رئیس سازمان امنیت فدرال روسیه هشدار دادانتقال شبه‌نظامیان تحت پوشش پناهنده و مهاجر کاری به اروپا و آسیا

شناسه خبر: 150073 سرویس: جهان ، گوناگون پنجشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۷, ۲۲ : ۱۸ : ۰۰
رئیس سازمان امنیت فدرال روسیه هشدار دادانتقال شبه‌نظامیان تحت پوشش پناهنده و مهاجر کاری به اروپا و آسیا
رئیس سازمان امنیت فدرال روسیه نسبت به انتقال شبه نظامیان به مناطق شمالی افغانستان و افزایش خطر آنها برای کشورهای آسیای مرکزی هشدار داد.
۵۵آنلاین :

 «الکساندر بورتنیکوف» رئیس سازمان امنیت فدرال روسیه از انتقال شبه نظامیان تحت پوشش پناهندگان و مهاجران کاری به کشورهای مبدأ و از جمله اروپا، شمال آفریقا و آسیای جنوب شرقی خبر داد.

وی این مطلب را در هفدهمین نشست رؤسای سرویس های ویژه، سازمان های امنیتی و انتظامی کشورهای همکار سازمان امنیت فدرال روسیه بیان کرد.

وی اظهار داشت: بخشی از شبه نظامیان به ولایت های شمالی افغانستان منتقل می شوند که به این دلیل خطر تعرض مسلحانه آنها به قلمرو کشورهای آسیای مرکزی افزایش یافته است.

بورتنیکوف با اشاره به وضعیت تروریست ها در سوریه و خاورمیانه، گفت: در حال حاضر تروریست ها از بسیاری از پایگاه های خود در مناطق مسکونی بیرون شده و بخش زیادی از پتانسیل خود را از دست دادند. از این رو مجبور به تغییر تاکتیک شده و به دنبال فرصت ها و روش های جدید برای ادامه فعالیت های خونین خود می باشند.

وی ادامه داد: سرکردگان داعش، جبهه النصره و سایر گروه های تروریستی وابسته به آنها ضمن اجتناب از استراتژی اشغال و کنترل مسلحانه مناطق، روی گسترش جغرافیای حضور خود در کشورهای که در گذشته در برابر تهدیدات تروریستی شرایط مناسبی داشتند، حساب باز کرده اند.

به آنها روی به گفته این مقام امنیتی روسیه، همسران و فرزندان خردسال اعضای سازمان های تروریستی از طریق کانال های بشردوستانه از مناطق درگیری های مسلحانه باز می گردند.

بورتنیکوف افزود: سرکردگان گروه های تروریستی از این دست افراد به عنوان عوامل ارتباط و استخدام نیروهای جدید و همچنین بمب گذار انتحاری و اقدامات تروریستی استفاده می کنند.

طبق اظهارات رئیس سازمان امنیت فدرال روسیه، بنابر اقدامات سیستماتیک ضد تروریستی که اخیرا توسط بسیاری از کشورها اتخاذ شده است، میزان جلب و جذب نیروی جدید به سازمان های بین المللی تروریستی کاهش یافته و فرصت برای تردد شبه نظامیان خارجی نیز محدود شده است.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

مادران سخت‌گیر و غیر قابل تحمل، دختران موفقی تحویل جامعه می‌دهند

دانشمندی موسوم به «اریکا جی راکسون رامیرز»، که استاد دانشگاه اسکس نیز هست در نتیجه تحقیقات خود ثابت کرده مادران پرتوقع و سخت‌گیر، دختران کاملا موفقی تحویل جامعه می‌دهند.

بفرمایید موز ایرانی بخورید!

گزارشی درباره یک حرکت اقتصادی اینستاگرامی‌ها به نفع مردم سیستان‌وبلوچستان

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: بدون شرح

ویدیو: شعر خوانی پیرمرد کشاورز برای وزیر کشاورزی

یک پیرمرد خطاب به وزیر کشاورزی نهیب می زند؛ از گرانی گوجه شروع می کند و می گوید روزگار خیلی بدی شده، چون دختران و پسران بدخواه مادران و پدران شان شده اند و عاقبت روی دوش وزیر می زند و می گوید خودتون می دونید و مملکت تون!

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر