رد کردن بازی با مکزیک و دیدار با سیرالئون!

شناسه خبر: 131132 سرویس: ورزشی ، گوناگون چهارشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۷, ۴۹ : ۲۲ : ۰۰
رد کردن بازی با مکزیک و دیدار با سیرالئون!
در حالی که مشاور بین‌الملل فدراسیون فوتبال با کمک وزارت امورخارجه دیدارهای بزرگ تدارکاتی برای تیم‌ملی فراهم می‌کردند کی‌روش این دیدارها را رد کرد،این در حالی است که چندی قبل حاشیه‌های دیدار با سیرالئون جهانی شد!
۵۵آنلاین :

دی ماه سال گذشته تسنیم در مورد بازی‌های تیم‌ملی نوشت: تیم‌ملی 18 اردیبهشت‌ماه 97 مرحله بعدی اردوی خود را آغاز و در این اردو دیداری با ازبکستان برگزار خواهد کرد. ملی‌پوشان در تاریخ 21 اردیبهشت‌ماه نیز با یکی از تیم‌های سوریه، لبنان یا اردن مصاف خواهند بود. 30 اردیبهشت‌ماه دیدار ایران و ترکیه در خاک ترکیه قطعی شده و 7 خردادماه تیم‌ملی دیدار خداحافظی خود را در تهران انجام خواهد داد که این مسابقه با یکی از تیم‌های بزرگ و مطرح خواهد بود. تیم‌ملی فوتبال ایران 12 خردادماه دیدار دوستانه دیگری را در یونان یا اتریش برگزار خواهد کرد که لهستان یا آلبانی جزو گزینه‌های مدنظر کارلوس کی‌روش هستند. آخرین دیدار دوستانه تیم‌ملی پیش از شروع دیدارهای جام‌جهانی 18 خردادماه در مسکو برگزار می‌شود و یکی از تیم‌های صعودکننده به جام‌جهانی 2018 حریف شاگردان کی‌روش خواهد بود. مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال برگزاری این دیدارها را تایید کرده و قرارداد دیدارهایی که به‌صورت قطعی اعلام شده، به امضا رسیده است.

وقتی بازی با مکزیک رد شد!

حمیدرضا آصفی، مشاور بین‌الملل رئیس فدراسیون فوتبال و رئیس کارگروه هماهنگی و برنامه‌ریزی برای حضور تیم‌ملی ایران در جام‌جهانی، اظهارکرد: تا دی‌ماه یا شاید بهمن ماه جلسات را به‌صورت فشرده دنبال می‌کردم. کارهای لازم را به دوستان گفتم. از بهمن ماه گرفتاری کاری داشتم و عملا نتوانستم در جلسات حضور داشته باشیم اما مشورت‌های لازم را به‌طرق مختلف ارائه کردم. وضعیت بلیت‌فروشی و اعزام تورها مشخص شده است. با نهادهای مختلف مانند سازمان میراث فرهنگی، وزارت ارتباطات، وزارت ورزش، وزارت ارشاد و ... جلسات خوبی برگزار کردیم و قرار شد همه تیم‌ملی را حمایت کنند. الان دو ماه تا بازی‌ها مانده و تیم‌ملی دغدغه کمتری دارد. منظور من هواداران هستند وگرنه که تیم‌ملی به‌خوبی کارهای خود را انجام می‌دهد. وزارت خارجه حمایت‌های خوبی انجام داد. آصفی همچنین درباره این که به حرف‌هایش توجه نمی‌شود،گفت: به حرف‌هایم گوش می‌دهند. خود آقای تاج خیلی همراه است. اسمش را نمی‌گذارم که گوش نمی‌دهند اما شاید غفلت می‌کنند. او در ادامه درباره این که برای هماهنگی بازی‌های تیم‌ملی چه اقداماتی انجام داده است، اظهار کرد: قبل از اینکه با فدراسیون همکاری کنم، یکسری تیم‌ها را با کمک دکتر تخت روانچی قطعی کردیم. تیم‌هایی مثل مکزیک و کرواسی قطعی شد اما گفتند کادرفنی نپسندیده است. آصفی در واکنش به این که چرا کادرفنی این بازی‌ها را رد کرد گفت: ما مسئول سیاسی هستیم و نمی‌دانیم کدام تیم‌ها برای تیم‌ملی مناسب است. ما فقط پیشنهاد می‌دهیم. انتخاب تیم‌ها مربوط به مسئولان فنی است که کدام تیم‌ها را مناسب می‌دانند. او درباره این که بازی با کرواسی و مکزیک چطور رد شد، گفت: وقتی بازی‌ها قطعی شد، من خدمت دکتر تخت‌روانچی رفتم و او به من گفت به آقای کفاشیان بگویید، این دو کشور برای انجام بازی دوستانه آمادگی دارند. کفاشیان هم گفت با کادرفنی مطرح می‌کند و در ادامه گفتند که کادرفنی موافقت نمی‌کند. این موضوعات مربوط به دو سال قبل است. من قبل از اینکه در فدراسیون باشم بازی‌هایی را قطعی کردم اما وقتی دیدم مناسب ندیدند، پای خودم را از این بازی‌ها بیرون کشیدم. مشاور بین‌الملل رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که مکزیک و کراوسی دو تیم خوب هستند، چرا آن را رد کردند،گفت: در جریان زندگی، اینکه یک بازی تدارکاتی انجام شود یا نه مهم نیست. زمانی که در پاریس بودم، دو بار تیم‌ملی را به پاریس بردم. یک بار منصور امیر آصفی سرپرست بود. یک بار هم تیم در اختیار بیژن ذورافقارنسب بود. پولی هم از تیم‌ملی نگرفتیم بلکه ایرانی‌های مقیم فرانسه آن هزینه را متقبل شدند. در کل این موضوعات مهم نیست. در چرخ گردون زندگی این چیزها در ذهن من نمی‌ماند.

نظر یک کارشناس

مرتضی محصص کارشناس فوتبال کشورمان، پیش از این و در مورد دیدارهای تیم‌ملی ایران قبل از جام‌جهانی،گفته بود:‌ امیدوارم بتوانیم با تیم‌های آمریکای جنوبی هم بازی کنیم. ایران باید با تیم‌ها و فلسفه‌های مختلف بازی کند تا بتواند سطح خود را در رده جهانی بسیار بالا ببرد.


منبع : ارمان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

بستن راه رانت مهم‌تر است یا شفاف‌سازی رانت؟

در حدود 40 سال عمر نظام جمهوری اسلامی ایران، فقط در مقطع کوتاهی در سال 1372 و کمتر از 10 سال بین سال‌های 1381 تا 1391، ارز تک‌نرخی در کشور حاکم بوده است.

غرضی: بحث پارازیت فعلا حل نمی شود

روزنامه اعتماد با محمد غرضی، وزیر اسبق پست وتلگراف و تلفن در مورد نصب نمایشگر تشعشعات و امواج که آذری جهرمی، وزیر جوان کابینه خبر داده، گفت وگو کرده است. او معتقد است مساله پارازیت ها تا زمانی که از حوزه سیاسی به حوزه تخصصی و فنی منتقل نشود قابل حل نیست.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: یک گردباد کوچک، مسحور کننده و ترسناک!

یک گردباد کوچک، مسحور کننده و ترسناک! این گردباد کوچک که بهش "شیطان شنی" هم میگن وقتی ایجاد میشه که تو یک روز گرم و خشک به هر دلیلی بخشی از زمین سریعتر از جاهای دیگه گرم بشه!

ویدیو: لحظات دراماتیک خارج شدن زنی از سیلاب بعد از 3 کیلومتر کشیده شدن با آب!

لحظات دراماتیک خارج شدن زنی از سیلاب بعد از 3 کیلومتر کشیده شدن با آب! تو سیل سال گذشته تو پرو 62 نفر کشته و 12000 خانه خراب شد!

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر