روبات اخبارگو در تلویزیون روسیه استخدام شد!

شناسه خبر: 169842 سرویس: فناوری جمعه ۳۰ فروردين ۱۳۹۸, ۴۵ : ۱۹ : ۰۰
روبات اخبارگو در تلویزیون روسیه استخدام شد!
تلویزیون روسیه به طور رسمی از روبات اخبارگو در یکی از بخش های خبری خود استفاده کرد. این اقدام باعث تعجب بسیاری از فعالان خبری و رسانه ای در سطح روسیه و جهان شده است.
۵۵آنلاین :

تلویزیون روسیه به طور رسمی از روبات اخبارگو در یکی از بخش های خبری خود استفاده کرد. این اقدام باعث تعجب بسیاری از فعالان خبری و رسانه ای در سطح روسیه و جهان شده است.

روسیه امیدوار است با کمک روبات ها اخبار محلی خود را دستخوش تغییراتی شگرف کند.

روبات ها در راه رسیدن به قله های موفقیت در مشاغل مختلف هستند. براز روبات های آشپز تا روبات های پزشک و پرستار، همگی با یک هدف فعالیت می کنند و آن هم چیزی نیست جز، جایگزین انسان ها شدن. با این وجود، حضور روبات های اخبارگو در شبکه های رسمی موضوع سابقه داری نیست و بسیار جالب و مهیج به نظر می رسد.

اکنون کانال خبری روسیه 24، تلاش دیگری را در زمینه خودکار سازی بخش های خبری به نمایش گذاشته است. این تلاش چیزی نیست به جز حضور یک روبات به عنوان گوینده رسمی اخبار. این روبات توسط شرکت فن آوری Promobot در شهر پرم در حدود 700 کیلومتری شرق مسکو، توسعه یافته است. البته به اعتقاد تیم سازنده این روبات، روبات اخبارگو هنوز هم نیاز به کار دارد اما با این وجود به خوبی می تواند روند اخبار گویی را کنترل کند.  

این روبات که الکس نام دارد بر اساس چهره سازنده آن یعنی الکسی یوژاکوف مدل سازی شده است. در حالی که نسخه فعلی تنها قادر به حرکت بخش هایی از صورت خود است  مهندسان طراح این روبات می گویند در حال کار روی نسخه هایی هستند که روبات بتواند به طور کامل اندامهای خود را حرکت دهد و حتی در طول اخبار گویی در استدیو قدم بزند. این موضوعی است که برای اخبارگوهای ورزشی و هواشناسی بسیار مفید خواهد بود.

شرکت سازنده این روبات برای طراحی الکس بیش از یک میلیون روبل روسی (حدود 15،600 دلار) هزینه کرده است و Promobot می گوید تا کنون 12 سفارش برای ساخت این روبات دریافت کرده است. گرچه هویت این 12 سفارش دهنده مشخص نیست.

الکس تا به حال اخبار مختلفی را برای روسیه-24 خوانده است که  می توان به اخبار کشاورزی، فناوری هسته ای و اقتصاد اشاره کرد. در حالی که بعضی از شبکه های اجتماعی الکس را در گزارش های خبری خود مبنی به تبلیغات سیاسی متهم کرده اند، دیگران به راحتی از این روبات جالب لذت می برند.

گزارش اخیر انجمن اقتصادی جهانی نشان می دهد که تا سال 2025 روبات ها می توانند تا 75 میلیون شغل از انسان ها بگیرند و این یک زنگ خطر برای کارمندانی است که در عرصه های مختلف فعالیت می کنند


منبع : انتخاب
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف
۱۳۹۸/۰۱/۳۰ ۱۷:۵۸
با این وجود انسانها چکار کنند،اگر ربا ط ها جای انسانها را بگیرند.
8 11 پاسخ دادن به این نظر

دیدگاه 55

بیشتر

گره تعطیلی روز سرگردان

تعیین تکلیف روز سرگردان هفته (روز پنجشنبه) با گره مواجه شد. طرح برخی نمایندگان برای تعطیلی این روز در کمیسیون اصلی رد اما در کمیسیون فرعی تایید شد.

کشتن سگ ها، راه غلط مقابله

در تمامی کشورهای دنیا مشکل حضور حیوانات غیر خانگی در مناطق مسکونی وجود دارد و هر کشور روش های خاصی را در جلوگیری از این امر دارند.

اخبار ویدئویی

بیشتر
اشتباه مرد، منجر به مرگ همسرش شد.

اشتباه مرگبار مرد منجر به کشته شدن همسرش شد

اشتباه مرد، منجر به مرگ همسرش شد.

ویدیو: ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است

ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است او عاشق مسی و رونالدو است و سعی کرده فنون هر دو را ترکیب کرده و در مهارت خود تلفیق کند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر