راهپیمایی مردم استانبول در اعتراض به جنایات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان در مرز غزه

شناسه خبر: 133912 سرویس: جهان ، سیاست سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷, ۱۳ : ۱۷ : ۰۰
راهپیمایی مردم استانبول در اعتراض به جنایات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان در مرز غزه
هزاران تن از مردم استانبول در اعتراض به جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان در مرز غزه راهپیمایی کردند.
۵۵آنلاین :

ساعاتی پیش هزاران تن از مردم استانبول با حضور در میدان «تکسیم» این شهر در اعتراض به افتتاح سفارت آمریکا در قدس اشغالی و جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان در مرز غزه، راهپیمایی کردند.

معترضان ترک حین عبور از خیابان های مرکزی استانبول که به میدان تکسیم منتهی می شد ضمن حمل بنرهایی که روی آن نوشته بود «قدس متعلق به فلسطین است»، با فریاد شعارهای «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» انزجار خود را از اقدامات آنها اعلام کردند.

قرار است روز جمعه راهپیمایی سراسری در اعتراض به اقدام دولت آمریکا در انتقال سفارتش به قدس اشغالی در ترکیه برگزار شود.

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه، در واکنش به جنایت های رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه، اسرائیل را به نسل‌کشی متهم و سه روز عزای عمومی در کشورش اعلام کرد. وی همچنین در اعتراض به اقدام دولت آمریکا در انتقال سفارتش به قدس اشغالی، سفرای ترکیه را از تل‌آویو و واشنگتن فراخواند.

در پی تظاهرات در مرز غزه و اعتراض به انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس اشغالی همزمان با روز نکبت (سالروز تاسیس رژیم صهیونیستی) هزاران فلسطینی با نظامیان صهیونیست درگیر شدند. بر اساس آمارها، در این درگیری ها 61 فلسطینی شهید و بیش از 2700 نفر در غزه زخمی شدند.

 


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

امکان پذیری و مطلوبیت هدایت نقدینگی: یک تحلیل انتقادی

چند هفته پیش در مطلب مشترکی با آقای دکتر شهرام معینی (دانشگاه اصفهان) اشاره کردیم که سیاستمداران ایرانی هر وقت می‌خواهند یک راه حل ظاهراً معقول و آسان ولی در واقع سهل و ممتنع برای مشکلات اقتصادی پیشنهاد کنند سراغ «هدایت نقدینگی سرگردان» به سمت «تولید» می‌روند. هر زمانی که تورم مساله اقتصادی کشور باشد، می‌خواهند از این هدایت برای «جذب و دفن» نقدینگی استفاده کنند (گویی نقدینگی در جایی خارج از بانک قابل هدم و دفن است) و هر زمان که مساله رکود مطرح است، می‌خواهند با آن رونق و اشتغال ایجاد کنند.

سراب «وام بدون سود»!

یکی از بانک‌ها در ترفندی تازه ادعا می‌کند تسهیلات با بهره صفر‌درصد می‌دهد

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: موتورسیکلت خودران بی ام و که با حفظ تعادل، به راحتی در مسیر حرکت می کند.

ویدیو: مرد بلوچ با دوچرخه در روستاهای چابهار کتابخانه افتتاح می کند

مرد بلوچ با دوچرخه در روستاهای چابهار کتابخانه افتتاح می کند/ در هیاهوی اخبار تلخ و بد، هنوز هم می شود مهربانی و انسانیت و اخلاق را سراغ گرفت

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر