رئیس جمهور چین به بان کی مون: جهان به مدیریت بهتری نیاز دارد

شناسه خبر: 92743 سه شنبه ۷ دي ۱۳۹۵, ۳۱ : ۱۱ : ۰۰
رئیس جمهور چین  به بان کی مون: جهان به مدیریت بهتری نیاز دارد
رئیس جمهوری خلق چین در گفت وگوی تلفنی با «بان کی مون» دبیرکل سازمان ملل که بزودی این مقام را ترک می کند، تاکید کرد که دنیا به دلیل مشکلات موجود نیازمند مدیریت بهتری است.
۵۵آنلاین :

 

 اظهارات انتقادی «شی جین پینگ» در این مکالمه تلفنی نشان دهنده نارضایتی پکن از وضعیت موجود و ناکارآمدی سازمان ملل متحد در حل و فصل بسیاری از مسایل دنیاست.

او در اظهاراتی که کاملا نشان می داد کشورش از وضعیت موجود ناراضی است، خاطرنشان کرد که سازمان ملل باید در آینده نقش بهتری در اینگونه مسائل ایفا کند.

«شی» تصریح کرد که برآوردها حاکی است، بسیاری از کشورها در نقاط مختلف دنیا با مشکلات و چالش هایی روبرو هستند که برای رفع آنها سازمان ملل باید نقش بهتر و مهمتری ایفا کرده و یک مدیریت منظم جهانی و موثر داشته باشد.
وی البته گفت که «بان» نیز دوره ماموریت خود را طبق تعهداتش به پایان برد و دستاوردهایی نیز داشته است.

رئیس جمهوری خلق چین در عین حال یادآور شد: روابط چین با سازمان ملل به سطح بالاتری ارتقا یافته است و این کشور از دبیرکل جدید سازمان ملل حمایت می کند و همچنان پشتیبان نقش مهم این نهاد بین المللی در حل و فصل مشکلات جهان و پیشبرد صلح و ثبات است.

«بان کی مون» نیز در این ارتباط تلفنی نقش چین را در پیشبرد برنامه توسعه سازمان ملل و همچنین مقابله با تحولات اقلیمی مهم توصیف و ابراز اطمینان کرد که پکن به همکاری نزدیک با سازمان ملل ادامه خواهد داد.
آنتونیو گوترس که به تازگی به عنوان نهمین دبیرکل سازمان ملل متحد سوگند یاد کرده، از اول ژانویه سال 2017 به صورت رسمی کار خود را در این سمت آغاز می کند و جانشین «بان کی مون» می شود.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

کشتن سگ ها، راه غلط مقابله

در تمامی کشورهای دنیا مشکل حضور حیوانات غیر خانگی در مناطق مسکونی وجود دارد و هر کشور روش های خاصی را در جلوگیری از این امر دارند.

تعلل دولت در مقابله با يک فساد

مدت‌هاست مسئله تعارض منافع به‌عنوان زمینه اصلي بروز انواع مفاسد مورد توجه واقع شده است؛

اخبار ویدئویی

بیشتر
اشتباه مرد، منجر به مرگ همسرش شد.

اشتباه مرگبار مرد منجر به کشته شدن همسرش شد

اشتباه مرد، منجر به مرگ همسرش شد.

ویدیو: ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است

ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است او عاشق مسی و رونالدو است و سعی کرده فنون هر دو را ترکیب کرده و در مهارت خود تلفیق کند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر