رئیس حفظ نباتات کشور: مشاهده ۱۴۸ بار ریزش ملخ به کشور

شناسه خبر: 173970 سرویس: توسعه ، گوناگون دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۳۷ : ۱۸ : ۰۰
رئیس حفظ نباتات کشور: مشاهده ۱۴۸ بار ریزش ملخ به کشور
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور با اعلام اینکه هشت استان کشور درگیر مبارزه با ملخ صحرایی هستند، گفت: عملیات مبارزه با ملخ صحرایی در بیش از ۲۸۰ هزار هکتار از اراضی مرتعی استان‌های جنوبی کشور انجام شده است.
۵۵آنلاین :

محمدرضا درگاهی در دیدار با فاطمه خمسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با اشاره به اینکه هشت استان کشور درگیر مبارزه با ملخ صحرایی هستند، اظهار کرد: در سال جاری با توجه به حرکت دسته‌جات زیاد ملخ صحرایی از مناطق کشورهای حاشیه خلیج‌فارس تاکنون ۱۴۸ بار ریزش ملخ به کشور را شاهد بودیم.


وی با اعلام اینکه عملیات مبارزه با ملخ صحرایی در بیش از ۲۸۰ هزار هکتار از اراضی مرتعی استان‌های جنوبی کشور انجام شده است، عنوان کرد: شش استان جنوبی کشور برای مبارزه تلاش کردند و اگر این استان‌ها عملیات مبارزه را جدی نمی‌گرفتند قطعاً امروز شاهد گسترش، نفوذ و حرکت ملخ‌ها سایر استان‌ها بودیم.

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور با اشاره به اینکه ملخ صحرایی به‌عنوان آفت خطرناک در دنیا شناخته‌شده و امنیت غذایی را تهدید می‌کند، بیان کرد: با تلاش‌های شبانه‌روزی همه دست‌اندرکاران این حوزه و حمایت استانداران هیچ‌گونه خسارتی از این نوع آفت خطرناک در عرصه‌های زراعی و باغی کشور گزارش نشده است.

وی تأکید کرد: کشاورزان در صورت مشاهده این آفت، موضوع را به نزدیک‌ترین مرکز جهاد کشاورزی و یا مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مربوطه اطلاع‌رسانی کنند.

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور یادآور شد: طرح جامع قرنطینه کشور در دست تهیه است که با اجرای این طرح مراکز و مبادی قرنطینه کشور تحت کنترل قرار خواهند گرفت.


منبع : عصرایران
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

استعمارگر پیر

در واقع انگلیسی ها در مقایسه با دیگر کشورهای استعمارگر همچون آمریکایی‌ها، شیوه و ترفند خاص و تا حدودی متفاوت در استعمارگری دارند و با حیله فراوانی که دارند همیشه چند قدم جلوتراز سایر کشور های استعمار گر هستند،

مسئولیت های اجتماعی بانک‌ ها

باید به این پرسش پاسخ داده شود که چه تفاوتی میان موسسات ارائه دهنده اعتبارات خرد و ارائه دهندگان وام های بهره ای وجود دارد

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ انفجار مهیب کارخانه مواد شیمیایی در ترکیه

ویدئو : وقتی یورونیوز اشتباه خبرگزاری های ایرانی را رو می کند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر