نتیجه‌ای یافت نشد.

ردیابی و شکار زنان و دختران فراری عربستان سعودی با استفاده از شماره سریال تلفن همراه

شناسه خبر: 177416 سرویس: توسعه ، جهان ، گوناگون دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸, ۱۸ : ۲۰ : ۰۰
ردیابی و شکار زنان و دختران فراری عربستان سعودی با استفاده از شماره سریال تلفن همراه
زنان و دخترانی که از عربستان سعودی فرار می کنند همواره می گویند و انتظار دارند که نیروهای امنیتی این کشور حتی در خارج از مرزها نیز آن ها را تعقیب نمایند. همچنین آن ها انتظار دارند که دوستانشان در عربستان بازجویی شده، فعالیت آن ها در رسانه های اجتماعی بررسی و دنبال شده و پاسپورت هایشان باطل شود. اما آن ها تاکنون انتظار نداشته اند که مامورین دولت عربستان سعودی آن ها را با استفاده از سریال گوشی هایشان ردیابی نمایند. اما به ادعای چندین منبع، این همان اتفاقی است که در جریان تلاش نیروهای امنیتی وابسته به عربستان سعودی برای شناسایی زنانی رخ می دهد که هر ساله از این کشور فرار کرده و دائماً بر تعداد آن ها افزوده می شود.
۵۵آنلاین :

ردیابی و شکار زنان و دختران فراری عربستان سعودی با استفاده از شماره سریال تلفن همراه

بسته بندی گوشی های موبایل می تواند تامین کننده اطلاعاتی باشد که به کمک تجهیزات ردیابی جاسوسی، مکان دقیق یک فراری را با دقت چند متری شناسایی نماید. منظور از این اطلاعات مهم همان شماره سریال ۱۵ رقمی موسوم به IMEI است که شماره هویت تجهیزات بین المللی موبایل به شمار می آید. موقعیت یابی افراد با استفاده از شماره IMEI موضوع جدیدی نیست اما تاکنون بیشتر برای مراقبت از افراد نظامی و سرویس های امنیتی به کار گرفته می شده است. این واقعیت که چنین تکنیک هایی توسط سرویس های امنیتی عربستان سعودی به کار گرفته می شود اهمیت فرار سالانه بیش از ۱٫۰۰۰ زن و دختر از این کشور را برای مقامات آن نشان می دهد، افرادی که در عربستان تهدید امنیتی آن های برای کشور به اندازه تروریست ها انگاشته می شود.چ

 

ردیابی و شکار زنان و دختران فراری عربستان سعودی با استفاده از شماره سریال تلفن همراه

4زن سعودی که همگی آن ها در دو سال اخیر از کشور خود فرار کرده اند از تحت تعقیب قرار گرفتن خود در خانه های جدیدشان در کشورهای غربی گفته اند. از این میان دو زن که در اوایل سال ۲۰۱۹ با هم از کشورشان فرار کرده ند گفته اند که سرویس های امنیتی عربستان سعودی، بعد از فرار آن ها به خانه هایشان رفته و از اعضای خانواده آن ها خواسته شده که بسته بندی تلفن های همراه دختران فراری شان در اختیار آن ها قرار گیرد. این زنان که از بیم انتقام سرویس اطلاعاتی عربستان سعودی نخواسته اند نامشان فاش شود، ادعا می کنند که ماموران امنیتی به خانواده های آن ها گفته اند که شماره سریال IMEI روی جعبه تلفن های همراه برای پیدا کردن و بازگرداندن این زنان و دختران به کشور بسیار حیاتی است.

ردیابی و شکار زنان و دختران فراری عربستان سعودی با استفاده از شماره سریال تلفن همراه

زن سعودی دیگری که بعد از فرار توسط نیروهای امنیتی عربستان سعودی دستگیر شد، ادعا کرده است که IMEI تلفن همراهش نقش بسیار مهمی در دستگیری اش داشته است. این زن در سال ۲۰۱۸ در گرجستان دستگیر شده و توسط وکیل اش مطلع گردید که ماموران امنیتی عربستان از طریق شماره سریال تلفن همراهش مکان او را شناسایی کرده اند. این زن به عربستان برگردانده شده و اکنون در این کشور تحت نظر است. زن چهارمی نیز که به استرالیا فرار کرده و نزدیک بود به عربستان برگردانده شود نیز گفته است که ماموران امنیتی کشورش از طریق سریال گوشی اش او را پیدا کرده بودند اما قبل از این که ماموران سعودی بتوانند او را به کشور بازگردانند موفق شد که از استرالیا پناهندگی دریافت نماید.

ردیابی و شکار زنان و دختران فراری عربستان سعودی با استفاده از شماره سریال تلفن همراه

شماره IMEI معمولاً روی صفحه سیم کارت یا پشت باتری تلفن های همراه نوشته شده و در برخی گوشی های آیفون نیز این شماره را در انتهای پشت تلفن می توان دید. شناسایی مکان حضور افراد با استفاده از شماره IMEI معمولاً روشی است که به صورت انحصاری توسط نیروهای پلیس، سرویس های امنیتی و افراد نظامی استفاده می شود. برای مثال فاش شده که آژانس امنیت ملی ایالات متحده از شماره IMEI تلفن های همراه متعلق به اهداف خود برای هدایت حملات هواپیماهای بدون سرنشین استفاده می کند. کارشناسان امنیت کامپیوتر نیز گفته اند که ردیابی افراد با استفاده از این شماره ۱۵ رقم کار بسیار ساده ای برای دولت ها و سرویس های امنیتی است.

 


منبع : روزیاتو
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چرا برخی کارآفرین می‌شوند و برخی رانت جو؟

پیگیری اخبار دادگاه‌های اقتصادی و رسیدگی به پرونده‌های جرائم مالی، این سؤال مهم را در اذهان شکل می‌دهد که چرا برخی از کسانی که در گذشته مفتخر به عناوینی مانند کارآفرین نمونه یا صادر کننده برتر و نظایر آن بودند، امروز به عنوان متهم در دادگاه حاضر شده‌اند؟

معمای جغرافیای سیاسی

در دنیایی که در آن بازارهای مالی جهانی، اینترنت پرسرعت 5G و جنگ سایبری وجود دارد، هنوز جغرافیا حکمرانی می‌کند. دو مسیر دریایی در تنگه هرمز که پهنای هر کدام به دو مایل می‌رسد، کلید ورود به خلیج فارس و تقریباً نصف ذخایر کشف شده و ظرفیت تولید نفت جهان را در دست دارند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر