روایت کلاهبرداری در فوتبال

شناسه خبر: 117291 سرویس: ورزشی جمعه ۱۹ آبان ۱۳۹۶, ۱۲ : ۱۴ : ۰۰
روایت کلاهبرداری در فوتبال
ماجرای تلخ کلاهبرداری است. کلاهبردارانی که اخیرا یک گروه شان فله ای در تهران بازداشت شده اند اما راستش را بخواهید، یک بازار عرضه و تقاضاست. گروهی از پدر و مادرهای جوگیر و گروهی از مربیان سودجو.
۵۵آنلاین :

این یک روایت واقعی است از پروسه کلاهبرداری یک مربی در فوتبال پایه تهران. 

باغ انارش 50 کیلومتری از ساوه هم دورتر است. جایی دور افتاده. کشاورز است و خودش می گوید اسمم را بگذار دهاتی ساده. دهاتی نبودم که گاوم، تنها سرمایه زندگی ام را نمی ریختم توی شکم یک کلاهبردار تا از پسرم ستاره بسازد و با پولی که از فوتبال در می آورد برای مان نان و نوایی بسازد. 
 
ماجرای تلخ کلاهبرداری است. کلاهبردارانی که اخیرا یک گروه شان فله ای در تهران بازداشت شده اند اما راستش را بخواهید، یک بازار عرضه و تقاضاست. گروهی از پدر و مادرهای جوگیر و گروهی از مربیان سودجو. 
 
این روایت حاج محمد است که گاوش را قربانی پیشرفت پسرش کرده اما پول های شان سوخته و به باد رفته. می گوید: «پسرم را فرستادیم به یک مدرسه فوتبال که اول اسمش پرسپولیس بود با کلی پسوند مثل ستاره و ...» او البته اسم تیم و اسم مربی را می گوید. کسی که یکی از همین بازداشت شده های اخیر است اما ما به رسم امانت و تا زمان صدور حکم قطعی این نام و نام های دیگر را منتشر نمی کنیم. 
 
 این قصه تلخ شاید روایت خیلی از شما پدر و مادرهایی باشد که در دوره بچگی خودتان اگر می خواستید به دنبال فوتبال بروید، پدر و مادرهای تان به زور کتک هم شده مانع تان می شدند. مرد میان‌سال روستایی یکی از هزاران نفری است که هر ساله فریب می خورند. فریبی که بخشی از آن بی شک حاصل اشتباهات هیات فوتبال استان تهران است. دکانی که به اسم لیگ آسیا ویژن در فوتبال پایه راه افتاده. دکان بزرگتری که به عنوان تیم های پایه راه افتاده است. مربیانی که اصلا معلوم نیست لگد به گربه هم زده باشند یا نه. میرشاد ماجدی، رئیس جدید کمیته آموزش، روز سالگرد منصورخان پورحیدری می گفت: «جایی نشستم که باید می نشستم. دیگر همین طور کیلویی هر کسی بدون حتی توان روپایی زدن نمی تواند بیاید و مربی بشود. این بدبختی فوتبال ماست.»  
 
او راست می گوید. این همه دلال که حالا همه مربی شده اند و تیم دارند و بچه های مردم را پولکی در چرخه ای می اندازند که انتهایش می شود بلایی که سر یکی مثل همین حاجی بخشی ساوه ای آمده است! 
 
فوتبال پایه تهران پر است از تیم هایی که تمام هویت شان همین یک مربی و سانس های بازی شان است. یک نفر یک امتیاز خریده، تست می گیرد و بعد قربانیانش را انتخاب می کند. همین چندی قبل همایشی درباره فساد در فوتبال بوده و آنجا درباره این فجایع و بازداشت 150 نفر حرف زده شده. یکی از این 150 نفر همانی است که تیمی با سو استفاده از نام پرسپولیس را راه انداخته بوده. 
 
کسی که پول این مرد ساوه ای را خورده و پسرش را 3 سال از زندگی انداخته است. روایتش را بخوانید: «اول گفتند پرسپولیس است. ما فکر کردیم پرسپولیس اصلی است. 3 میلیون از ما پول کلاس فوتبال گرفتند و گفتند توی تیم است. بعد گفتند 30 میلیون بده. من گفتم بابا 30 میلیونم کجا بود. یک روستایی ساده هستم. یک کشاورز در باغ انار و به من تخفیف داد و گفت 10 میلیون بده! این ده میلیون هم تخفیف گرفتیم و شد 6 میلیون. برای این 6 میلیون از برادرم قرض گرفتم. او هم پول را از اهالی روستای مان جمع کرد. بعد هم که پولمان را خورد و کشید بالا این آقای مربی. من کل زندگی ام یک جفت گاو بود که با وام اشتغال زایی گرفته بودم مجبور شدم گاوهایم را بفروشم 7 میلیون و پول این مردمی که قرض گرفته بودم را بدهم. تازه این نامرد این قدر گیر داد تا بچه ام را نگذاشتم مدرسه برود، چون می گفت فوتبالیستی که درس بخواند، روی فوتبالش تمرکز ندارد!» 
 
حالا این خانواده از فوتبال متنفرند و دارند می دوند دنبال پول شان. خیلی های دیگر هم اینگونه هر ساله سرمایه های شان را از دست داده اند اما باز نه برخوردی جدی با این سودجوها می شود و نه قرار است خانواده ها عبرت بگیرند. خانواده هایی که بچه های شان اگر یک نوک پا به توپ بزند، او را رونالدو یا مسی کوچولو می نامند و همه زندگی شان را به پایش می ریزند تا شاید پولدار شوند! 
 
سری به مدارس فوتبال بزنید و ببینید بچه هایی را که ده ها کیلو اضافه وزن دارند اما مربیان شان آنها را ستاره می نامند تا قند در دل والدین شان آب شود و بیشتر برای رونالدوهای شان هزینه کنند. 
 
کاش همه کمی بیشتر مراقب باشیم!


منبع : خبرآنلاین
برچسب ها
کلاهبرداری
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف
نتیجه‌ای یافت نشد.

دیدگاه 55

بیشتر

والدین شاغل چگونه می توانند بر خستگی و آشفتگی خود غلبه کنند؟

چالش‌های متوالی والدین شاغل که باید انرژی خود را در دو حوزه‌ی کاملاً متفاوت، به‌طور بهینه بکار بگیرند، آن‌ها را به آشفتگی، اضطراب و خستگی مفرط می‌رساند.

مهاجرت از تهران، زنگ خطری برای مدیریت شهری

مهاجرت معکوس تهرانی‌ها اگرچه برخی از کسانی را که قبلاً بارها درباره تراکم جمعیت تهران شنیده بودند خوشحال کرده اما به اعتقاد کارشناسان این موضوع یک آسیب است و باید به آن به شکل زنگ خطر نگاه کرد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: رونمای از جدیدترین مدل شورولت سیلورادو

کمپانی بزرگ جنرال موتورز در حالی از جدیدترین مدل شورولت سیلورادو رونمایی کرد که تنها چند روز دیگر نمایشگاه بزرگ اتومبیل امریکا افتتاح می شود. جنرال موتورز در تلاش است تا در بازار عرضه پیکاپ های با کیفیت ؛ با افزایش امکانات و کاهش وزن خودرو گامی موثر در تامین رضایت مشتریانش بردارد.

ویدئو:نقاشی کردن دریچه های فاضلاب در ژاپن

شرکت کارفرمای فاضلاب ژاپن در اقدامی جالب و به منظور تغییر تصویر ذهنی مردم از دریچه های زمینی فاضلاب اقدام به نقاشی طرح های مختلفی روی این دریچه ها نموده است و البته از طرح محبوب Hello Kitty هم غافل نمانده است!

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان