نتیجه‌ای یافت نشد.

رئیس هواوی با انتقام‌جویی چین علیه تحریم‌های آمریکا مخالف است

شناسه خبر: 174903 سرویس: جهان ، اقتصادی ، گوناگون دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸, ۲۰ : ۱۷ : ۰۰
رئیس هواوی با انتقام‌جویی چین علیه تحریم‌های آمریکا مخالف است
مدیرعامل هواوی در مصاحبه‌ای با بلومبرگ تاکید کرد که با هرگونه اقدام تلافی‌جویانه دولت چین علیه تحریم‌های اخیر آمریکا بر این شرکت مخالف است.
۵۵آنلاین :

 

مدیرعامل هواوی در مصاحبه‌ای با بلومبرگ تاکید کرد که با هرگونه اقدام تلافی‌جویانه دولت چین علیه تحریم‌های اخیر آمریکا بر این شرکت مخالف است.

رن ژنگفی، بنیان‌گذار و مدیرعامل هواوی، هفته گذشته در رابطه با قرارگیری شرکتش در فهرست تحریم‌های آمریکا، تعدادی مصاحبه انجام داده است. او در گفت‌وگوی خود با بلومبرگ، تاکید کرده است که انتظار انتقام از سوی دولت چین علیه تحریم‌های ترامپ را ندارد و امیدوار است که چنین اتفاقی نیفتد. ژنگفی با قاطعیت گفته است:

اولا‍‍ً، چنین اتفاقی نمی‌افتد؛ ثانیاً، اگر این اتفاقی روی دهد، من اولین کسی خواهم بود که به آن اعتراض می‌کنم.

مقاله‌های مرتبط:

نظرسنجی: سرانجام تحریم‌های آمریکا و آینده‌ هواوی چه خواهد شد؟

زوم‌کست: چه اتفاقی در انتظار هواوی است؟

این در شرایطی است که در آمریکا، انگشت بدنامی به‌سوی هواوی نشانه رفته شده و سازمان‌های امنیتی، این شرکت را تهدیدی برای امنیت ملی به‌شمار می‌آورند و از کاربران می‌خواهند از خرید دستگاه‌های هواوی خودداری کنند. سایر اتهامات، از جمله سرقت مالکیت معنوی و اسرار تجاری نیز به اعتبار این شرکت لطمه وارد می‌کنند؛ اگرچه شواهد محکمی بر خسارات مادی احتمالی هنوز یافت نشده است.

رئیس جمهور آمریکا، اخیرا به این نکته اشاره کرده است که اقدامات دولتش بیشتر به خاطر کشاندن چینی‌ها پای میز مذاکره تجاری است تا اینکه واقعا مسئله مربوط‌به امنیت ملی باشد.

در چنین شرایطی، ممکن است منطقی باشد که رئیس هواوی از دولت چین انتظار پشتیبانی از شرکتش را داشته باشد؛ اما ژنگفی رویکرد متفاوتی را اتخاذ کرده است. او معتقد است که وضعیت کنونی هواوی مانند کنترل یک هواپیمای با سوراخی در بدنه آن است؛ این شرایط مناسب نیست اما هواپیما هنوز می‌تواند به پرواز خود ادامه دهد. بنابراین هواوی باید سازگاری‌های مناسب را انجام دهد.


منبع : زومیت
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

سیاستگذاری به روش آزمون و خطا چه بلایی سر اقتصاد آورده است؟

قصه تلخ جهش های نرخ ارزی با تکرار سیاست های پیمان سپاری ارزی، پیش فروش سکه و بعد تنظیم بازار به زور و ارعاب یا اصرار بر نرخ ارز غیر تعادلی تنها مصادیقی از تکرار تجربه نامطلوب سیاستگذاری اقتصادی هستند. از منظر رأی دهنده عام و اقتصاددان خبره سیاستگذاران به وقت معزولی شبلی و بایزیدند و به وقت صدارت و زعامت به دنبال تکرار خطای تقبيح شده گذشتگان می روند.

اقتصاد و جامعه چگونه از آدم های خوب هیولا می سازد؟

با بی پولی همه می تونن کنار بیان، چیزی که باید یاد بگیری پول درآوردنه!

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر