رئیس هواوی با انتقام‌جویی چین علیه تحریم‌های آمریکا مخالف است

شناسه خبر: 174903 سرویس: جهان ، اقتصادی ، گوناگون دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸, ۲۰ : ۱۷ : ۰۰
رئیس هواوی با انتقام‌جویی چین علیه تحریم‌های آمریکا مخالف است
مدیرعامل هواوی در مصاحبه‌ای با بلومبرگ تاکید کرد که با هرگونه اقدام تلافی‌جویانه دولت چین علیه تحریم‌های اخیر آمریکا بر این شرکت مخالف است.
۵۵آنلاین :

 

مدیرعامل هواوی در مصاحبه‌ای با بلومبرگ تاکید کرد که با هرگونه اقدام تلافی‌جویانه دولت چین علیه تحریم‌های اخیر آمریکا بر این شرکت مخالف است.

رن ژنگفی، بنیان‌گذار و مدیرعامل هواوی، هفته گذشته در رابطه با قرارگیری شرکتش در فهرست تحریم‌های آمریکا، تعدادی مصاحبه انجام داده است. او در گفت‌وگوی خود با بلومبرگ، تاکید کرده است که انتظار انتقام از سوی دولت چین علیه تحریم‌های ترامپ را ندارد و امیدوار است که چنین اتفاقی نیفتد. ژنگفی با قاطعیت گفته است:

اولا‍‍ً، چنین اتفاقی نمی‌افتد؛ ثانیاً، اگر این اتفاقی روی دهد، من اولین کسی خواهم بود که به آن اعتراض می‌کنم.

مقاله‌های مرتبط:

نظرسنجی: سرانجام تحریم‌های آمریکا و آینده‌ هواوی چه خواهد شد؟

زوم‌کست: چه اتفاقی در انتظار هواوی است؟

این در شرایطی است که در آمریکا، انگشت بدنامی به‌سوی هواوی نشانه رفته شده و سازمان‌های امنیتی، این شرکت را تهدیدی برای امنیت ملی به‌شمار می‌آورند و از کاربران می‌خواهند از خرید دستگاه‌های هواوی خودداری کنند. سایر اتهامات، از جمله سرقت مالکیت معنوی و اسرار تجاری نیز به اعتبار این شرکت لطمه وارد می‌کنند؛ اگرچه شواهد محکمی بر خسارات مادی احتمالی هنوز یافت نشده است.

رئیس جمهور آمریکا، اخیرا به این نکته اشاره کرده است که اقدامات دولتش بیشتر به خاطر کشاندن چینی‌ها پای میز مذاکره تجاری است تا اینکه واقعا مسئله مربوط‌به امنیت ملی باشد.

در چنین شرایطی، ممکن است منطقی باشد که رئیس هواوی از دولت چین انتظار پشتیبانی از شرکتش را داشته باشد؛ اما ژنگفی رویکرد متفاوتی را اتخاذ کرده است. او معتقد است که وضعیت کنونی هواوی مانند کنترل یک هواپیمای با سوراخی در بدنه آن است؛ این شرایط مناسب نیست اما هواپیما هنوز می‌تواند به پرواز خود ادامه دهد. بنابراین هواوی باید سازگاری‌های مناسب را انجام دهد.


منبع : زومیت
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پاکستان چگونه در تله فقر گرفتار شد؟

چهاردهم آگوست ۱۹۴۷، روزی به یادماندنی در تاریخ پاکستان است، روز استقلال. روزی که محمدعلی جناح، قائد اعظم، پس از رهایی از استعمار حکومت بریتانیا در یک سخنرانی در کراچی اعلام کرد، امروز پس از ۱۰ سال تلاش و ممارست، به خواست خداوند کشوری تشکیل شد که هدف آن، زندگی و توسعه بر اساس فرهنگ و تمدن اسلامی است.

تورم از کجا به کجا رسید؟‌

تورم بالا از جمله مسائلی است که طی چهار دهه اخیر همیشه همراه اقتصاد ایران بوده و البته همواره برای کاهش آن برنامه ریزی شده است با این حال این رقم هیچ گاه به سطح متوسط کشورهای جهان نزدیک هم نبوده و حتی هیچ گاه به طور پایدار تک رقمی نمانده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ انفجار مهیب کارخانه مواد شیمیایی در ترکیه

ویدئو : وقتی یورونیوز اشتباه خبرگزاری های ایرانی را رو می کند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر