رقص و پایکوبی پیونگ‌یانگی ها به مناسبت صد سالگی مادربزرگ «اون»

شناسه خبر: 121272 سرویس: تصویر سه شنبه ۵ دي ۱۳۹۶, ۵۸ : ۲۱ : ۰۰
رقص و پایکوبی پیونگ‌یانگی ها به مناسبت صد سالگی مادربزرگ «اون»
در حالی که کیم جونگ اون برپایی مراسم کریسمس را ممنوع کرده و به جای آن فرمان داده مردم باید سالروز تولد مادربزرگ او را جشن بگیرند؛ مردم پیونگ‌یانگ با شرکت در فستیوال تولد مادربزرگ رهبرشان به رقص و پایکوبی پرداختند. کیم جونگ سوک، مادربزرگ کیم جونگ اون و مادر کیم جونگ ایل است که اگر زنده بود، صد ساله می‌شد
۵۵آنلاین :

پایتخت کره‌شمالی به رغم بارش برف و یخبندان، شاهد حضور هزاران تن در خیابان‌ها بود که مقابل بنای یادبود حزب به رقص و پایکوبی پرداختند. کیم جونگ سوک که همسر اول کیم ایل سونگ و مادر کیم جونگ ایل بوده، یک فعال استقلال‌طلب و سیاستمدار کمونیست کره‌ای در دهه ۳۰ و ۴۰ میلادی بوده است.

اختلاف‌نظرهای درباره علت مرگ او در ۲۲ سپتامبر ۱۹۴۹وجود دارد و برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که او در ۳۱ سالگی حین زایمان مرد و برخی دیگر تاکید دارند هدف اصابت گلوله قرار گرفت و رها شد تا بمیرد. او در کره‌شمالی به "قهرمان انقلاب ضد ژاپن" معروف است و تصویری از او غالبا در تبلیغات سیاسی این کشور دیده می‌شود.

مردان و زنانی با پوشیدن لباس‌های رنگی و تکان دادن پرچم قرمز، آبی و سفید کره‌شمالی به استقبال از این مراسم رفتند و مقابل بنای حزب کارگر کره‌شمالی ادای احترام کردند. در قبرستان "فدایی‌های انقلاب" پیونگ‌یانگ هم گلی روی مقبره کیم جونگ سوک قرار داده شد.

 

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

شغل دوم مردم دنیا!

، «میهمان‌نوازی» شاید توصیف چندان قابل‌باوری نباشد، اما این روزها در هر شهر و کشور اروپایی که قدم بگذارید، خواهید دید که مردم آنجا به هر کاری که مشغول باشند، شغل دومشان میزبانی از توریست‌هایی است که تقریبا همه‌جا پیدا می‌شوند و تمامی هم ندارند.

اين همه ماجرای مافیای خودرو نیست

داستان «مافياي واردات خودرو» يا آنچه اين روزها و در افواه عمومي با عنوان «واردات غيرقانوني يا قاچاق چندين هزار خودروی خارجي» برجسته شده است، پس از گذشت ماه‌ها از طرح آن و تحت فشار افکار عمومي و شايد با پيگيري نهادهاي نظارتي سرانجام و تا اينجاي کار به گزارش وزارت صنعت،‌معدن و تجارت به رئيس‌جمهور محترم و دستورات رئيس قوه مجريه در هامش اين گزارش خطاب به برخي وزارتخانه‌ها و معاونان خود انجاميد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: اگر در دهه هفتاد اجازه میدادند دولت الكترونیك انجام شود

٥٥ آنلاین تلاش میكند در مورد افراد قضاوت نكند و مهم برای ما روش های اداره كشور هست . اما این حرف وزیر ارتباطات در مورد امضاهای طلایی و راهكار دولت الكترونیك كاملا درست است .اگر در دهه هفتاد اجازه میدادند دولت الكترونیك انجام شود. مفسدین از قدرت فاصله میگرفتند

ویدیو: علیخانی حتی مهمانان برنامه را با نظر میرعلی دعوت می کرد

علیخانی حتی مهمانان برنامه را با نظر میرعلی دعوت می کرد. علیخانی: سفارش می کنم قرارداد سال بعدت بهتر باشد؛

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر