راهکارهایی برای انجام همزمان کارها به روش صحیح

شناسه خبر: 122392 سرویس: کسب و کار سه شنبه ۱۹ دي ۱۳۹۶, ۳۳ : ۲۳ : ۰۰
راهکارهایی برای انجام همزمان کارها به روش صحیح
قطعا این سناریو برای شما هم آشناست: در دفتر کار خود در حال انجام یک کار مهم هستید، تلفنتان زنگ می‌خورد. همان‌طور که با کلافگی در حال پاسخ دادن به تماس هستید، زنگ به صدا در می‌آید. پس از اینکه در را باز کردید، در حال صحبت کردن با تلفن، ایمیل‌های خود را نیز چک می‌کنید.
۵۵آنلاین :

مترجم : مینا شهری

برنامه‌های کاری شلوغ و انجام بیش از 4 فعالیت‌ به طور همزمان، از عوامل ایجاد استرس و اضطراب هستند و باعث صرف انرژی بسیار زیادی می‌شوند. انجام چند فعالیت به طور همزمان، یکی از سخت‌ترین مهارت‌های اکتسابی است، زیرا مغز باید در یک زمان بر چند فعالیت مختلف متمرکز شود و حتی افرادی که این مهارت را دارند به این نکته اعتراف می‌کنند که گاهی برای تمام فعالیت‌ها تمرکز کافی ندارند.

از آن‌جایی که این شرایط به جسم و ذهن آسیب‌های بسیاری وارد می‌کند، چه روش‌هایی می‌توان به کار برد که بشود با وجود مشغله‌های گوناگون به تمام کارها رسیدگی کرد؟

1. طوری رفتار کنید که انگار در محل کار حضور ندارید

در شرایطی که باید بر روی برنامه‌ی مهمی متمرکز شوید، پیش‌فرض ایمیل خود را طوری تنظیم کنید که عدم حضور شما در محل کار را اعلام نماید. در این شرایط، هم بدون حواس‌پرتی کار خود را انجام می‌دهید و هم نیازی نیست به هر ایمیل جداگانه پاسخ بدهید. همه نیز به این طریق مطلع خواهند شد که تا زمان مشخصی فرصت پاسخ‌گویی ندارید.

2. برنامه‌ریزی داشته باشید

برنامه‌ریزی فقط به این معنا نیست که لیستی از کارهای مهم خود را یادداشت کنید. بلکه باید به هر کدام از آن‌ها در بازه‌های زمانی مشخص عمل نمایید. در صورتی که خود را به تکمیل کارها در زمان‌های مشخص ملزم نمایید، در آن زمان به کار دیگری فکر نمی‌کنید و فقط به همان فعالیت‌ می‌پردازید و در این صورت فشار و استرس ذهنی کمتری نیز خواهید داشت.

به مرور متوجه می‌شوید که برای انجام هر کار چقدر زمان لازم است. با این حال تمام روزها نیز شبیه هم نیستند و گاهی برنامه‌های غیر منتظره نیز پیش می‌آید. اما شما برنامه‌ریزی خود را تحت هر شرایطی داشته باشید و تنها در اجرای آن‌ها کمی منعطف‌ عمل کنید تا در شرایط غیر منتظره دچار استرس نشوید.

3. چند فعالیت را هم‌زمان انجام دهید، اما نه هر فعالیتی

انجام چند فعالیت به طور همزمان، به این معنا نیست که بتوانید تمام کارها را با هم پیش ببرید. این امری غیر ممکن است. باید این توانایی را داشته باشید که برنامه‌های غیر ضروری‌ را از برنامه‌های ضروری تفکیک نموده و آن‌ها را اولویت ‌بندی کنید.

4. عوامل حواس‌پرتی را از خود دور کنید

هنگام کار ممکن است به هزار و یک عامل غیر مهم فکر کنید و به هر وسیله‌ای حواستان از کار پرت شود. سعی کنید هنگام کار در فضای مناسب قرار بگیرید و فقط بر روی فعالیتی که انجام می‌دهید متمرکز شوید. حین انجام کار وقفه‌های کوتاهی ایجاد کنید که بتوانید کمی استراحت نموده و به فعالیت‌های غیر کاری خود نیز بپردازید. پیش از شروع کار نیز هر آنچه احتیاج دارید فراهم کنید. آب، میان‌وعده‌ی سبک، لپ‌تاپ با باتری شارژ شده، صندلی راحت و غیره. بدن و ذهن باید هر دو برای شروع یک فعالیت کاری آماده شوند تا بتوانید با تمرکز کامل به انجام کارها بپردازید.

 

 


منبع : ۵۵ آنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف
نتیجه‌ای یافت نشد.

دیدگاه 55

بیشتر

امید نا امید

پس از ورود همه جانبه لیست امید به شورای شهر تهران . امیدی در دل مردم تهران برای جبران مشکلات مدیریت  12 ساله اصولگرایان پرهزینه و کم فایده در شهر تهران مطرح شد

چرا فعالان اقتصادی از فضای کسب و کار ناراضی هستند؟

داشتن درک درستی از فضای کسب و کار می¬تواند زمینه راه اندازی و دستیابی به موفقیت را در هر کسب و کاری هموار کند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: رونمای از جدیدترین مدل شورولت سیلورادو

کمپانی بزرگ جنرال موتورز در حالی از جدیدترین مدل شورولت سیلورادو رونمایی کرد که تنها چند روز دیگر نمایشگاه بزرگ اتومبیل امریکا افتتاح می شود. جنرال موتورز در تلاش است تا در بازار عرضه پیکاپ های با کیفیت ؛ با افزایش امکانات و کاهش وزن خودرو گامی موثر در تامین رضایت مشتریانش بردارد.

ویدئو:نقاشی کردن دریچه های فاضلاب در ژاپن

شرکت کارفرمای فاضلاب ژاپن در اقدامی جالب و به منظور تغییر تصویر ذهنی مردم از دریچه های زمینی فاضلاب اقدام به نقاشی طرح های مختلفی روی این دریچه ها نموده است و البته از طرح محبوب Hello Kitty هم غافل نمانده است!

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان