نتیجه‌ای یافت نشد.

دیدار نخست وزیر لبنان با شاه سعودی در ریاض

شناسه خبر: 164853 سرویس: جهان ، گوناگون دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷, ۰۸ : ۱۶ : ۰۰
دیدار نخست وزیر لبنان با شاه سعودی در ریاض
نخست وزیر لبنان امروز دوشنبه به دیدار پادشاه عربستان سعودی رفت و طرفین مسائل دوجانبه و منطقه‌ای را بررسی کردند.
۵۵آنلاین :

«سعد الحریری» نخست وزیر لبنان امروز دوشنبه به دیدار «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه سعودی رفت.

خبرگزاری رسمی عربستان «واس» گزارش داد که این دیدار در کاخ «الیمامه» واقع در شهر ریاض انجام شده است.

به گزارش واس، در جریان این دیدار، «راههای افزایش همکاری دوجانبه بین دو کشور، وضعیت منطقه به ویژه در عرصه لبنان بررسی شد».

در این دیدار «مساعد بن محمد العیبان، إبراهیم بن عبدالعزیز العساف، نزار العلولا، ولید بن عبدالله بخاری، و فوزی کباره» وزیر مشاور، وزیر خارجه، مشاور کاخ پادشاهی سعودی و سفیر ریاض در لبنان و سفیر لبنان در سعودی حضور داشتند.

الحریری پس از اینکه مامور تشکیل کابینه لبنان شد، اواسط خرداد سال جاری برای بار دوم از زمان استعفای ناگهانی‌ سال گذشته‌اش در ریاض، به عربستان رفت.

نخستین سفر الحریری به عربستان پس از ماجرای بازداشت در ریاض و استعفایش در اواخر سال 2017، به اوایل ماه می باز می گردد. وی تنها دو روز پس از سفر «نزار العلولا» مشاور دیوان پادشاهی سعودی به بیروت به منظور دعوت رسمی از سعد الحریری نخست وزیر لبنان  برای سفر به ریاض، الحریری این دعوت را اجابت کرد و راهی ریاض شد.

اواخر سال 2017 میلادی سعد الحریری که به ریاض سفر کرده بود ناگهان با حضور بر صفحه تلویزیون عربستان از سمت خود استعفا کرد. چند روز بعد مشخص شد که استعفای نخست وزیر لبنان تحت فشار و با اجبار آل سعود صورت گرفته است هر چند که عربستان این موضوع را تکذیب کرد.

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در همان زمان ضمن اعلام اینکه الحریری در ریاض در بازداشت به سر می‌برد گزارش داد که استعفای عجیب نخست‌وزیر لبنان بخشی از تلاش‌ جاه‌طلبانه ولیعهد سعودی برای تکان دادن ساختار قدرت در منطقه و مقابله با رقیب عربستان، یعنی ایران بود.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

وزیر جدید بهداشت، از حرف تا عمل

دکتر نمکی به وجود امضاهای طلایی در بخش دارو تاکید داشتند و خواهان و مدعی مبارزه با این چنین رانت هایی گشتند. رانت هایی که به نظر میرسد طولانی شدن تصدی های ناپایدار و غیر مفید در وزارت بهداشت  و همچنین افزایش های بی رویه تعرفه های پزشکی بدون تغییر در کیفیت خدمات، ناشی از همین رانت مخرب در خدماتی ترین بخش دولت باشد

حال و روز نظام ادارى ايران بحرانى است.

در اين سرى به بررسى اصول نظام ادارى،شفافيت و مبارزه با فساد ميپردازيم.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر