روایتی از کُلت کشیدن متوسلیان در مقابل صهیونیست‌ها

شناسه خبر: 92776 سرویس: سیاست سه شنبه ۷ دي ۱۳۹۵, ۴۶ : ۱۴ : ۰۰
روایتی از کُلت کشیدن متوسلیان در مقابل صهیونیست‌ها
برخی از همرزمان جاوید الاثر حاج احمد متوسلیان متفق بر این قولند که"قبای اسارت برای تن متوسلیان دوخته نشده و او اسیر بشو نیست."
۵۵آنلاین :

 گزارش های متعددی را  تاکنون منتشر کرده که زنده بودن حاج احمد متوسلیان را تایید می کند.(برای خواندن سلسه گزارش های میزان اینجا، اینجا ،اینجا، اینجا، اینجا و اینجا می توانید کلیک کنید.)

در یکی از این گزارش ها که هجدهم آبان ماه بر روی خروجیخبرگزاری میزان قرار گرفت زنده بودن حاج احمد متوسلیان و همراهانش تا تابستان سال 955 تایید شد. در این  گزارش به نقل از یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی عنوان شده بود: "جمهوری اسلامی ایران اسنادی در اختیار دارد که زنده بودن حاج احمد متوسلیان و همراهانش را تا ابتدای تابستان سال 95 تایید می کند. در این اسناد محل اسارت حاج احمد متوسلیان و همراهانش معلوم است."

فرمانده ای که اسیر بشو نیست

اما برخی از همرزمان جاوید الاثر حاج احمد متوسلیان متفق بر این قولند که"قبای اسارت برای تن متوسلیان دوخته نشده و او اسیر بشو نیست." سردار اسماعیل کوثری رئیس سابق اداره امنیت ستاد کل نیروهای مسلح با تایید این گزاره به خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان می گوید: بنده بر اساس روحیاتی که از حاج احمد متوسلیان می شناسم اعتقاد دارم وی در همان مقطع شهید شده است.


کار به جایی نرسید که او اسیر شود!

امیر متوسلیان برادر فرمانده لشکر 27 محمد رسول‌الله در دوران دفاع مقدس در گفت و گو با خبرنگار گروه سیاسیخبرگزاری میزان، با بیان اینکه حاج احمد متوسلیان شخصیتی بود که هیچ وقت در مقوله ضعف و تحمل اسارت نمی گنجید، اظهار داشت: این موضوعی است که همرزمان وی هم تأکید می کنند و من به عنوان برادر کوچکش نیز این موضوع را تأیید می کنم.

وی تصریح کرد: اینکه می گویند حاج احمد آدم اسارت نیست مطلب درستی است چون همان موقع هم برخی از دوستان او آمدند و گفتند وقتی حاج احمد را در ایست بازرسی پیاده کردند او بلافاصله کلت خود را کشید و همان جا او را به شهادت رساندند.

امیر متوسلیان با تأکید بر اینکه حاج احمد مرد جنگ بود و آدم محافظه کاری نبود و هیچ گاه اهل کوتاه آمدن نبود، عنوان کرد: به نظر من کار به جایی نرسید که او اسیر شود و در اسارت بماند.

وی با اشاره به اینکه نه من و نه هیچ کس دیگری جز صهیونیست ها و عوامل آنها در آن زمان آنجا نبوده، تأکید کرد: در عین حال با اطمینان می گویم با شناختی که از روحیات وی دارم قطع به یقین حداقل تا آن زمانی که می خواستند او را وارد زندان اسرائیلی ها کنند او در حال جنگیدن بوده و آنها هم طاقت نیاورند و او را به شهادت رساندند. 


منبع : میزان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پاکستان چگونه در تله فقر گرفتار شد؟

چهاردهم آگوست ۱۹۴۷، روزی به یادماندنی در تاریخ پاکستان است، روز استقلال. روزی که محمدعلی جناح، قائد اعظم، پس از رهایی از استعمار حکومت بریتانیا در یک سخنرانی در کراچی اعلام کرد، امروز پس از ۱۰ سال تلاش و ممارست، به خواست خداوند کشوری تشکیل شد که هدف آن، زندگی و توسعه بر اساس فرهنگ و تمدن اسلامی است.

تورم از کجا به کجا رسید؟‌

تورم بالا از جمله مسائلی است که طی چهار دهه اخیر همیشه همراه اقتصاد ایران بوده و البته همواره برای کاهش آن برنامه ریزی شده است با این حال این رقم هیچ گاه به سطح متوسط کشورهای جهان نزدیک هم نبوده و حتی هیچ گاه به طور پایدار تک رقمی نمانده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ انفجار مهیب کارخانه مواد شیمیایی در ترکیه

ویدئو : وقتی یورونیوز اشتباه خبرگزاری های ایرانی را رو می کند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر