نتیجه‌ای یافت نشد.

راه‌هایی سریع و ارزان برای شاد کردن کارکنان

شناسه خبر: 164934 سرویس: کسب و کار ، گوناگون ، سبک زندگی سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷, ۲۷ : ۱۰ : ۰۰
راه‌هایی سریع و ارزان برای شاد کردن کارکنان
در دو بخش قبلی این مطلب به هشت مورد از راه‌های ساده و سریع افزایش احساس شادی در کار در میان کارکنان اشاره شد که عبارت بودند از نشان دادن بازخورد مثبت روزانه، باز گذاشتن در اتاق مدیران برای کارکنان، غذا خوردن مدیران و کارکنان در کنار هم در محل کار، انتقال مهارت‌ها و دانسته‌های مدیران به کارکنان، لبخند زدن مدیران در محل کار،گل خریدن برای کارکنان،حمایت از پخش شدن مطالب شادی‌آور و خنده‌دار در محل کار و قدردانی عملی از کارکنان. در بخش سوم و پایانی این مطلب به چند راه ساده دیگر افزاینده شادی در کارکنان که مدیران می‌توانند با صرف کمترین هزینه و انرژی و به سادگی و خیلی سریع آنها را عملی سازند اشاره خواهد شد.
۵۵آنلاین :


  حتما در محیط کار موسیقی پخش کنید
یکی دیگر از راه‌های ساده و بسیار کم‌هزینه شادسازی کارکنان در محل کار به پخش کردن موسیقی برای آنها در محل کار مربوط می‌شود. تحقیقات علمی نشان داده که موسیقی اثرگذاری شگفت‌انگیزی بر روح و روان افراد دارد و چنانچه موسیقی لایت و آرامش‌بخش در محل کار برای کارکنان پخش شود تا حد بسیار زیادی بر شکل‌گیری و تقویت احساس شادی در آنها و به تبع آن بهبود عملکرد و بهره‌وری آنها در محل کار افزوده خواهد شد. بنابراین به هیچ عنوان در برابر علاقه کارکنان برای گوش کردن به موسیقی مقاومت نکنید و حتی برای وارد کردن موسیقی به محل کارتان پیش‌قدم شوید وسعی کنید در فضاهای عمومی شرکت حتما این مورد را عملی کنید.

  موفقیت‌های کارکنان‌تان را جشن بگیرید
هنگامی که یکی از کارکنان‌تان به هر شکلی به موفقیتی در کارش دست یافته است یا در زندگی‌اش اتفاق خوشایندی افتاده و مثلا فرزندش به دنیا آمده یا ازدواج کرده شما می‌توانید و باید این موفقیت را به باشکوه‌ترین شکل ممکن و در اولین فرصت جشن بگیرید و از این جشن گرفتن به‌عنوان ابزاری برای تزریق روحیه شادی به کلیه کارکنان و در عین حال الگوسازی برای آنها استفاده کنید. شما باید به یاد داشته باشید که جشن‌های کاری و در محیط کار تاثیر بسزایی در افزایش روحیه شادکاری در میان کارکنان داشته و آنها را نسبت به کارشان علاقه‌مندتری سازد. در این میان نیازی نیست جشن‌های پرهزینه و مفصل ترتیب داد بلکه بهتر است چنین جشن‌هایی در ابعاد کوچک و خودمانی اما در دفعات بیشتری برنامه‌ریزی و اجرا شود.

  روحیه مثبت‌اندیشی و امید را به محیط کارتان تزریق کنید
از قدیم گفته‌اند: «آنکه امید به بردن ندارد، از قبل باخته است.» بنابراین لازم است که مدیران به‌عنوان رهبران مجموعه‌های کاری و کسانی که الگوی کارکنان در رفتار و کردار محسوب می‌شوند به اهمیت و جایگاه مثبت‌اندیشی و تزریق روحیه مثبت و امیدبخش به کارکنان‌شان توجه کنند و به هیچ عنوان اهمیت مثبت‌اندیشی در محیط کار را دست کم نگیرند و به یاد داشته باشند که بیان جملات انگیزشی و مثبت حتی در سخت‌ترین شرایط و پرچالش‌ترین موقعیت‌ها توسط مدیران، کورسوی امیدی است در دل کارکنان برای ادامه مسیر و امیدوار شدن نسبت به آینده.


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در انتظار مرگ شوهر برای چند لقمه نان

داستان دردناک دخترانی که برای مستمری با پیرمرد‌ها ازدواج می‌کنند!

کاهش مراجعه مردم به پزشک به دلیل فقر مالی

مردم ديگر كمتر به پزشك و مراكز درماني مراجعه مي‌كنند. آنها براي اينكه بتوانند هزينه‌هاي خود را كاهش دهند، گاهي خود دست‌به‌كار مي‌شوند و بدون مراجعه به پزشك براي خود آزمايش تجويز یا با مراجعه به داروخانه‌ها تجديد نسخه مي‌كنند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: آیین کاشت 50 اصله نهال به مناسبت صدوپنجاهمین سالگرد رهبر آزادی خواه هندوستان

آیین کاشت 50 اصله نهال به مناسبت صدوپنجاهمین سالگرد رهبر آزادی خواه هندوستان

ویدیو: دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال

دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال ◽️یک کهنه سرباز پس از 75 سال با معشوقه خود در زمان جنگ دوم جهانی روبه رو شد. در سال پایانی جنگ جهانی دوم، 1944 میلادی، کارا تروی رابینز آمریکایی که برای جنگ در مقابل ارتش نازی عازم فرانسه شده بود در شمال شرقی فرانسه عاشق ژانی پیرسون، 18 ساله شد. ◽️ اما سرانجام رابینسون که در آن زمان 24 سال داشت ناگزیر به جبهه شرق اعزام شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر