نتیجه‌ای یافت نشد.

دی میستورا با ایران، روسیه و ترکیه تبادل نظر می کند

شناسه خبر: 149289 سرویس: جهان ، گوناگون چهارشنبه ۹ آبان ۱۳۹۷, ۴۷ : ۰۰ : ۰۰
دی میستورا با ایران، روسیه و ترکیه تبادل نظر می کند
نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه به دنبال برگزاری نشست با ایران، روسیه و ترکیه به عنوان ضامن های توافق آستانه درآینده ای نزدیک است.
۵۵آنلاین :

استفان دوجاریک این مطلب را در نشست خبری روز سه شنبه خود مطرح کرد و افزود: استفان دی میستورا به مشورت های شدید در مورد تشکیل کمیته ی قانون اساسی مشغول بوده است. 
وی ادامه داد: او در نشست روز گذشته لندن مربوط به «گروه کوچک» متشکل از مصر، فرانسه، آلمان، اردن، سعودی، انگلستان و آمریکا حضور یافت. این یک تعامل مفیدی بود که براساس جدیت و فوریت حرکت در تشکیل کمیته قانون اساسی انجام شد.
سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد اضافه کرد: نماینده ویژه در لندن با نصر حریری هماهنگ کننده عمومی کمیسیون مذاکره سوریه(گروه مخالفان) هم دیدار کرد.
دوجاریک با یادآوری حضور دی میستورا در نشست روز یکشنبه روسیه، ترکیه، آلمان و فرانسه در استانبول که در عالی ترین سطح برگزار شد، اشاره کرد و گفت: نماینده ویژه از این چهار کشور خواست برای ایجاد و تشکیل جلسه کمیته قانون اساسی تا پایان سال میلادی در ژنو، تلاش کنند.
وی خاطرنشان کرد: دی میستورا به دنبال برگزاری نشستی با مقامات ارشد ضامنان توافق آستانه و طرف های سوچی یعنی ایران، فدراسیون روسیه و ترکیه در چارچوب فرایند ژنو است.
ماموریت استفان دی میستورا به عنوان نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه تا آخر نوامبر به اتمام می رسد. 


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در ورزشگاههای فوتبال چه خبر است؟

نفرت پراکنی قومیتی و شعارهایی با محوریت تفرقه افکنانه روز به روز در ورزشگاههای ایران در حال پر رنگ تر شدن است و کسی هم به این بحران و تهدید جدی واکنش خاصی نشان نمی دهد.

توازن منطقه اى،توسعه روستايى و توانمند سازى اقشار آسيب پذير چگونه انجام ميشود؟

با توجه به گذشت بیش از پنجاه سال از عمر برنامه‌ریزی در ایران و علی‌رغم تجربه‌ای نسبتاً طولانی در این دوران، نگاه بخشی بر نظام برنامه‌ریزی ایران غالب بوده‌است تا جایی که کشور ایران دچار عدم تعادل‌های منطقه‌ای بالایی در جغرافیای خود به ویژه در میان بخش شهری و روستایی بوده‌است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر