دیده‌بان حقوق بشر: ائتلاف عربی از ۲۰۱۸ تاکنون ۴۷ ماهیگیر را کشته است

شناسه خبر: 186426 سرویس: جهان ، سیاست ، گوناگون چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸, ۲۵ : ۱۶ : ۰۰
دیده‌بان حقوق بشر: ائتلاف عربی از ۲۰۱۸ تاکنون ۴۷ ماهیگیر را کشته است
دیده‌بان حقوق بشر امروز (چهارشنبه) ضمن انتشار گزارشی در پایگاه الکترونیکی خود ائتلاف متجاوز عربی را به کشتن ۴۷ ماهیگیر یمنی و بازداشت ۱۰۰ تن دیگر از آغاز ۲۰۱۸ تاکنون متهم کرد.
۵۵آنلاین :

به نقل از العربی الجدید، در این گزارش آمده است، نیروهای دریایی وابسته به ائتلاف عربی از اوایل ۲۰۱۸ تاکنون با مشارکت کشتی‌های جنگی و بالگردها پنج حمله به سمت قایق‌های ماهیگیری یمنی‌ها داشته‌اند و در اثر این حملات دست کم ۴۷ ماهیگیر یمنی کشته و بیش از ۱۰۰ ماهیگیر دیگر نیز بازداشت شده‌اند. در میان آمار کشته شده‌ها هفت کودک نیز دیده می‌شوند. همچنین ائتلاف برخی از بازداشتی‌ها را در عربستان تحت شکنجه قرار داده است.

بر اساس این گزارش، به نظر می‌رسد حملات ائتلاف به ماهیگیران و قایق‌های آنها عمدی بوده است و ضمن نقض قوانین جنگ، غیرنظامیان را هدف قرار داده است.

دیده‌بان حقوق بشر اعلام کرد، مسئولان ائتلاف که دستور اجرای این حملات را داده یا آن را اجرایی کردند یا بازداشتی‌ها را تحت شکنجه قرار دادند، در جنایت‌های جنگی دست دارند.

در این گزارش به نقل از معاون مدیر بخش اضطراری دیده‌بان حقوق‌بشر آمده است، نیروهای دریایی ائتلاف عربی به صورت مکرر قایق‌ها و ماهیگیران یمنی را بدون کسب اطمینان از اینکه آنها اهداف نظامی مشروع هستند،‌ مورد هدف قرار دادند.

طبق این گزارش، ‌کشتن ماهیگیران با وجود اینکه با پارچه‌های سفید علامت می‌دادند یا رها کردن سرنشینان قایق‌هایی که تخریب شده‌اند تا غرق شوند، جنایت‌های جنگی محسوب می‌شوند.

دیده‌بان حقوق بشر ائتلاف عربی را به تلاش برای ممانعت از عدم انجام تحقیقات در خصوص جنایت‌های جنگی احتمالی و دیگر حملات غیرقانونی خود از جمله حمله به قایق‌های ماهیگیری متهم کرد.

این ائتلاف که پیش از این بارها مدعی شده بود، برای ممانعت از وقوع هرگونه حملات علیه غیرنظامیان یمنی،‌ تدابیر لازم را اتخاذ می‌کند، هنوز درباره گزارش مذکور واکنشی نشان نداده است.

انتهای پیام


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در مسیر خودباوری

عزت نفس به معنای احساس ارزشمندی شخصی است و به عبارت دیگر، به این معناست که چقدر خود را انسانی ارزشمند و قابل احترام می‌دانیم. تفاوت عزت‌نفس با اعتماد به نفس در گستردگی مفهوم عزت نفس است. اعتماد به نفس به موضوع بستگی دارد، ممکن است یک فرد در آشپزی اعتماد به نفس داشته باشد ولی در رانندگی یا نقاشی کردن فاقد اعتماد به نفس باشد ولی عزت نفس یک مفهوم کلی است و در تمام حیطه های زندگی فردی، اجتماعی، شغلی،عاطفی و... تاثیر دارد و نباید این دو مفهوم‌ با یکدیگر خلط شود.

چرا محیط کسب و کار بهبود پیدا نمی‌کند؟

آنچه در دهه های اخیر مبنای ارزیابی و رتبه بندی کشورها از لحاظ اقتصادی قرار گرفته، محیطی است که در آن بنگاه های اقتصادی فعالیت دارند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : جاستین ترودو در چهارسالی که گذشت

ویدئو : ده ها خودرو در سیل اسپانیا واژگون شدند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر