رهبر انصارالله یمن: ایران با ایستادگی مقابله استکبار جهانی به کشوری آزاد تبدیل شد

شناسه خبر: 101397 سرویس: جهان يكشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۶, ۱۰ : ۱۹ : ۰۰
رهبر انصارالله یمن:  ایران با ایستادگی مقابله استکبار جهانی به کشوری آزاد تبدیل شد
رهبر جنبش انصارالله یمن تاکید کرد که آن اسلامی که رژیم آل سعودی مدعی آن است، هیچ خیری در آن نیست.
۵۵آنلاین :

«عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن عصر امروز(یکشنبه) به مناسبت سالگرد شهادت حسین بدرالدین الحوثی موسس انصارالله سخنرانی کرد.

وی گفت: آمریکا و اسرائیل تلاش می کنند از یمنی ها به عنوان ابزار انسانی استفاده کنند، اما ما هم برای ممانعت از تحقق اهداف دشمنان از هر روش ممکن استفاده خواهیم کرد.

الحوثی تاکید کرد که رژیم سعودی، اسلامی را ادعا می کند که هیچ خیری در آن نیست.

رهبر انصارالله تصریح کرد: نباید بپذیریم که مردم ما به امتی تبدیل شوند که صدها هزار نفر از آنها کشته شوند.

وی افزود: آمریکا می خواهد کنترل اوضاع یمن منحصرا در دست بگیرد و تلاش می کند این مساله مورد قبول جهانیان و افکار عمومی قرار بگیرد. آمریکایی ها می خواهند امت یمن را به نفع منافع خود محاصره کنند و در عین حال واقعیت ها را با سانسور رسانه ای پنهان کنند.

عبدالملک الحوثی در ادامه سخنرانی خود خاطرنشان کرد که اماراتی ها به کشور یمن لشکرکشی می کنند تا کودکان و زنان یمنی را به قتل برسانند و برای امارات مهم نیست که این کشتار چه بسا به نفع آمریکا باشد.

وی تصریح کرد: آمریکا منطقه را تحت سلطه خود دارد و از ما هم می خواهند به هر جایی که می خواهند، حرکت کنیم در غیر اینصورت جنگ به راه می اندازند. هنگامی که در یمن حرکت می کنیم تا از خودمان دفاع کنیم از هر نقطه جهان موضع گیری می کنند تا مانع مقاومت ما شوند.

عبدالملک الحوثی گفت: حملات نظامی آمریکا در منطقه از افغانستان و عراق به عنوان مقدمه آغاز شد تا به اهداف جامع خود در دیگر مناطق دست یابند.

وی در ادامه از مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال یمن تقدیر و تشکر کرد و گفت: ایران برای اینکه آزاد باشد در مقابل استکبار جهانی ایستاد و برای حفظ استقلالش با آن مبارزه می کند.

الحوثی تصریح کرد: آمریکا و همپیمانان آن معتقدند که جمهوری اسلامی ایران مرتکب خطای بزرگی شد؛ وقتی که در تحقق آزادی خود موفق عمل کرد.

رهبر جنبش انصارالله اعلام کرد که آمریکا تلاش می کند خود را تحمیل کند و به امور ملت های منطقه بر اساس طرح و برنامه هایش توجه دارد.

 الحوثی تاکید کرد که همه کشورهای عربی و اسلامی باید متحد باشند، زیرا مورد هدف آمریکا و اسرائیل هستند. 

رهبر انصارالله یمن گفت: اسرائیل استخوانی است که در گلوی امت های منطقه گیر کرد و به نفع استعمار غربی ایجاد شد.

وی گفت: استعمار غربی همدردی و همکاری ایران با ملت یمن را جنایت می داند، اما تحرکات خصمانه از عربستان و امارات گرفته تا آرژانتین و کلمبیا را مشکلی نمی داند.

 


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

ببخشید که ما بنزین را گران کردیم!

به بهانه توییت حسام الدین آشنا

استيضاح ترامپ از كجا آب ميخورد؟

اقدامات ترامپ مانند خروج از برجام،اقدامات نظامى در افغانستان،روابط ضد و نقيض با عربستان و ...بدون پشتوانه سياسى و منطقى محكم اتفاق افتاد و جهان را شوكه كرد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ درگیری تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی در بغداد

ویدئو؛ چکمه ناپلئون در حراجی پاریس ۱۱۷ هزار یورو فروخته شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر