نتیجه‌ای یافت نشد.

رزمایش دریایی چین با 15 کشور خارجی برگزار می شود

شناسه خبر: 170059 سرویس: جهان ، سیاست ، گوناگون يكشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۱۳ : ۱۴ : ۰۰
رزمایش دریایی چین با 15 کشور خارجی برگزار می شود
معاون فرمانده نیروی دریای چین گفت: به مناسبت هفتادمین سالگرد تاسیس نیروی دریایی چین، یک رزمایش و مراسم سان دریایی با حضور ناوهای جنگی 15 کشور در بندر چینگدائو واقع در شرق این کشور برگزار می شود.
۵۵آنلاین :

'چیو یانپنگ' روز یکشنبه در جمع خبرنگاران در پکن افزود: حدود 15 کشور از جمله روسیه، تایلند، ویتنام، هند، لائوس، فیلیپین و مالزی شناورهای جنگی را به این رویداد گسیل خواهند کرد.
از طرف جمهوری اسلامی ایران نیز دریادار امیر 'حسین خانزادی' فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در این مراسم شرکت خواهد کرد.
او هدف از این رزمایش را نمایش عزم راسخ چین برای حفاظت از صلح و کامیابی در منطقه و دریاهای آزاد عنوان کرد.
در حالی که ایالات متحده آمریکا تصمیم گرفته است هیچ شناور جنگی را به این رویداد سالگرد اعزام نکند ژاپن از متحدان منطقه ای واشنگتن که در تلاش برای بهبود روابطش با چین است برای اولین بار در طول هفت سال گذشته، یک ناو جنگی نیروی دفاع از خود را به این رویداد خواهد فرستاد.
این مقام چینی گفت: در همین راستا رزم‌ناوهای هند و استرالیا امروز یکشنبه وارد بندر «چینگدائو» چین شدند تا در این رزمایش دوستانه شرکت کنند.
چین قرار است در این مراسم که روز سه‎شنبه برگزار می شود از شماری از جدیدترین جنگ‌افزارهای خود شامل کشتی، زیردریایی هسته‏‌ای و ناوشکن‌‏ها رونمایی کند.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

نگاهی بر جوسازی‌های ضد ایرانی عربستان و امارات : بازندگانی که ادعای برنده بودن دارند

سران سعودی و اندک شرکای منطقه‌ای که برای آنها باقی مانده این روزها به جوسازی رسانه‌ای علیه ایران روی آورده‌اند تا هم شکست‌های سنگین اخیر خود در منطقه را پنهان سازند و هم با ایران هراسی خدمتی به آمریکا کرده باشند.

عیاش ها به ایران نمی آیند!

شما نام این وضعیت را چه می گذارید؟ چرخیدن چرخ های اقتصاد کند شده است، دستیابی ما به منابع ارزی محدود شده است آن هم درست در زمانی که سالانه یک میلیون جوان به بازار کار اضافه می شوند و باید طعم تلخ بیکاری را تجربه کنند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مان

شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مانع در آمریکا از این حرکت که مورد توجه رسانه ها قرار گرفته به عنوان «شیرجه سوپرمن» یاد شده است.

ویدیو: زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر