دیدار فرمانده نیروهای مرکزی آمریکا با امیر قطر

شناسه خبر: 125502 سرویس: جهان ، سیاست يكشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶, ۵۷ : ۲۰ : ۰۰
دیدار فرمانده نیروهای مرکزی آمریکا با امیر قطر
ژنرال «جوزف فوتیل» فرمانده نیروهای مرکزی آمریکا روز یکشنبه با «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر دیدار و در خصوص مسایل مورد علاقه دو طرف گفت وگو کرد.
۵۵آنلاین :

در این دیدار دو طرف درباره روابط دو جانبه به ویژه تلاش های دو کشور برای مقابله با تروریسم گفت وگو کردند. 
قطر و آمریکا دهم بهمن ماه جاری قرارداد همکاری های راهبردی امضا کردند که بر اساس آن آمریکا به حمایت از قطر برابر هر گونه تجاوزی متعهد می شود. 
«خالد بن محمد العطیه» وزیر دفاع قطر هم پیشتر با بیان اینکه همکاری های قطر و آمریکا فراتر از همکاری امنیتی خواهد بود، از دایمی شدن پایگاه هوایی العدید آمریکا در قطر خبر داد.
آمریکا در حال حاضر حدود 11 هزار نظامی در پایگاه هوایی العدید در 30 کیلومتری دوحه دارد.
العطیه همچنین گفت: مقامات نظامی قطر و آمریکا برای توسعه همکاری های نظامی در چارچوب چشم انداز 2040 برنامه ریزی می کنند که بخشی از آن شامل میزبانی قطر از نیروی دریایی آمریکا خواهد بود. 
وی با تاکید بر عمق همکاری راهبردی نظامی بین دو کشور تاکید کرد که علاوه بر پایگاه نظامی هوایی العدید، قطر برای ساخت بنادری به منظور میزبانی نیروی دریایی آمریکا برنامه ریزی می کند. 


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

ورود آقایان هم به ورزشگاه‌ها ممنوع می‌شود؟

کشف حقیقت میان هاله ای از ابهام، شایعات و تخیل کار دشواری است و با حدس و گمان نمی توان نظر قطعی داد اما این اوضاع طبیعی نیست.

واقعیت هایی در مورد سهم ایران در دریای مازندران ‎

سیاست خارجی هر کشوری انعکاس بیرونی توان داخلی کشور ها و ملت ها است . وقتی ما نمی توانیم اقتصادمان را درست اداره کنیم کشورمان را درست اداره کنیم فرهنگ عمومی مردم تضعیف شده باشد . بحران های آب ، حاشیه نشینی ،کاهش ارزش پول ملی ، مصرف بالای انرژی ،بهره وری پایین دولت و مردم ، اجتماعی ،سیاسی،فرهنگی و...لاینحل مانده باشد معلوم است سیاست خارجی قدرتمندانه و عزتمندانه ای نخواهیم داشت

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: جالب ترین رونمایی در پنجره تابستانى فصل نقل و انتقالات

جالب ترین رونمایی در پنجره تابستانى فصل نقل و انتقالات. رونمایی دیوید کاپرفیلدی "ویارئال" از سانتی کازورلا. این دومین بازگشت او به ویارئال است.

ویدیو: روش های نوین پخت نان

روش های نوین پخت نان که توسط یک گروه نانوای ترک ارائه می شود. با این روش می توان ۵۰۰ قرص نان در هر ساعت تولید کرد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر