نتیجه‌ای یافت نشد.

راه‌هایی سریع و ارزان برای شاد کردن کارکنان

شناسه خبر: 164934 سرویس: کسب و کار ، گوناگون ، سبک زندگی سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷, ۲۷ : ۱۰ : ۰۰
راه‌هایی سریع و ارزان برای شاد کردن کارکنان
در دو بخش قبلی این مطلب به هشت مورد از راه‌های ساده و سریع افزایش احساس شادی در کار در میان کارکنان اشاره شد که عبارت بودند از نشان دادن بازخورد مثبت روزانه، باز گذاشتن در اتاق مدیران برای کارکنان، غذا خوردن مدیران و کارکنان در کنار هم در محل کار، انتقال مهارت‌ها و دانسته‌های مدیران به کارکنان، لبخند زدن مدیران در محل کار،گل خریدن برای کارکنان،حمایت از پخش شدن مطالب شادی‌آور و خنده‌دار در محل کار و قدردانی عملی از کارکنان. در بخش سوم و پایانی این مطلب به چند راه ساده دیگر افزاینده شادی در کارکنان که مدیران می‌توانند با صرف کمترین هزینه و انرژی و به سادگی و خیلی سریع آنها را عملی سازند اشاره خواهد شد.
۵۵آنلاین :


  حتما در محیط کار موسیقی پخش کنید
یکی دیگر از راه‌های ساده و بسیار کم‌هزینه شادسازی کارکنان در محل کار به پخش کردن موسیقی برای آنها در محل کار مربوط می‌شود. تحقیقات علمی نشان داده که موسیقی اثرگذاری شگفت‌انگیزی بر روح و روان افراد دارد و چنانچه موسیقی لایت و آرامش‌بخش در محل کار برای کارکنان پخش شود تا حد بسیار زیادی بر شکل‌گیری و تقویت احساس شادی در آنها و به تبع آن بهبود عملکرد و بهره‌وری آنها در محل کار افزوده خواهد شد. بنابراین به هیچ عنوان در برابر علاقه کارکنان برای گوش کردن به موسیقی مقاومت نکنید و حتی برای وارد کردن موسیقی به محل کارتان پیش‌قدم شوید وسعی کنید در فضاهای عمومی شرکت حتما این مورد را عملی کنید.

  موفقیت‌های کارکنان‌تان را جشن بگیرید
هنگامی که یکی از کارکنان‌تان به هر شکلی به موفقیتی در کارش دست یافته است یا در زندگی‌اش اتفاق خوشایندی افتاده و مثلا فرزندش به دنیا آمده یا ازدواج کرده شما می‌توانید و باید این موفقیت را به باشکوه‌ترین شکل ممکن و در اولین فرصت جشن بگیرید و از این جشن گرفتن به‌عنوان ابزاری برای تزریق روحیه شادی به کلیه کارکنان و در عین حال الگوسازی برای آنها استفاده کنید. شما باید به یاد داشته باشید که جشن‌های کاری و در محیط کار تاثیر بسزایی در افزایش روحیه شادکاری در میان کارکنان داشته و آنها را نسبت به کارشان علاقه‌مندتری سازد. در این میان نیازی نیست جشن‌های پرهزینه و مفصل ترتیب داد بلکه بهتر است چنین جشن‌هایی در ابعاد کوچک و خودمانی اما در دفعات بیشتری برنامه‌ریزی و اجرا شود.

  روحیه مثبت‌اندیشی و امید را به محیط کارتان تزریق کنید
از قدیم گفته‌اند: «آنکه امید به بردن ندارد، از قبل باخته است.» بنابراین لازم است که مدیران به‌عنوان رهبران مجموعه‌های کاری و کسانی که الگوی کارکنان در رفتار و کردار محسوب می‌شوند به اهمیت و جایگاه مثبت‌اندیشی و تزریق روحیه مثبت و امیدبخش به کارکنان‌شان توجه کنند و به هیچ عنوان اهمیت مثبت‌اندیشی در محیط کار را دست کم نگیرند و به یاد داشته باشند که بیان جملات انگیزشی و مثبت حتی در سخت‌ترین شرایط و پرچالش‌ترین موقعیت‌ها توسط مدیران، کورسوی امیدی است در دل کارکنان برای ادامه مسیر و امیدوار شدن نسبت به آینده.


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در ورزشگاههای فوتبال چه خبر است؟

نفرت پراکنی قومیتی و شعارهایی با محوریت تفرقه افکنانه روز به روز در ورزشگاههای ایران در حال پر رنگ تر شدن است و کسی هم به این بحران و تهدید جدی واکنش خاصی نشان نمی دهد.

توازن منطقه اى،توسعه روستايى و توانمند سازى اقشار آسيب پذير چگونه انجام ميشود؟

با توجه به گذشت بیش از پنجاه سال از عمر برنامه‌ریزی در ایران و علی‌رغم تجربه‌ای نسبتاً طولانی در این دوران، نگاه بخشی بر نظام برنامه‌ریزی ایران غالب بوده‌است تا جایی که کشور ایران دچار عدم تعادل‌های منطقه‌ای بالایی در جغرافیای خود به ویژه در میان بخش شهری و روستایی بوده‌است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر