رهبر مخالفان دولت ونزوئلا برای 15 سال از فعالیت های انتخاباتی ممنوع شد

شناسه خبر: 100368 سرویس: جهان شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۶, ۳۹ : ۱۶ : ۰۰
رهبر مخالفان دولت ونزوئلا برای 15 سال از فعالیت های انتخاباتی ممنوع شد
«انریکه کاپریلس» فرماندار ایالت 'میراندا' و یکی‌ از برجسته ترین چهره های مخالف دولت ونزوئلا، جمعه شب اعلام کرد که برای 15 سال از هرگونه فعالیت انتخاباتی ممنوع شده است.
۵۵آنلاین :

کاپریلس که دوبار نامزد انتخابات ونزوئلا شده بود؛ در صفحه توییتر خود نوشت: ' فوری. به اطلاع هموطنان و افکارعمومی بین المللی می رسانم که هم اکنون اطلاع دادند که من برای 15 سال از فعالیت ها و مشارکت انتخاباتی ممنوع شدم.' 
رهبر مخالف دولت، قبلا در این رابطه هشدار داده بود که ممکن است به خاطر یک سری تحقیقات علیه وی از سوی سازمان حسابرسی عمومی‌ ونزوئلا و بی‌ نظمی ها در طول عملکرد دولتش در میراندا، ممنوع الفعالیت شود. 
وی در تاریخ 11 ژانویه اعلام کرده بود که از سوی حسابرسی عمومی‌ احضار شده است زیرا دولت نیکلاس مادورو می‌ خواهد او را با پرونده فساد مالی‌ شرکت ساخت و ساز برزیلی 'اودبرچت' مرتبط سازد، هرچند که یک روز بعد خاطرنشان ساخت که به دلیل موارد مرتبط با مدیریت منابع دولتش احضار شده و نه به خاطر پرونده اودبرچت. 
«مانوئل گالیندو» حسابرس عمومی‌ ونزوئلا در این مورد گفته بود که کاپریلس به همراه 8 تن دیگر، مسئول بی‌ نظمی های اداری دولتش می باشد و او را به پرداخت 40 هزار بولیوار معادل 56 دلار محکوم کرد. 
کاپریلس روز چهارشنبه نیز گفته بود که به دلیل پذیرش کمک های مالی‌ از سوی سفارتخانه های لهستان و انگلستان که آنها را برای تامین مالی‌ یک برنامه صلح آمیز ساخت یک مدرسه و یک زمین ورزش استفاده کرده، جریمه شده است. 
وی دولت مادورو را متهم کرده است که قصد دارد با ممنوع الفعالیت کردن او برای مشارکت انتخاباتی، مخالفان در ونزوئلا را خودشان انتخاب کنند. 
کاپریلس در واکنش به این محکومیت اعلام کرد که حکم را نمی پذیرد و به تبلیغات انتخاباتی خود در سراسر ونزوئلا ادامه خواهد داد. 
این مخالف دولت گفت که دلایل بسیاری برای انجام اعتراض علیه دولت وجود دارد و ممنوعیت فعالیت سیاسی وی دلیلی برای حضور اعتراضی در خیابان ها است. 


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در مسیر خودباوری

عزت نفس به معنای احساس ارزشمندی شخصی است و به عبارت دیگر، به این معناست که چقدر خود را انسانی ارزشمند و قابل احترام می‌دانیم. تفاوت عزت‌نفس با اعتماد به نفس در گستردگی مفهوم عزت نفس است. اعتماد به نفس به موضوع بستگی دارد، ممکن است یک فرد در آشپزی اعتماد به نفس داشته باشد ولی در رانندگی یا نقاشی کردن فاقد اعتماد به نفس باشد ولی عزت نفس یک مفهوم کلی است و در تمام حیطه های زندگی فردی، اجتماعی، شغلی،عاطفی و... تاثیر دارد و نباید این دو مفهوم‌ با یکدیگر خلط شود.

چرا محیط کسب و کار بهبود پیدا نمی‌کند؟

آنچه در دهه های اخیر مبنای ارزیابی و رتبه بندی کشورها از لحاظ اقتصادی قرار گرفته، محیطی است که در آن بنگاه های اقتصادی فعالیت دارند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : ده ها خودرو در سیل اسپانیا واژگون شدند

ویدئو : دو سال زندان برای نقض قوانین نگهداری از حیوانات برای خواننده پاکستانی

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر