه هایی هستند که روبات بتواند به طور کامل اندامهای خود را حرکت دهد و حتی در طول اخبار گویی در استدیو قدم بزند. این موضوعی است که برای اخبارگوهای ورزشی و هواشناسی بسیار مفید خواهد بود.

شرکت سازنده این روبات برای طراحی الکس بیش از یک میلیون روبل روسی (حدود 15،600 دلار) هزینه کرده است و Promobot می گوید تا کنون 12 سفارش برای ساخت این روبات دریافت کرده است. گرچه هویت این 12 سفارش دهنده مشخص نیست.

الکس تا به حال اخبار مختلفی را برای روسیه-24 خوانده است که  می توان به اخبار کشاورزی، فناوری هسته ای و اقتصاد اشاره کرد. در حالی که بعضی از شبکه های اجتماعی الکس را در گزارش های خبری خود مبنی به تبلیغات سیاسی متهم کرده اند، دیگران به راحتی از این روبات جالب لذت می برند.

گزارش اخیر انجمن اقتصادی جهانی نشان می دهد که تا سال 2025 روبات ها می توانند تا 75 میلیون شغل از انسان ها بگیرند و این یک زنگ خطر برای کارمندانی است که در عرصه های مختلف فعالیت می کنند


منبع : انتخاب
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف
۱۳۹۸/۰۱/۳۰ ۱۷:۵۸
با این وجود انسانها چکار کنند،اگر ربا ط ها جای انسانها را بگیرند.
7 8 پاسخ دادن به این نظر

دیدگاه 55

بیشتر

آنچه آمریکا از ایران هراسی در منطقه دنبال می‌کند: بهانه‌تراشی برای سرکیسه کردن قارون‌های منطقه

آمریکایی‌ها در حالی از عدم اقدام نظامی علیه ایران می گویند و حتی ادعای دادن شماره تلفن برای مذاکره را مطرح می کنند که در رفتار منطقه‌ای آنها اقداماتی خاص مشاهده می‌شود که بیش از هر چیز بوی دلار می دهد. گویی تاجر مسلکان حاکم بر آمریکا همچنان اصرار دارند که از این نمد آشوفته بازار منطقه کلاهی برای خود دست و پا کنند.

پرونده امامی و دلاویز یک پولشویی حرفه ای است

نماینده دادستان: احسان دلاویز متهم ردیف دوم در جلسات به مزاح گفته اگر الان بریزند و ما را بگیرند از من هیچ چیزی ندارند / آن آقای فامیل و صاحب منصب شما، توضیح دهد چرا حیدرآبادی را به بانک سرمایه تحمیل کرد / هادی رضوی گفته دلاویز با من تماس گرفت و درصدی بین یک تا یک و نیم درصد مبلغ وام را مطالبه کرد / امامی و دلاویز لیست بدهکاران کلان بانک سرمایه را در اختیار داشتند و کارچاق کن بودند / دلاویز 200 میلیارد از رضوی گرفت / دلاویز: من برای نظام می میرم و حال بیایم و اخلال کنم؟ من بچه شهرستان را عزت دادند / شهرزاد و شاهگوش را با رضوی شروع کردم؛ در بسیاری از کارها حضور داشتم ولی اسمم نبود / سرمایه سریال شهرزاد آلوده نبود

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: آموزش پلیس آلمان به راننده های گوشی به دست

توی یک بزرگراه در آلمان تصادف وحشتناکی شده و یه عده از راننده ها می خوان از صحنه تصادف عکس و فیلم بگیرن (چیزی که توی ایران عادیه!) پلیس بهشون می گه خیلی دوست دارید اجساد رو ببینید؟ و پیاده شون می کنه و اصرار می کنه راننده را ببرد بالای سر اجساد، ادامش رو خودتون ببینید. در آخر هم جریمه سنگینی براشون می نویسه...

ویدیو: دستگیری مسافری که قصد داشت لحظه قبل فرود شیشه هواپیما را بشکند

تصاویری از دستگیری فردی که لحظاتی قبل از فرود بوئینگ ۷۳۷ در شهر کون مینگ چین قصد شکستن شیشه هواپیما داشت

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر