رقص و پایکوبی پیونگ‌یانگی ها به مناسبت صد سالگی مادربزرگ «اون»

شناسه خبر: 121272 سرویس: تصویر سه شنبه ۵ دي ۱۳۹۶, ۵۸ : ۲۱ : ۰۰
رقص و پایکوبی پیونگ‌یانگی ها به مناسبت صد سالگی مادربزرگ «اون»
در حالی که کیم جونگ اون برپایی مراسم کریسمس را ممنوع کرده و به جای آن فرمان داده مردم باید سالروز تولد مادربزرگ او را جشن بگیرند؛ مردم پیونگ‌یانگ با شرکت در فستیوال تولد مادربزرگ رهبرشان به رقص و پایکوبی پرداختند. کیم جونگ سوک، مادربزرگ کیم جونگ اون و مادر کیم جونگ ایل است که اگر زنده بود، صد ساله می‌شد
۵۵آنلاین :

پایتخت کره‌شمالی به رغم بارش برف و یخبندان، شاهد حضور هزاران تن در خیابان‌ها بود که مقابل بنای یادبود حزب به رقص و پایکوبی پرداختند. کیم جونگ سوک که همسر اول کیم ایل سونگ و مادر کیم جونگ ایل بوده، یک فعال استقلال‌طلب و سیاستمدار کمونیست کره‌ای در دهه ۳۰ و ۴۰ میلادی بوده است.

اختلاف‌نظرهای درباره علت مرگ او در ۲۲ سپتامبر ۱۹۴۹وجود دارد و برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که او در ۳۱ سالگی حین زایمان مرد و برخی دیگر تاکید دارند هدف اصابت گلوله قرار گرفت و رها شد تا بمیرد. او در کره‌شمالی به "قهرمان انقلاب ضد ژاپن" معروف است و تصویری از او غالبا در تبلیغات سیاسی این کشور دیده می‌شود.

مردان و زنانی با پوشیدن لباس‌های رنگی و تکان دادن پرچم قرمز، آبی و سفید کره‌شمالی به استقبال از این مراسم رفتند و مقابل بنای حزب کارگر کره‌شمالی ادای احترام کردند. در قبرستان "فدایی‌های انقلاب" پیونگ‌یانگ هم گلی روی مقبره کیم جونگ سوک قرار داده شد.

 

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

کابینه در دستان نوبخت و دستان بسته جهانگیری

جهانگیری هم اعلام کرده است که دستانش بسته است دست چه کسی باز است مشخص نیست

وقتی آفت ها بلای جان درختان می‌شوند

این روزها محیط زیست در ابعاد مختلف دستخوش تغییرات و ناهنجاری‌های فراوان است. از سوی دیگر انسان هم هیچ تلاشی برای نجات این موهبت الهی ندارد. با بررسی وضعیت جنگل‌های کشور باید گفت که در سال‌های اخیر بسیاری از جنگل‌ها در خطر آتش‌سوزی قرار گرفته‌اند. در دی ۹۶، فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری گفت: سالانه به‌طور میانگین حدود ۱۵ هزار هکتار از جنگل‌های ایران دچار آتش‌سوزی می‌شود که خسارت‌های جبران‌ناپذیری به منابع طبیعی وارد می‌کند. قاسم سبزعلی اظهار کرد: سال‌جاری یک هزار میلیارد ریال برای تجهیز یگان‌های حفاظت منابع طبیعی کشور اختصاص داده شد که جذب آن می‌تواند سبب هم‌افزایی هر چه بیشتر در عرصه منابع طبیعی شود. او بیان کرد: میزان وقوع آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع کشور از ابتدای سال‌جاری تاکنون نسبت به مدت مشابه سال ۹۵، حدود ۵۰ درصد کاهش داشته است. حال این بار آفت بلای جان جنگل‌های کشور شده است. در بهمن ۹۶، عضو هیات علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی گیلان گفت: سالانه ۳۵ میلیون هکتار جنگل در اثر خسارت آفات و بیماری ها از بین می رود که ناشی از تغییر اقلیم و افزایش روند تجارت جهانی تولید چوب است. محمود هوشیار فرد اظهار کرد: گرم شدن و خشکی اقلیم می تواند بر بسیاری از عرصه ها که با آن مواجه هستیم، تاثیر بگذارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: چرا این بیابان بزرگ در اوکراین مورد توجه گردشگران خارجی قرار گرفته است؟

ویدیو: موسیقی بلوچستان را نمی شناسیم

موسیقی بلوچستان را نمی شناسیم. هفت سال از مرگ غلام رسول دینارزهی از قله های موسیقی بلوچستان گذشت. درباره او بیش تر بدانیم. ببینید!

خبرها

بیشتر