رئیس جمهور چین به بان کی مون: جهان به مدیریت بهتری نیاز دارد

شناسه خبر: 92743 سه شنبه ۷ دي ۱۳۹۵, ۳۱ : ۱۱ : ۰۰
رئیس جمهور چین  به بان کی مون: جهان به مدیریت بهتری نیاز دارد
رئیس جمهوری خلق چین در گفت وگوی تلفنی با «بان کی مون» دبیرکل سازمان ملل که بزودی این مقام را ترک می کند، تاکید کرد که دنیا به دلیل مشکلات موجود نیازمند مدیریت بهتری است.
۵۵آنلاین :

 

 اظهارات انتقادی «شی جین پینگ» در این مکالمه تلفنی نشان دهنده نارضایتی پکن از وضعیت موجود و ناکارآمدی سازمان ملل متحد در حل و فصل بسیاری از مسایل دنیاست.

او در اظهاراتی که کاملا نشان می داد کشورش از وضعیت موجود ناراضی است، خاطرنشان کرد که سازمان ملل باید در آینده نقش بهتری در اینگونه مسائل ایفا کند.

«شی» تصریح کرد که برآوردها حاکی است، بسیاری از کشورها در نقاط مختلف دنیا با مشکلات و چالش هایی روبرو هستند که برای رفع آنها سازمان ملل باید نقش بهتر و مهمتری ایفا کرده و یک مدیریت منظم جهانی و موثر داشته باشد.
وی البته گفت که «بان» نیز دوره ماموریت خود را طبق تعهداتش به پایان برد و دستاوردهایی نیز داشته است.

رئیس جمهوری خلق چین در عین حال یادآور شد: روابط چین با سازمان ملل به سطح بالاتری ارتقا یافته است و این کشور از دبیرکل جدید سازمان ملل حمایت می کند و همچنان پشتیبان نقش مهم این نهاد بین المللی در حل و فصل مشکلات جهان و پیشبرد صلح و ثبات است.

«بان کی مون» نیز در این ارتباط تلفنی نقش چین را در پیشبرد برنامه توسعه سازمان ملل و همچنین مقابله با تحولات اقلیمی مهم توصیف و ابراز اطمینان کرد که پکن به همکاری نزدیک با سازمان ملل ادامه خواهد داد.
آنتونیو گوترس که به تازگی به عنوان نهمین دبیرکل سازمان ملل متحد سوگند یاد کرده، از اول ژانویه سال 2017 به صورت رسمی کار خود را در این سمت آغاز می کند و جانشین «بان کی مون» می شود.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

تبانی 7 هزار میلیاردتومانی

با ایجاد 60 شرکت صوری توسط 2 ‌بانک خصوصی صورت گرفت

تولد روستاهای جدید، ویرانی قریه‌های قدیمی

روستاسازی در استان‌های مختلف ادامه دارد

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ درگیری تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی در بغداد

ویدئو؛ چکمه ناپلئون در حراجی پاریس ۱۱۷ هزار یورو فروخته شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر