رضا مهدوی: بیشتر کنسرت‌های پاپ، شبیه ژانگولربازی است

شناسه خبر: 197439 سرویس: فرهنگ و هنر ، گوناگون جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸, ۲۴ : ۲۳ : ۰۰
رضا مهدوی: بیشتر کنسرت‌های پاپ، شبیه ژانگولربازی است
رضا مهدوی، تحلیلگر موسیقی، با تاکید بر بی‌کیفیت شدن تولیدات موسیقی پاپ، تاکید کرد بیشتر کنسرت‌هایی که این روزها روی صحنه می‌روند، ژانگولربازی هستند و نمی‌توان آن‌ها را محفلی برای اجرای موسیقی دانست.
۵۵آنلاین :

یکی از موارد جنجال‌ساز این روزهای موسیقی پاپ، وجود ترانه‌های بی‌هویت و آهنگ‌های بی‌کیفیت است.  در مورد آسیب‌های این اتفاق با رضا مهدوی، نوازنده و پژوهشگر موسیقی گفت‌وگویی انجام دادیم.

رضا مهدوی، با انتقاد از وضعیت امروز موسیقی پاپ کشورمان گفت: «چندسال است موسیقی‌های بی‌هویتی در این عرصه رواج پیدا کرده‌اند که در گذشته وجود نداشتند. ما شاهد اشعار بی‌هویتی هستیم که در ترانه و آهنگ‌های سلبریتی‌هایی که خواننده شده‌اند، این اُفت بیشتر است. به جرئت می‌توانیم بگویم ۸۰ درصد کلیت موسیقی پاپ ما تبدیل شده است به موسیقی بی‌هویت، که هیچ ژانر مشخصی ندارد و رعایت اصول و سبک خانواده ایرانی را هم نمی‌کند.»

این پژوهشگر درباره دلیل استقبال مردم از اجرای صحنه‌ای این نوع آثار گفت: «بخش عمده‌ای از مردمی که از این کنسرت‌ها استقبال می‌کنند، به خاطر موسیقی سراغ این کنسرت‌ها نمی‌روند، بلکه به‌خاطر شاد بودن آن فضا و آن سالن به این اجراها می‌روند. آنان حاضرند هزینه بپردازند و به چنین جاهایی بروند تا فقط شاد باشند و حتی این شادی‌ها هم تقلیدهایی است که از غرب شده است؛ مثل رقص نورها، دودها و شوخی‌هایی که آن خواننده بین اجرا با مردم می‌کند و بیشتر یک شو است. ما نمی‌توانیم به این کنسرت‌ها بگوییم محفل جدی موسیقی، چرا که این‌ها یک ژانگولر بازی است که در این ۱۰ ساله شدت گرفته و مد شده است


منبع : خبرآنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

فرصت مغفول برای جذب گردشگران ترکیه‌ای

نکته اتکای ما در این بحث، وجود مقبره ملکشاه سلجوقی و خواجه نظام الملک توسی در اصفهان است که ظاهرا در حالت نیمه تعطیل است. اما این دو مقبره چه ارتباطی با ترکیه دارند؟

فضای مجازی ،فرهنگ سازی یا محدودیت

آیا استفاده از فضای مجازی و اینترنت نیاز به فرهنگ سازی دارد؟

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: دو قطار مسافربری در هند شاخ به شاخ شدند

ویدئو؛ مدیرعامل ویز و کاربران ایرانی

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر