رئیس سازمان امنیت ملی ارمنستان: ایران، دوست ماست و تداوم روابط با این کشور بسیار مهم است

شناسه خبر: 142666 سرویس: سیاست دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷, ۳۲ : ۲۱ : ۰۰
رئیس سازمان امنیت ملی ارمنستان:  ایران، دوست ماست و تداوم روابط با این کشور بسیار مهم است
مقام ارشد جمهوری ارمنستان در دیدار با سفیر ایران ، ضمن اشاره به اهمیت روابط با تهران ، ازاقدام‌های در حال اجرا برای توسعه همکاری‌های بیشتر دوجانبه خبر داد.
۵۵آنلاین :

 سفیر ایران در ارمنستان روز دوشنبه با رئیس سازمان امنیت ملی جمهوری ارمنستان دیدار و گفت‌‌وگو کرد.

به نوشته خبرگزاری «آرمنا پرس» «آرتور وانطسیان» رئیس سازمان امنیت ملی ارمنستان در دیدار با «سید کاظم سجادی» سفیر ایران در این کشور ضمن خوشامدگویی به وی گفت، ایران دوست ارمنستان است و همکاری و تعامل با این کشور بسیار مهم است.

 بر این اساس، سفیر جمهوری اسلامی ایران نیز ضمن تبریک به وانطسیان بابت انتصاب به این سمت، بر لزوم تداوم  همکاری بین دو کشور تاکید کرد.

 سید کاظم سجادی ضمن تایید وجود روابط دوستانه بین دو کشور، بر لزوم حفظ  این روابط دوستانه و تداوم  همکاری‌های گذشته در راستای منافع ایران و ارمنستان اشاره کرد.

وی گفت که ایران هیچ محدودیتی برای توسعه روابط با ارمنستان قائل نیست و درحال حاضر نیز اقدام‌هایی برای یافتن مسیرهای جدید همکاری در حال انجام است.

مقام ارشد ارمنستانی نیز در این دیدار گفت، ایروان رویکردی خاص به امور گردشگری دارد و برای حضور فعال گردشگران ایرانی در ارمنستان اهمیت ویژه‌ای قائل می‌شود.

وی در خاتمه این دیدار بر انجام اقدام‌های در حال اجرا در زمینه امنیت گردشگری اشاره کرد.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

هوش مصنوعی و آینده ما

اخیراً در رقابتی میان چند شرکت و مؤسسه تحقیقاتی، آزمایشگاه هوش مصنوعی دانشگاه استنفورد موفق شد در کویر نِوادای آمریکا، وسیله نقلیه­ ای را بدون راننده برای ۲۱۱ کیلومتر آزمایش کند. این مؤسسه از طرف آژانس پروژه­ های عالی پیشرفته پنتاگون، دو میلیون دلار جایزه گرفت. شرکت فولکس واگن یکی از این رقبا بود که موفقیتی کسب نکرد، هرچند در سال ۲۰۱۷، این شرکت خودروسازی ۱۲٫۱میلیارد یورو برای تحقیقات سرمایه ­گذاری کرده بود.

پیشروی ایران در مسیر توسعه

«موسسه بروکینگز» در یکی از جدیدترین گزارش‌های خود به بررسی مختصات فعلی و مسیر پیش‌رو در اجرای «دستور کار توسعه پایدار ۲۰۳۰» پرداخته ‌است. این دستورکار که در سال ۲۰۱۵ جایگزین «اهداف توسعه هزاره» شد، شامل ۱۷هدف اصلی و ۱۶۹ هدف ویژه است که نقشه راه جامعه بین‌المللی را در زمینه توسعه پایا برای پانزده سال آینده ترسیم می‌کند. مطالعه‌ای که نشان می‌دهد بسیاری از نقاط هدف‌گذاری سازمان ملل متحد برای سال ۲۰۳۰ لااقل در وضعیت فعلی فاصله معناداری با پارامترهای موجود دارد، تا جایی که روند فعلی درجریان در صورت تداوم، در برخی از شاخص‌ها حکایت از دور شدن از این نقاط هدف‌گذاری شده دارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ویدئو رنگی نوحه «بخشو» در مسجد دهدشتی های بوشهر

ویدئو رنگی نوحه «بخشو» در مسجد دهدشتی های بوشهر، سال 1349 كه بعدها نوحه "ممد نبودى" بر روى این ملودى ساخته شد. تاسوعا و عاشورای حسینی تسلیت باد

ویدیو: لحظه درگذشت پیرغلام اهل بیت (ع) در شبیه خوانی

لحظه درگذشت پیرغلام اهل بیت (ع) در شبیه خوانی فوت مرحوم کرم حیدری در گلفرج (جلفا) روز عاشورا ۲۹ شهریور ۱۳۹۷

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر